Мандрівки, які перетворились в історії, де кожна щонайкраще описує місцевість через людей. Письменник та мандрівник, який об’їздив, більше ніж 50 країн світу, Богдан Логвиненко готовий поділитись своїми історіями з вінничанами.
30 листопада о 18.30 в книгарні «Є» відбудеться презентація книги молодого письменника, блогера, журналіста та мандрівника Богдана Логвиненка – «Перехожі».
«Перехожі» – це 2,5 років подорожей автора Південно-Східною Азією. Це шматочки Таїланду, Лаосу, В’єтнаму, Малайзії, Сінгапуру, вміщені на 220 сторінках книги. Це портрети корінних мешканців і туристів, індійських студентів і в’єтнамських мільйонерів, типових таксистів і нетипових власників кафе. «Історії «Перехожих» майже не пов’язані одна з одною, тож їх можна читати як завгодно: із початку, середини чи кінця, – додає автор. – Це те, що вдалося записати під час подорожей – на вісімдесятому поверсі хмарочоса, під пальмовим листком, яким я закривався від дощу, на мішках з бананами… У потягах, автобусах, на літаках, човнах – і навіть на мопеді» – пишеться в анотації до книги.
Багато хто знає Богдана Логвиненка саме за його блогом в Фейсбуці, де він регулярно постив історії людей, яких зустрічав на своєму шляху. Автор розповідає, що в своїх подорожах рідко акцентував увагу на визначних місцях, адже про них можна прочитати детально на різних ресурсах і дізнатись набагато повнішу інформацію, ніж просто прийти і побачити. Він вважає, що найкраще про місцевість можуть сказати саме її жителі. Саме їхнє бачення, їхні історії, відкривають весь горизонт та менталітет певного регіону. Ці короткі історії — наче портрети тих, кого автор зустрічає під час своєї подорожі Таїландом, Лаосом, В’єтнамом, Малайзією та Сінгапуром. Портрети людей живих і справжніх — без прикрас, без вигадок і художніх метафор. Портрети прості і спонтанні.
- Історії були дописані і деякі трішки переписані. На Фейсбук історії часто йшли одразу ж – без жодних правок, прямо під час подорожі – ділиться інформацією про процес створення книги письменник.
Богдан розповідає, що в цій книзі багато України: там і порівняння з Україною в кожній другій історії, і українці, які проживають закордоном. Хоча у подорожі до Таїланду він практично не бачив українців, а от у В’єтнамі більше зустрічав українців, ніж в’єтнамців.
- Ми звикли, що є діаспора в Канаді, Штатах, Польщі, а про українців у В’єтнамі і Малайзії не всі знають. Цікаво, що у столиці В’єтнаму – Ханої – є три українські ресторани – говорить автор.
Письменник розповідає, що ця книга для нього більше звіт за певний період життя, ніж якийсь серйозний літературний доробок.
- Південно-Східну Азію не описати ані кількома словами, ані сукупністю таких слів у книжці. Для мене це окремий континент за багатьма ознаками. Я не можу виділити для себе також певну історію із книги. Кожна історія для мене є унікальною, особливою, неповторною і незабутньою. Інакше я виділив би одну історію одного перехожого і написав би книгу саме про це, як сталося із «Сейнт Порно» – розповідає Богдан.
Виходом цієї книги Богдан Логвиненко дає можливість читачам вибору, адже одним зручніше читати історії просто в блозі чи на Фейсбуці, а іншим приємно тримати в руках паперовий варіант з цікавими ілюстраціями.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.