Деколонізація топонімів: у Вінниці 30 серпня стартує онлайн-голосування за перейменування вулиць

20:53
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Оновлено: 27 Жовтня 2022, в 12:22

У Вінниці завтра, 30 серпня, розпочнеться інтернет-голосування за перейменування топонімів, що відбувається в межах процесу деколонізації. На голосування винесено 38 топонімів міста, а вінничани зможуть проголосувати за вподобані варіанти нових назв для вулиць, провулків, площ, бульварів протягом 10 днів, тобто включно до 9 вересня.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради.

Зазначається, що відповідне рішення ухвалили сьогодні на черговому засіданні Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки. Експерти Ради спільно з працівниками департаменту правової політики та якості міської ради опрацювали всі пропозиції та зауваження містян щодо перейменування. Надалі було сформовано перелік об’єктів з пропозиціями альтернативних назв.

 

Так, вінничани зможуть обрати один із запропонованих варіантів для кожної вулиці – голосування пройде з 30 серпня з 8:30 по 9 вересня включно (до 23:59). Для електронного голосування необхідно пройти авторизацію на платформі “E-Dem” та проголосувати за ЦИМ посиланням.

Цю платформу місто активно використовує для проєкту «Бюджет громадських ініціатив». Тож дуже багато вінничан знають, як нею користуватись. Для того, щоб проголосувати необхідно мати електронний підпис або банківський ID. Це потрібно для того, щоб уникнути фальсифікації голосів. Дана система уніфікована так, щоб кожний голос відповідав реальній людині, – розповідає заступник директора департаменту правової політики та якості міської ради Владислав Телень.

У міській раді зазначають, що на мапі міста мають з’явитися назви, що увічнять, зокрема, загальноукраїнську та локальну (місцеву) історію, культуру та події, а також гідно вшанують пам’ять Героїв сучасності, які віддали свої життя у боротьбі проти російської агресії. Загалом на даному етапі перейменуванню підлягають 78 топонімів або 183 вулиці, провулків, бульварів, площ тощо. Щодо частини назв думка учасників громадського обговорення збіглася із висновками експертної комісії, а щодо іншої – своє вагоме слово мають сказати вінничани під час голосування.

Фінальне ж рішення щодо перейменування вулиць після експертної оцінки Ради надійде на розгляд депутатів на чергову сесію.

Фото – ВМР

Читайте також: У Вінниці сформували перелік вулиць, які варто перейменувати в рамках деколонізації

Читайте також: “Рускій топонім іді на@#й”: у Вінниці розпочався процес деколонізації

Читайте також: Вулиці Маріупольська і Братів Котенків: у Вінниці міськрада підтримала перейменування низки вулиць та парку

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.