До “Подільського зоопарку” привезли рідкісних шпороносних черепах з Африки. ФОТО

15:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

До “Подільського зоопарку” привезли п’ять рідкісних шпороносних черепах. Прибули вони із західноафриканської країни Бенін.

На сторінці “Подільського зоопарку” у Facebook повідомляють, що переліт та адаптацію до нових кліматичних умов черепахи добре перенесли. Наразі вони перебувають на карантині та під посиленим наглядом. Працівники зоопарку проводять поглиблене вивчення поведінки черепах, особливостей їхнього харчування та інших життєвих потреб.

 

– Ми їх придбали у віці одного року, щоб наші відвідувачі могли спостерігати за їх розвитком, — зауважив директор зоопарку Євгеній Ткачик. — Адміністрація Подільського зоопарку зобов’язується щороку 1 травня проводити заміри розмірів та ваги наших шпороносних черепах. Ці дані ми обов’язково будемо висвітлювати.

Тривалість життя шпороносних черепах становить від 50 до 150 років. За своїми розмірами вони треті у світі та найбільші в Африці. Довжина їхнього панцира може сягати понад 70 см. Попри досить маленький розмір черепах, вага кожної з них наразі становить 750 грамів, а діаметр панцира — 11 сантиметрів.

У перші дні перебування у “Подільському зоопарку” шпороносні черепахи звикали до нових умов утримання. Нині вони вже спокійно переміщуються тимчасовим вольєром та харчуються. Годують черепах двічі на день. На великій тарелі їм подають подрібнене листя салату, дрібно порізані кабачок, огірок, помідор, яблуко, моркву.

Оскільки ці черепахи теплолюбиві, підлога у вольєрі, де їх утримуватимуть, буде завжди тепла.

Подільський зоопарк вже замовив спеціальні інфрачервоні лампи, — зазначив Євгеній Ткачик. — Будемо утримувати черепах у теплому вольєрі з електрокилимом, який тримає температуру на рівні 30 градусів тепла. Обігрів решти підлоги вольєру — не нижче 10 градусів тепла. Тварини самі обиратимуть, де їм перебувати.

В теплу пору року шпороносні черепахи перебуватимуть у відкритому вольєрі. Для того, аби вони відчували себе комфортно за будь-якої погоди та пори доби, вхід у зимівник, де постійно грітимуть лампи, буде завжди відчинений.

Чисельність шпороносних черепах в природі оцінюється в 18—20 тисяч особин. Останніми роками вона знижується через руйнування людьми сховищ та інтенсивної видобутку цього вигляду.

Фото: Facebook-сторінка “Подільського зоопарку”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.