Допомога за карантин: хто і як може отримати 8 тисяч гривень від держави

7:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

З 14 грудня ФОПи та наймані працівники, які вимушено пішли на «карантинні канікули», зможуть отримати одноразову грошову державну допомогу. Лише у перший день понад 33 тисячі осіб подали заяви на отримання матеріальної підтримки. 

У понеділок, 14 грудня, на порталі «Дія» запрацювала нова послуга, завдяки якій можна подати заяви на отримання матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам. Про це повідомляють на Урядовому порталі.

Якщо основний вид діяльності людини підпадає під карантинні обмеження відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, тоді можна оформити заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги до 31 грудня включно.

Хто може отримати допомогу від держави

Розраховувати на матеріальну підтримку можуть ФОПи, якщо:

– станом на 31.10.2020 основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинні заходи;

– займаються діяльністю понад 3 місяці;

– сплатили ЄСВ не менше, ніж за три місяці у 2020 році;

– якщо не є одночасно найманим працівником.

Також матеріальну допомогу можуть отримати наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:

– основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинні заходи;

– організація, у якій працює людина, нарахувала ЄСВ за III квартал 2020 року;

– середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тисяч гривень на місяць за III квартал;

– найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

Крім того, на сайті «Дія» вказано, якщо людина отримує пенсію та водночас є найманий працівником або ФОПом і не сплачує ЄСВ, а основний КВЕД чи КВЕД організації, у якій працює, віднесено до переліку тих, стосовно яких вживають карантинні обмеження, тоді пенсіонер також може отримати грошову допомогу.

Як оформити заявку на отримання грошової допомоги

Створити заявку потрібно на порталі «Дія». Для авторизації знадобиться кваліфікований електронний підпис.

Необхідно зареєструватися (або ж авторизуватися) у кабінеті громадянина на сайті diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID. У розділі «Послуги» потрібно обрати пункт «Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам».

«Дія» автоматично перевірить вказані дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного Фонду України на відповідність умовам отримання допомоги. Після цього потрібно буде підтвердити своє поточне місце роботи. Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок. Дізнатися IBAN свого рахунку можна тут.

Після того, як перевірите вказану інформацію, надішліть заповнену заяву та очікуйте повідомлення про нарахування виплати.

 

Оформлення заяви на допомогу у застосунку «Дія» аналогічне. Необхідно авторизуватись за допомогою Приват24, Monobank, або BankID НБУ. У розділі «Послуги» натисніть «Отримати допомогу».

«Дія» автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги. Після цього потрібно буде ввести номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN та очікуйте сповіщення про опрацювання заяви.

 

У результаті, грошова допомога надійде на вказаний при оформленні заяви рахунок до 31 грудня 2020 року. Одноразова матеріальна підтримка складає 8000 гривень.

За повідомленням Міністерства цифрової трансформації, лише у перший день понад 33 тисячі українців подали заяви на отримання матеріальної допомоги.

Читайте також: 8 тисяч для ФОПів: Зеленський анонсував закон для підтримки бізнесу під час карантину

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.