“Дерево свободи” на майдані Небесної сотні засвітилося. ФОТО

19:54
Автор: Андрій Качор

Увечері 23 лютого, меморіал героям Небесної сотні, відкритий сьогодні вранці, уперше постало перед вінничанами у вечірній ілюмінації.

Як видно, підсвічуються самі листочки вишні, які опадають на мапу України, а також постамент. Вогні на меморіалі вперше засвітилися близько 18:00 та відразу прикували увагу містян, які почали фотографувати пам’ятник на мобільні телефони.

Наразі меморіал загиблим майданівцям лишається вкритий квітами, які вінничани принесли до пам’ятника під час його відкриття.

            

Нагадаємо, що меморіал відкрили сьогодні, 23 лютого о 10:00 за участі кількох десятків родин героїв Небесної сотні. Саме цього дня і на цьому місці чотири роки тому вінничани прощалися із загиблим на столичному майдані Максимом Шимком.

На відкриття пам’ятника прийшли близько тисячі вінничан, зокрема керівництво міста, народні депутати, ліцеїсти київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

Скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності) виготовив скульптор Борис Данилюк. Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлена на постаменті у вигляді мапи України. Окрім того, у темну пору доби меморіал буде підсвічуватися.

Меморіал вартістю близько півмільйона гривень виготовлено за благодійні пожертви, зібрані фондом “Подільська громада”. Раніше з проханням про встановлення пам’ятнику на честь Небесної сотні до Вінницької міської ради звернулися родичі загиблих протестувальників з ГО “Родина Небесної сотні”. Пізніше вінницькі депутати майже одноголосно прийняли рішення про встановлення пам’ятника на одноіменному майдані.

Фото Андрія Завертаного