Дев’ятий пішов: у Вінниці здали в експлуатацію ще один муніципальний будинок. ФОТО

13:34
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці завершилося будівництво ще одного житлового будинку за програмою «Муніципальне житло». Будинок розташований по вулиці Маяковського, 138.

Як повідомляє Вінницька міська рада, сьогодні, 21 травня, міський голова Сергій Моргунов оглянув квартири в будинку та поспілкувався з деким з новоселів.

Зазначено, що це перша з двох десятиповерхівок, які тут будують. У них – по 80 квартир, з яких 122 однокімнатних та 38 двокімнатних.

 

 

 

Традиційно ключі від муніципального житла новосели отримували під час урочистої церемонії. Однак, цьогоріч через карантин їх отримували в офісі забудовника.

Міський голова нагадав, що програма «Муніципальне житло» діє у Вінниці вже 11 років. Свого часу її ініціював Володимир Гройсман. За ці роки 775 сімей змогли покращити свої житлові умови завдяки муніципальній програмі. Квадратні метри в таких будинках залишаються найдешевшими у місті. Зокрема, вартість 1 метра квадратного в зданому новозбудованому муніципальному будинку по вул. Маяковського склала 10 930 гривень, у другому будинку, що ще будується, – 12 000 грн/м2.

Сергій Моргунов зазначив, що програма «Муніципального житла» в першу чергу направлена на працівників бюджетної сфери: вчителів, лікарів, соціальних працівників, учасників АТО та ООС та інших. З кожним роком коло учасників цієї програми розширюється.

– Перший будинок за цією програмою ми побудували на Вишеньці, коли ще Володимир Гройсман був міський головою. Наразі ми здаємо дев’ятий будинок і будується десятий. За нашими вимогами житло має бути якісним, адже на первинному ринку житла багато пропозицій. Важливо, що забудовник відповідально виконував свою роботу, відгукувався на пропозиції майбутніх мешканців цього житла, головне, що люди задоволені результатом. (…) В районі «Поділля» ми продовжимо реалізацію програми «Муніципального жита». В цьому мікрорайоні ми збудуємо два будинки і дитячий садочок.

 

– На самому початку будівництва у нас стояло завдання: зробити якісне, дешеве житло. Щоб воно мало марку муніципального, але по якості не поступалося іншим квартирам, які будуються у місті. На сьогоднішній день нам це вдалося зробити. Другий будинок плануємо завершити восени цього року, – додав забудовник Степан Стукан.

 

Одним із власників квартир став старший лейтенант 2-го пожежно-рятувального загону Артур Сочнєв розповів, що на власне житло чекав другий рік.

– Живу у цьому районі з батьками. Вони мені власне й допомогли купити квартиру. Почув про програму «Муніципальне житло», що тут якісно будують і найдешевші квадратні метри у Вінниці. Уже знаю, що буде в якій кімнаті, планую збільшити кухню. З балкона відкривається чудовий краєвид на місто, – каже лейтенант.

Скористався участю у муніципальній програмі і лікар-хірург лікарні швидкої медичної Віталій Суворик. Довго підходив до вибору майбутнього житла, але зупинився саме на пропозиції від міста. Поки родини у Віталія немає, але зазначає, що, коли є власна оселя, уже можна будувати плани на майбутнє.

 

Всього за період дії програми «Муніципального житла» введено в експлуатацію 9 житлових будинків:
вул.Келецька,128,а (І об’єкт Програми);
вул. Смірнова – I пров.Український,23/6 (ІІ об’єкт Програми);
пров. Щорса,18а (ІІІ об’єкт Програми);
група з 3-х житлових будинків на вул.Чехова,9а-в (ІV об’єкт Програми);
два пускових комплекси на вул. П. Запорожця,4 (V об’єкт Програми);
вул. Маяковського, 138, І черга (VI об’єкт Програми).
− поліпшили житлові умови 775 вінницьких родин, з яких переважну більшість складають працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств, учасники бойових дій та внутрішньо переміщені особи, молодь.

Наступним, сьомим об’єктом Програми, визначено «Нове будівництво багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованим дитячим садочком між будинками по вул. Зодчих, 36-40».

 

Читайте також: Наступне «Муніципальне житло» у Вінниці може з’явитися по вулиці Зодчих

Читайте також: Муніципальне житло у Вінниці тепер можуть отримати і “чорнобильці”, а людям з інвалідністю зарезервують квартири

Фото з сайту Вінницької міської ради

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.