До Дня передчасно народжених дітей вінницький собор підсвітять фіолетовим

10:30
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Сьогодні, 17 листопада, у всьому світі відзначається Міжнародний день передчасно народженої дитини. В зв’язку з цим ГО «Територія мам»  організовує інформаційний захід «Пташенята».

Розпочнеться захід о 15.30 в холі міської ради. Однією із родзинок події стане виставка світлин сімейного фотографа Аліси Пирогової, на яких зображені передчасно народжені діти. Це вже вдруге у Вінниці «Територія мам» та Аліса Пирогова влаштовують подібну акцію, їхня ціль – ознайомити суспільство з дітьми, які народились передчасно (вагою від 800 г), та з тими, які вже виросли, а також з їх батьками, що проходять шлях від пологового будинку, багатомісячного виходжування своїх малюків у лікарні та тривалої реабілітації вдома.

  • Увагу потрібно приділяти не так самим діткам, як батькам, які зіткнулись з цією проблемою! Адже це надзвичайно важке випробування, яке потребує віри, сил та терпіння і, звісно, професіоналізму лікарів. Тому ми робимо цей захід, щоб показати таким батькам, що ми поруч, підтримуємо їх і у них та їх діток точно все буде гаразд – говорить голова ГО «Територія мам» Валентина Ткачук.

В рамках заходу відбудеться спілкування з матерями передчасно народжених дітей, а також із лікарями, які докладають зусиль для виходжування таких діток і дають їм шанс на повноцінне життя.
Так, як вже традиційним кольором цього дня є фіолетовий, у багатьох країнах головні споруди міст підсвічуються цим кольором. Не виключенням буде і Спасо-Преображенський кафедральний собор у Вінниці. Саме біля нього організатори проведуть масовий запуск фіолетових повітряних кульок в знак підтримки передчасно народжених дітей. Запуск розпочнеться о 17.00 і до нього можуть приєднатись всі бажаючі.

Міжнародний день передчасно народжених дітей відзначається у світі з 2008 року, а затверждений він був з ініціативи Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI). Ця подія просто здійснила прорив: адже передчасні пологи — це не поодинокі випадки. Щорічно близько 15 мільйонів дітей народжуються передчасно. Це в середньому кожна 10-та дитина. Недоношеність — одна з основних причин дитячої смертності у світі.