До України на реабілітацію повернувся хлопчик, який постраждав внаслідок теракту 14 липня у Вінниці

15:30
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

До України після лікування в Німеччині повернувся хлопчик, який отримав 45% опіків тіла внаслідок ракетного удару по Вінниці 14 липня 2022 року. Його відновлення продовжиться у Львові.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Першого медичного об’єднання Львову. Так, восьмирічний Роман Олексів повернувся до України після року лікування в Дрездені. Наразі він перебуває в Центрі дитячої реабілітації “UNBROKEN KIDS”.

 

 

 

Вказано, що під час удару по Вінниці Роман отримав опіки 45% поверхні тіла, а його мама, яка привела сина на прийом до лікаря, загинула. Зокрема, на спині в хлопчика були опіки найважчого четвертого ступеня. Вказано, що “в Україні такі пацієнти помирають”.

З Вінниці Романа перевезли до Першого медоб’єднання Львова — у найбільше в західних регіонах України опікове відділення.

– Він приїхав у вкрай важкому стані. Взагалі був критичний. Ми робили все, що могли, особливо наша реанімація та анестезіологи. Ми сподівалися, що він виживе. Але, думали, що скоріше за все він не доживе навіть до транспортування закордон, — ділиться тодішнім прогнозом опікова хірургиня Ромчика — Леся Стрілка.

Втім, хлопчик боровся за життя і за кілька тижнів його стан стабілізували до рівня, необхідного для транспортування. Повідомляють, що дитину погодилася прийняти Університетська клініка Дрездена — одна з найбільших опікових лікарень Німеччини, а евакуювала Рому за кордон команда німецьких парамедиків “Artesans-ResQ”.

У Німеччині хлопчика оперували тричі на тиждень. Видаляли нежиттєздатні тканини, уламки скла і мʼяза на нозі, замінили барабанну перетинку, здійснили численні трансплантації шкіри. В результаті у Дрездені Роман вперше після поранення розплющив очі та зробив перші кроки.

 

 

 

 

 

Рік потому хлопчик разом з татом повернувся в Україну, у відділення, до закладу, де його раніше стабілізували, а тепер візьмуться за реабілітацію. Мрія хлопчика – навчитись віртуозно грати на баяні. Наразі Рома ходить у спеціальній компресійній масці, яка необхідна для того, щоби місця опіків менше бралися рубцями.

– Їх потрібно повсякчас шліфувати. Якщо цього не робити, біль і обмеження рухливості — неминучі. Бо дитина росте, а рубцеві тканини — ні. Однак лазеру для шліфування рубців немає навіть у найбільшому в західних регіонах опіковому відділенні, – йдеться в повідомленні.

Тож аби апарат з’явився, Перше медоб’єднання Львова, компанія Kyivstar та платформа dobro.ua відкрили збір. Так, долучитися до благодійного проєкту «Дитяча надія: допомогти дітям з опіками» можна ТУТ.

Фото зі сторінки Першого медичного об’єднання Львову

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.