Діти з особливою силою: у Вінниці відкрилася фотовиставка “Непереможні чемпіони”. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:32
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 24 вересня, у центрі Вінниці відбулась презентація фотовиставки, присвяченої спорту та дітям з особливими потребами. В рамках виставки “Непереможні чемпіони” вінничани могли дізнатися про дітей з порушенням інтелектуального розвитку, які вирішили зайнятись спортом, а також могли пожертвувати кошти на їхній спортивний розвиток в Карпатах.

Бажаючих подивитись на виставку виявилось досить багато. Так, попри запланований початок виставки на 17:00, гості почали з’являтися в приміщенні “KVADRAT” ще о 16:30. Тож місцями біля деяких з десяти робіт було важко пройти ще до офіційного початку фотовиставки.

  

        

Чим виставка особлива?

На десяти фотороботах вінничани могли побачити дітей з порушенням інтелектуального розвитку, які вирішили піти в спорт, разом з іменитими спортсменами. Серед професійних спортсменів на фото були майстри спорту, чемпіони України, Європи та світу з різних видів спорту: боксу, вільної боротьби, художньої гімнастики, легкої атлетики чи, наприклад, кульової стрільби. Всього ж на фото, авторкою яких стала Наталія Базілєва, зображені десять видів спорту.

Як розповіла Vежі Катерина Поджаренко, організаторка виставки “Непереможні чемпіони”, майже всі професійні спортсмени на фото – вінничани. Деякі з них самі вийшли на контакт з організаторкою виставки й запропонували допомогу. При цьому, як запевнила пані Катерина, кожен професіонал потрапив на знімок з юним спортсменом найбільш близького виду вправ. Так, боксер В’ячеслав Узєлков на фото в парі з юнаком, який займається силовими видами спорту.

       

Крім того, що на цих картинах зображені імениті спортсмени з маленькими дітками, в яких все попереду, є два особливих спортсмени. Перша – Катерина Кудрявцева, сонячна дівчинка, яка виборола золоту медаль (з легкої атлетики – авт.) на Спеціальних Олімпійських іграх. Ще одна особлива людина – це Олексій Денисюк. Він не просто Майстер спорту міжнародного класу, а призер Параолімпійських ігор (з кульової стрільби -авт.) – розповіла організаторка.

Спеціальні Олімпійські ігри – міжнародні спортивний захід для для осіб з порушенням інтелектуального розвитку. Перші такі ігри відбулися у 1968 році в Чикаго. Організовують захід щочотири роки. Джерело – Вікіпедія.

Катерина Кудрявцева (зліва)

 

Катерина Поджаренко        

Головною метою виставки є популяризувати заняття спортом серед дітей з інвалідністю. Однак всі бажаючі також могли пожертвувати кошти в спеціальну скриньку на тижневі заняття гірськолижним спортом юних героїв на знімках. Як повідомляє пані Катерина, всього на поїздку в Буковель батьків з дітьми потрібно близько 110 тисяч гривень.

До речі, Катерина Поджаренко вже не вперше бере участь в організації благодійних заходів. Так, у травні 2019 року відбулася виставка-аукціон дитячих картин, метою якої було зібрати гроші на підтримку дитячих будинків “Малятко” та “Гніздечко”. А у 2018 році влаштувала свято для мам, які виховують дітей з інвалідністю.

Про гостей заходу

Попри те, що коридори “Квадрату” (де й розташована виставка) зайняла понад дюжина глядачів, у великій залі закладу було ще понад чотири десятки вінничан, які прийшли на захід. З них щонайменше двадцять були дітьми: зокрема, герої робіт з батьками та інші дітки з особливими потребами.

На всіх глядачів чекали кілька розважальних виступів, серед яких були танець живота і малювання піском, а також вручення подяк всім, хто брав участь в організації виставки (таких подяк, до слова, було досить багато).

           

Деякі з юних спортсменів, які брали участь у фотосесіях, були досить сором’язливими і коментарів не давали. Інші ж навпаки: охоче розповідали разом з батьками про свої спортивні успіхи. “Я займаюсь футболом і волейболом. Хотілося б позайматись гірськими лижами, але я хвилююсь за безпеку мого здоров’я” – розповіла 16-річна Тетяна. “У нас в жовтні буде спартакіада з волейболу, донька братиме участь” – додає мама Тетяни.

              

Дар’я Чернякевич

Загалом, більшість юних спортсменів прийшли на виставку робіт. Натомість, серед професіоналів змогла прийти на захід лише Дар’я Чернякевич, тренерка та майстриня спорту з художньої гімнастики.

Як розповіли організатори, фотовиставка “Непереможні чемпіони” триватиме в “Квадраті” ще тиждень. Після цього роботи подарують юним героям знімків (роботи продажу не підлягатимуть). Потрапити на виставку можна безкоштовно.

Фото Марини Сербінович