Діджиталізація: у Вінниці створили Раду з питань інформаційних технологій. ФОТО

20:38
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 26 грудня у Білій залі Вінницької міськради відбулося Установче засідання новоствореної Ради з питань інформаційних технологій.

У ній взяли участь близько двох десятків представників IT-компаній та пов’язаних організацій, а також мер міста Сергій Моргунов та профільні заступники міського голови. Мета зустрічі – зрозуміти, яких саме інформаційних сервісів та інструментів не вистачає Вінниці, та як місцева IT-спільнота може розвинути цей напрямок в нашому місті.

 – В органах місцевої влади немає до кінця розуміння, які наразі в місті є проблеми в цьому напрямку. Ми усвідомлюємо, що нам потрібно налагодити комунікацію міської влади з IT-сектором міста, тому ми й вирішили створити таку Раду. Я точно не хочу, щоб це було, як то кажуть, “для галочки”. Потрібно, щоб цей діалог тривав на постійній основі, – сказав мер міста Сергій Моргунов, відкриваючи установче засідання.

Загалом під час зустрічі зібралося близько двадцяти представників вінницьких IT-компаній, або організацій, які сприяють впровадження ІТ-інструментів у Вінниці, зокрема в галузі електронної демократії. Учасники новоствореної ради передусім висловилися про те, в чому їхній інтерес брати участь в такому проекті, та яких кроків назустріч вони очікують від міста.

Зокрема, представники компаній LetyShops, EPAM, компаній, які впроваджують у Вінниці продукти Oracle та інших передусім висловили стурбованість щодо ситуації з кваліфікованими кадрами у Вінниці. А відтак – інтерес щодо підготовки фахівців на базі міських навчальних закладів, або ж на спеціалізованих майданчиках, наприклад – у майбутньому технопарку “Кристал”.

На це мер міста повідомив, що наразі у Вінниці розглядають можливість створення, окрім “Кристалу”, ще й АгрХабу: структури, яка займатиметься розвитком аграрних технологій.

– Ми наразі проводимо перемовини з французьким містом Діжоном щодо створення у Вінниці АгроХабу. Вінниця є столицею великого аграрного регіону  я вважаю, що нам це необхідно. Ідеться не про обслуговування якихось великих землевласників, латифундистів. Ми в цьому контексті говоримо про науку: селекцію, біотехнології. Ми наразі співпрацюємо з ОДА також у питанні створення агрокластеру, – повідомив міський голова.

Ще глибше питання кадрів торкнувся засновник креативного простору “Артинов” та директор приватної гімназії “Дельфін” Андрій Піжевський. Він вважає, що над підготовкою “кадрів” варто працювати з самого дитинства:

– Ми і не встигнемо озирнутися, як швидко час пролетить. Сьогодні це діти, завтра – молоді фахівці. Наразі багатьох потенційних роботодавців вже не надто влаштовує, коли людина знає лише одну іноземну мову. Варто звертати увагу на вивчення відразу кількох мов, – говорить Піжевський.

З ним погоджуються й інші учасники зустрічі та наголошують, що наприклад іноземним замовникам значно зручніше спілкуватися з компаніями, співробітники якої спілкуються мовою клієнта: німецькою, французькою, китайською і, звісно, англійською. Також торкнулися питання інфраструктурних умов Вінниці загалом. На це міський голова відповів, що в контексті потреб “айтішників” враховують специфіку цієї професії в т.ч. під час вирішення питань, які стосуються створення в місті нового житла.

– Зараз, коли ми розглядаємо пропозиції з приводу житлового будівництва, ми думаємо: а яке житло потрібне молодим IT-фахівцям? Тим, які, наприклад, ще не мають родин, і для них, можливо, не потрібно великі дво-трикімнатні квартири. Можливо, варто говорити про житлові комплекси з компактним житлом, але в яких зокрема будуть пральні на першому поверсі та комплекс подібних послуг.

Вже під кінець зустрічі перейшли до більш практичних питань, що стосуються співпраці вінницьких IT-компаній з міською радою. Так, міський голова згадав, що нещодавно представники вінницької мерії мали зустріч з ізраїльською торгово-промисловою палатою щодо створення комплексних цифрових рішень для Вінниці. На це учасники зустрічі відреагували очікувано: чому місто має платити іноземним продуктовим IT-компаніям в умовах, коли в місті достатньо відповідних фахівців, які зараз часто працюють на експорт, хоча могли би виробляти продукт для місцевого ринку також.

На це представники мерії зазначили, що передусім зацікавлені в такій співпраці, зокрема що стосується інструментів електронної демократії, використання IT-інструментів в системі охорони здоров’я, сервісів для оперативного повідомлення про інфраструктурні проблеми, а також безпекові сервіси.

Наразі вирішено створити закриту фейсбук-групу для обговорення всіх подібних питань та координації діяльності. Наступна зустріч – вже з конкретними пропозиціями та презентаціями має відбутися 22 січня.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Банк експертів, Fab Lab та мільйонні прибутки: у Вінниці розробили концепцію технопарку “Кристал”. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.