Десант на Кемпу: як волонтери “Острову “Європа” прибирали острів перед фестивалем

21:46
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

12 червня організатори та волонтери фестивалю “Острів Європа”, а також чиновники в білих сорочках, десантувалися на острів Кемпа.

Мета візиту на недоторкану місцевість – поглянути, в якому стані острів перед “тихими читаннями” в рамках фестивалю та трохи прибрати територію.

16 червня, 14:00-15:30, Острів Кемпа

Читання «На острові»: Альгерд Бахаревич (Мінськ), Олена Гусейнова (Київ/Помічна), Остап Сливинський (Львів).

Кожен має свій голос. Навіть найдрібніші комахи, що заселяють острів, можуть промовляти до нас і нагадувати про баланс у природі. Що ж означає бути на острові, шукати острів всередині, мати можливість острова? Троє оповідачів запросять слухачів на свої острови блукань, відродження, забуття і повернення, щоб забрати часточку пережитого на правий і лівий берег Південного Бугу.

Аби дістатися острову, що закритий для “простих смертних”, передова фестивальна група разом з журналістами зайшла на борт дизельного пароплаву “Ляля Ратушна” та взяли курс на острів Кемпа.

Дорогою ми потрапили під обстріл камінням з боку підлітків, які забралися під центральний міст, однак все минулося.

На Кемпу сходили по аби як прилаштованому до берега трапу: небезпечно, але весело. Майже відразу “Ляля” відчалила від берега, пообіцявши забрати нас вже за годину.

Часу вкрай мало, тож волонтери намагалися якнайбільше зібрати сміття протягом години та обдивитися територію острова. Перед початком інспекції директор департаменту культури Максим Філанчук одразу передав попередження від МНСників для всіх присутніх: острів – безлюдний, тут можуть бути отруйні змії. Тож усі акуратно, але швидко рушили островом.

 

На правду, назвати Кемпу безлюдною можна з великою натяжкою: на острові чітко видно сліди присутності людини. Навряд чи можна назвати острів надто забрудненим, але то тут то там є порожні скляні та пластикові  пляшки, згарища та сліди від пікніків. На одну з них ми побачили газету, датовану 2013-им роком.

А ось колишню вбиральню розмалювали зовсім нещодавно.

В колодці біля пляжу, де поруч зокрема залишки “ейфелової вежі”, помітили вгодовану, але вже мертву качку. Поруч біля острова плаває багато качок і каченят, вірогідно, тут вони й розмножуються. Наприклад, шкаралупа від яйця, котру ми помітили неподалік берега, досить схоже на качину.

Поки ми досліджували територію, організатор фестивалю Олександр Вешелені разом з волонтерами особливо ретельно прибирали галявину, де невдовзі зберуться учасники “тихих читань”: з кострища навіть прибрали попіл.

За словами Вешелені, учасники “тихих читань” мають намір мінімізувати свій будь-який вплив на острів під час проведення фестивального заходу. Так, тут не вмикатимуть музику, не розпалюватимуть вогнища, навіть не вживатимуть жодної їжі, а хіба візьмуть із собою трохи води. Загалом читання триватимуть близько години, аби як можна менше часу турбувати незайманість Кемпи.

Нагадаємо, що Міжнародний фестиваль “Острів Європа” триватиме у Вінниці з 14 по 17 червня включно: серед учасників очікують українських митців Сергія Жадана, Андрій Куркова та Мар’яну Савку, а також митців з усього світу. З повною програмою фестивалю можна ознайомитися за цим посиланням.

Читання на Кемпі відбудуться вже 16 червня. Кількість місць на заході обмежена, для участі потрібно зареєструватися.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.