У Вінниці оновили “Вітальний довідник” для ВПО

18:42
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці оновили “Вітальний довідник для внутрішньо переміщених осіб”, де переселенці можуть дізнатися, як зареєструватися та стати на облік в місті, куди звернутися, щоб знайти житло для тимчасового поселення, щодо працевлаштування або де отримати посвідчення водія. До того ж окремі розділи присвячені оформленню допомоги, житлової субсидії, пільг та пенсії.

Як повідомляє Вінницька міська рада, ще минулого року у місті створювали довідники для ВПО, але згодом інформацію оновили. Тому тут теж є розділи про навчальні заклади Вінниці, влаштування дітей до садків, роботу громадського транспорту, Nextbike, можливості для підприємців тощо.

Крім цього, в одному довіднику зібрані контакти “Цілодобової варти”, яка приймає звернення щодо аварійних та надзвичайних ситуацій, міської ради та ЦНАПів.

За словами спеціалістів комунального підприємства “Інститут розвитку міст”, він також стане у пригоді, коли є потреба звернутися до лікаря по медичну чи психологічну допомогу.

Експертка з питань міжнародної комунікації та проєктної діяльності “Інституту розвитку міст” й координаторка Програми “Інтеркультурні міста” у Вінниці Юлія Кашпрук каже:

Протягом 2022 року проводили зустрічі для тих, хто переїхав до нашого міста, обрали його для постійного проживання чи короткотривалого перебування. Ідею розробити Вітальний довідник для ВПО подали самі учасники заходів, які й стали упорядниками. Оформив дизайн довідника Олександр Петров, який також переїхав до нашого міста. У Вітальному довіднику зібрана поточна інформація, яка є корисною для усіх новоприбулих до міста. Нагадаємо, що перший довідник для ВПО був розроблений колегами з департаменту соціальної роботи. Днями звернулися люди з Херсона і просили зорієнтувати, до кого звертатись, щоб знайти тимчасове житло. Дані довідники стають в пригоді й дають можливість оперативно надати потрібну інформацію.

Довідник наразі доступний в онлайн-форматі. Там на 22 сторінках надають відповіді на найпоширеніші питання. Ознайомитися з ним можна за ЦИМ посиланням.

Вітальний довідник для переселенців розробили в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст України II». Він виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії.

Фото – скріншот довідника

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.