Дерусифікація таксі у Вінниці: активісти вимагають у перевізників поважати мову

12:20
Автор: Юлія Плахтій

Про доцільність впровадження української мови як єдиної державної для всіх служб таксі у Вінниці говоритимуть завтра, 26 квітня, під час круглого столу. До участі запрошуються усі бажаючі висловити свою думку з цього приводу.

В роботі круглого столу братимуть участь депутати міської ради, представники громадських організацій, та представники служб таксі міста Вінниці.

Попередньо, 21 лютого, активісти передали листи вінницьким службам таксі із проханням надавати послуги українською мовою. Листа підписали понад 20 громадських організацій міста. Про результати активісти також розкажуть під час зустрічі.

  • Ми запрошували на круглий стіл представників найпопулярніших десяти служб таксі міста, погодились прийти від чотирьох, – розповідає Вероніка Бабич, представник ГО «Вінницька Європейська стратегія». – Наразі про успішність нашого листа можна вже точно сказати: дві вінницьких служби таксі вже повністю перейшли на україномовний формат. Диспетчери «Магніт» та «Євро-таксі» по замовчуванню говорять українською, те саме і з смс-повідомленнями та мобільними додатками. Відтак, представники цих служб допоможуть нам не тільки спонукати їхніх колег робити аналогічно, а й розкажуть про результати «нововведення».

  • Це фактично перевірка самих себе, та й вінницьких служб. Адже не усі служби отримали листа «із рук в руки», – каже ініціатор написання листа, Павло Власюк. – Бо коли ми почали шукати юридичні адреси деяких служб таксі, виникли складнощі: диспетчери телефоном не бажали повідомляти своїх юридичних адрес. Тож, доводилось вручати листи  самим водіям таксі, фотографувати факт передачі та просити передати звернення керівництву.

Серед тем круглого столу: запобігання дискримінації за мовною ознакою, дерусифікація додатків для смартфонів та сприяння підвищенню загальної культури спілкування.

Захід розпочнеться о 16:00 в приміщенні офісу громадської організації «Вінницька Європейська Стратегія» (вул. 600-річчя, 80).

Круглий стіл відбудеться за підтримки молодіжних громадських об’єднань Вінниччини в рамках підтримки проекту «День Рідної Мови».

Нагадаємо, трохи раніше VежА підготувала огляд вінницьких таксі. ІНФОГРАФІКА. Під час роботи над цим оглядом ми також не оминули увагою тему мовної політики служб таксі Вінниці.