× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Для головної Новорічної ялинки Вінниці привезуть понад 300 дерев з Хмельниччини

11:04
Автор: Дар'я Гоц

Для новорічної ялинки Вінниці, яка з’явиться у Центральному парку, закуплять дерев у лісництвах сусідньої області майже на 200 тисяч, адже на Вінниччині необхідної кількості потрібних ялинок вже немає.

Про це відомо з відкритих торгів, де переможцем та постачальником вічнозелених дерев стало КП “Вінницязеленбуд” на замовлення Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. Придбання ялинок для оздоблення металевого каркасу міської Новорічної ялинки в ЦПКіВ та на майдані Незалежності коштуватиме місту 199 680 гривень.

Нагадаємо, що минулого року до зимових святкувань Вінниця отримала новий каркас для головної ялинки висотою до 28 метрів, на якій у шаховому порядку розміщували понад 300 дерев різної висоти

Як розповів Vежі заступник директора КП “Вінницязеленбуд” Микола Залецький, загалом потрібно знайти 321 ялинку.

  • Ці дерева ми візьмемо у двох лісництвах Хмельницької області, за всі роки ми вже повністю вичистили вінницькі лісові господарства. Минулого року ми ще позбирали по нашій області, де що залишалось, а тепер те, що нам потрібно, знаходиться в Хмельницькій. Ялинки обирати будемо по розміру від метра до семи.

Як раніше повідомлялось у рішенні виконкому міської ради, головну ялинку міста мають змонтувати до 15 грудня. Встановлення новорічної красуні обійдеться недешево, зокрема, окрім придбання дерев, кошти виділили також на:

  • монтаж каркасу – 105 414 гривень
  • поточний ремонт струмоприймача, каруселі та верхівки міської Новорічної ялинки – 12 570 гривень
  • обслуговування міської Новорічної ялинки – 7 162 гривень
  • декоративне оздоблення металевої конструкції міської Новорічної ялинки – 196 463 гривень
  • придбання іграшок для прикрашання міської Новорічної ялинки – 199 378 гривень
  • встановлення огорожі біля міської Новорічної ялинки – 51 480
  • перевезення ялинок, іграшок, щитів до міської Новорічної ялинки – 117 977

Ще одна новорічна ялинка з’явиться у парку Дружби народів до 18 грудня, її декоративне оздоблення буде скромнішим та дешевшим – лише 3 300 гривень. Окрім цього, новими кольорами – білим та золотистим – засяє Майдан Незалежності.

Попри те, що у “Вінницязеленбуду” стверджують, що у Вінницькій області не знайти потрібних ялинок, Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства запевняє – дерева є. Згідно із повідомленням управління, до новорічних свят лісогосподарські підприємства Вінниччини виростили понад 300 тисяч стандартних ялинок. Це дасть можливість повністю забезпечити святковими деревами жителів Вінниччини, школи, дитячі садочки, будинки культури, інші установи та організації міста й області.

  • Лісові красуні для новорічних свят спеціально вирощуються на спеціалізованих шкілках та на землях, непридатних для лісівництва. Так, на 408 га плантацій шпилькових порід вирощується 1,2 мільйони ялинок та сосен. В цьому році ялинку, в залежності від розміру, можна придбати в середньому за 75-100 гривень. Для цього достатньо завчасно звернутися до найближчого лісництва або держлісгоспу, – йдеться у повідомленні.

Серед новорічних дерев до свят можна буде знайти ялинку європейську, сосну звичайну, сосну кримську. Щороку держпідприємства лісового господарства області реалізовують біля 20 тисяч новорічних ялинок.

Інші новини

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.