Донецький університет у Вінниці розпочав освітній проект спільно з Московським патріархатом

21:41
Автор: admin
Become a Patron!

Донецький національний університет ім. Василя Стуса продовжив співпрацю з Московським патріархатом УПЦ, оголосивши про старт другої сертифікатної освітньої програми “Основи християнського богослов’я”.

Як повідомляється на сторінці програми, урочисте відкриття програми відбулося вчора, 3 жовтня за участі представників УПЦ МП, ректора ДонНУ та представників вишу.

Як ідеться в повідомленні, спільний проект Московського патріархату та ДонНУ відбувається за підтримки Управління у справах національностей і релігій Вінницької облдержадміністрації.

Освітню програму УПЦ МП та Донецького університету розпочали минулого року: тоді стати слухачами курсу виявили бажання 22 слухачи, з яких випустилося лише 16. Цьогоріч взяти участь в проекті погодилося 15 слухачів, вартість двох семестрів навчання становить 5200 гривень.

Як зазначається у промо-відео ДонНУ, в якому рекламується проект за участі священників Московського патріархату, слухачі навчаться “проводити просвітницьку роботу з різними категоріями населення на основі християнського вчення, надавати консультаційні послуги з питань духовно-морального розвитку, проектувати духовно-просвітницьку діяльність в різних мікросоціумах”.

Як зазначила в коментарі Vежі керівник прес-центру ДонНУ Ірина Зайченко, такий проект спільно з УПЦ МП є традиційним для університету і проводився ще в ті роки, коли виш базувався у самому Донецьку. Що стосується проросійського ухилу самої структури УПЦ МП та підтримку даною конфесією бойовиків на Сході України, представниця вишу зазначила, що в даному випадку йдеться про “конкретних людей, а не патріархат, які вони представляють. Ці люди є абсолютно проукраїнськи налаштовані”, – повідомила пані Зайченко.

Нагадаємо, що УПЦ МП пропагують яскраво виражену антиукраїнську позицію, якої вони на найвищому рівні продовжують притримуватись, зокрема, протягом всієї російської війни проти України.

  • У листопаді 2008 року Онуфрій публічно заявив, що Голодомор 1930-х років український народ «заслужив» сам: «Голодомор — это было вразумление, усмирение со стороны Господа нашей гордыни».
  • Керівник церкви митрополит Онуфрій називає донецьких терористів «ополченцями»
  • Представники церкви активно співпрацюють з колишніми членами Партії регіонів і разом беруть участь в офіційних подіях
  • Онуфрій публічно не підтримує вшанування пам’яті бійців АТО, наприклад, відмовився вставати разом з іншими присутніми у ВРУ, щоб згадати загиблих українських бійців хвилиною мовчання.
У матеріалі використана інформація з Вікіпедії