Де пообідати у центрі Вінниці? Огляд бізнес-ланчів

11:47
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Оновлено: 23 Березня 2018, в 00:56

Коли спала літня спека, а сезон відпусток таки добіг свого кінця, ділове життя в усьому світі – і Вінниця не виключення – знову набирає обертів. Звісно, рідко коли робочий день пересічного офісного працівника обходиться без обіду – чи то пак “ланчу”.

Якщо у вашій фірмі немає власної їдальні чи буфету, або ж ви не прихильник брати перекуси на роботу з дому, питання “де пообідати?” починає бентежити вже невдовзі після сніданку. Тож аби полегшити муки вибору місця у Вінниці, де можна смачно і недорого поїсти в обідню перерву, Vежа зробила огляд найпопулярніших кафе, ресторанів та їдалень у центрі міста.

Під час огляду ми завітали у 10 закладів, розташованих у середмісті, передусім у ті, які нам рекомендували перевірити читачі. Окрім якості їжі та ціни, ми також враховували такі фактори як швидкість підходу офіціанта, його привітність, мовну політику закладу, заповненість залів того чи іншого ресторану, швидкість подачі страв, наявність-відсутність вай-фай та його швидкість і навіть музику. За такими критеріями з десятка відвіданих місць ми обрали п’ять кращих, котрі, на нашу думку, мають оптимальне співвідношення ціни/якості, а також здатні найшвидше нагодувати ділову людину здоровою та поживною їжею. Але почнімо з тих, хто не потрапив у ТОП-п’ятірку з різних причин.

Woka, Від 75-ти гривень

Європейська площа

В десяти метрах від водонапірної вежі на Європейській площі поруч з ще кількома подібними закладами розташувався мережевий ресторан східної кухні Woka.

img_8922

Він приваблює не лише зручним розташування, але й непоганим інтер’єром, пристойним вибором страв та великим літнім майданчиком. З переваг – досить швидка подача замовлення і майже відсутність зауважень до самої якості їжі. Однак на цьому позитив закінчується.

img_8908

Ціни у Woka на бізнес-ланчі значно вищого рівня, ніж в середньому по місту: їх тут пропонують 4 види на вибір (суп-салат-“друге”), а їхня вартість починається від 75-ти гривень. Українського меню в закладі немає, однак офіціанти спілкуються мовою клієнта.

img_8911

У ресторан ми прийшли близько 14:45, офіціант підійшов прийняти замовлення протягом перших трьох хвилин. Ми обрали середній за ціною варіант і вже за 10 хвилин на столі з’явився місо-суп. Особливих зауважень до страви не мали, однак зазначимо, що в місо-супі в якості грибів плавають шампіньйони. Салат виявився досить свіжим, рис з куркою – так само без зауважень, а загалом порцій вистачить, аби нагодувати навіть крупного чоловіка.

Проте усе більш-менш приємне враження перекреслив “особливий” вай-фай, котрий працює у Woka. Аби отримати безкоштовне з’єднання, клієнту пропонується авторизуватися в ресторані за допомогою власного акаунту в одній із соціальних мереж на вибір. Однак після під’єднання, Woka може почати робити пости у фейсбуці від вашого акаунту.

img_8934

Такий “безкоштовний вай-фай” від Woka нас розчарував більше, ніж навіть ціна на бізнес ланчі.

Mafia, від 49-ти гривень

Європейська площа, ТЦ “Sky Park”

Схожий алгоритм роботи вай-фай точки – і в ресторані Mafia, розташованому тут же на Європейській площі на одному з входів до ТЦ “Sky Park”. Вартість бізнес-ланчів тут на рівні з рестораном Woka, тобто з вищої цінової категорії у порівнянні з більшістю інших закладів у середмісті.

img_9177

Офіціант зустрів нас ще на вході, запропонував вільний столик. Відразу після прийнятого замовлення нам принесли комплімент від бару – трішки яблучних чіпсів, дуже смачних. Із запропонованих варіантів бізнес-ланчу ми обрали середній за ціною: туди входив грибний суп-пюре, салат та відварений рис з мідіями та червоною рибою.

img_9165

До якості страв жодних претензій: суп теплий і дуже ароматний, у салаті, щоправда, були помічені “несанкціоновані” шматочки хлібу, а особливої похвали заслуговує рис: великі шматки чи то сьомги чи то форелі + три божественні мідії прямо в мушлях. Напій до ланчу не подається.

З великих мінусів, котрі не дозволили “Мафії” потрапити до топ-5 – вже згаданий вай-фай з подібною авторизацією, досить високі ціни, а зокрема – мовна політика закладу. Меню в “Мафії” – виключно російською, усі офіціанти також російськомовні і не переходять на українську навіть якщо нею спілкується клієнт.

img_9173

Відчуваєш себе ніби не у Вінниці, а десь під Калугою – не дуже комфортне відчуття.

“Смачний Їжак”, 47 гривень

Майдан Незалежності, приміщення міської ради

Окрім ресторанів, ми вирішили, що слід оглянути також більш “простіші” заклади на кшталт їдалень при органах влади або ж “радянських” готелях. Тож у цій частині огляду першим ділом ми пішли до їдальні “Смачний їжак”, розташованої прямо у приміщенні міської ради на Майдані Незалежності.

img_8937

Подібний “самообслуговуючий” формат закладу викликає сподівання, що тут все має бути дещо дешевше, ніж у місцях з офіціантами. Однак не так сталося, як гадалося.

img_8924

У “Їжаку” справді потрібно самому брати тацю, витягувати зі скляного прилавку салат (що ми зробили ризикуючи, адже всі вони були вже добряче обвітрені), далі – замовляти суп або борщ, гарнір до м’яса і, зрештою, саме м’ясо. Цього разу нам запропонували гречаний суп, рис з курячою відбивною, компот і вже згаданий, не надто свіжий салат з корейської моркви. Офіціантка без особливої люб’язності все подала і вибила рахунок – 48 гривень.

img_8926

Щодо смаку супу – жодних зауваг, так само приємно вразив рис: розсипчастий, не переварений. А ось у відбивній надто відчувалась олія: вочевидь, на цій жаровні без зміни олії посмажили вже не одну відбивну, і наша була не з перших. Найбільше не сподобався компот: він мав неприємний післясмак, найпевніше через погану воду – його ми навіть не допили. Тут зрідка працює вай-фай, але частіше – вибиває. Можливо через те, що заклад знаходиться у підвалі.

Кафе “Савой”, готель “Вінниця”, 35 гривень

Вул. Соборна, 69

З “Їжака” ми пішли далі по Соборній і нашу увагу привернув готель “Вінниця”, де біля входу стояла реклама: “комплексні обіди по 35 гривень”.

img_9192

Не довго думаючи, ми піднялися на другий поверх в невелике кафе в радянському стилі і з офіціантками, які також напевно пам’ятають часи СРСР. Тут ми були єдиними відвідувачами: здалося, що нам здивувався навіть персонал.

img_9195

Однак усю замовлену їжу винесли досить швидко: гороховий суп, компот і рис з овочами та відбивною з курятини. Суп зварений з консервованого зеленого гороху, однак загалом на смак – досить притомний. Проте пообідати ми змогли лише ним, адже рис з овочами виявився..вже дещо зіпсованим. Не те, що його неможливо було їсти, однак відповідні процеси в ньому вже помітно відчувалися.

Тож доїдати всю відбивну якось розхотілося, а тому ми спішно покинули готель “Вінниця”.

Їдальня при обласній раді, 37,50 гривень

вул. Соборна, 70

Лиш перейшовши дорогу потрапили до ще одного досить дешевого подібного місця: їдальні при обласній раді.

img_9189

Тут на перше ми обрали борщ: загалом він виявився дещо прісним – любителі м’яса будуть не дуже задоволені. Та й квасолі, якої тут немало, може не всяк любити. На друге взяли картопляне пюре та курячу котлету.

Пюре нормальної консистенції та на молоці. Котлета рівномірно просмажена, посолена-поперчена нормально. Враховуючи час (16.00) вибір салатів невеликий. Тому обрали те, що було – моркву по-корейськи, яка нагадувала ту, що в “Їжаку” і за все заплатили 37,50 гривень.

img_9187

Якщо хочеться пообідати саме тут, то приходити до їдальні бажано до 15:00 – пізніше вже майже нічого не лишається.

Краща п’ятірка

Завершивши з дешевими, однак не надто смачними їдальнями та дорогими, проте не надто привітними ресторанами, ми врешті дісталися до п’ятірки кращих, на нашу думку, ресторанів з найкращим співвідношенням ціна/якість. До цього топу прогнозовано потрапила і так звана “велика трійка в центрі”: “Цукерня”, “Тифліс” та “Бібліотека”, однак про все по-порядку.

“Цукерня”, 45 гривень

Європейська площа, біля вежі

img_9065

Спробувати ланч у “Цукерні” спершу нам не вдалося взагалі: о 14:00 комплексні обіди вже всі з’їли. Тож наступного дня ми прийшли сюди на годину раніше, і за 45 гривень нам вдалося замовити: овочевий суп з перловою крупою, картопляне пюре з м’ясним рулетом і компот. Офіціантка підійшла не відразу, однак замовлення принесла вже за 6 хвилин. Любителям подібного супу він напевно сподобається: звичайний собі овочевий суп.

img_9066

Пюре з картоплі вийшло досить ніжним, з розтопленим маслом зверху.

img_9074

Мясний рулет з грибами теж був доволі соковитий, гриби не сухі, ще був смачний салат з буряка. Компот – з помірною кислинкою, не надто солодкий і прохолодний.

Загалом все досить поживно, а враховуючи, що це все ж таки “Цукерня”, напевно схочеться замовити ще й десерт.

“Ліга Бар”, 45 гривень

Вул. Театральна, 7

На розі Театральної та Артинова у підвалі з невеликим літнім майданчиком заховався не типовий для бізнес-ланчів заклад із футбольною тематикою “Ліга Бар”.

img_8879

У підвальному приміщенні – дві невеликі зали і бар, слід зазначити, що інтернет і мобільний звязок тут більш-менш працює лише за барною стійкою.

У закладі майже порожньо, всередині зайнято лише два столики. До нас майже відразу приходить офіціціантка і пропонує комплексний обід, щоправда повідомляючи, що ціна на нього зросла: з 35-ти гривень до 45-ти. За ці гроші нас нагодують грибним супом, мясом по французьки і рисом до нього, а ще – салатом з капусти і… раковою шийкою.

img_8865

Замовлення принесли за 4 хвилини. Досить велика і смачна порція супу, рис із вершковим соусом – напевно, найкращий, з тих, що ми куштували в інших закладах.

img_8870

М’ясо по-французьки також сподобалося: соковите і м’яке. Капустяний салат з майонезом, щоправда, здався дещо пересоленим, зате згори на ньому дійсно лежала шийка рака, а точніше – його “хвіст”. Від “Ліга бару”, який передусім підходить для перегляду футбольних матчів, лишилися досить приємні враження і як від місця, де можна просто пообідати.

Ресторан “Тифліс”, 40 гривень

Театральна, 20

img_9060

Звісно, ми не могли оминути увагою і один з найбільших ресторанів у центрі міста – “Тифліс”. Сюди ми прибули о 14:00: всередині заклад був заповнений приблизно на третину. Однак ми відразу пішли на літній майданчик, де зайняті були лише два столики, тож переважна більшість місць була вільна.

img_9053

Офіціант підійшов за дві хвилини і запропонував три варіанти бізнес-ланчу за однакову ціну, з якого я обрав “рибний”. Замовлення несли близько 10-ти хвилин, і зрештою на стіл поставили уху, рис з рибною котлетою, салат з капустою та морквою і 4 шматочки хліба.

img_9055

Уха на смак, звісно, не як на рибалці, але досить пристойний рибний суп. А ось рис хотілося би відзначити: він був майже ідеально розварений і зовсім без солі – клієнту пропонується солити його на власний смак. Рибна котлета також здалася доволі смачною, нагадала дитинство і шкільні табори, салат – простий і свіжий.

img_9057

Нас досить швидко порахували, і ми навіть не встигли прогортати свіжі місцеві газети, які тут – на кожному столі. Загалом у погожий осінній день на літньому майданчику “Тифлісі” в обід досить тихо і затишно і їсти тут хочеться із задоволенням. Тут доволі смачно, не надто дорого, а ще – завжди є порівняно хороший вай-фай.

“Бібліотека”, 35 гривень.

вул. Оводова, 34

Проте не менш затишна атмосфера – але й значно дешевше – у ресторані “Бібліотека” на вул. Оводова. Тут ціну бізнес-ланчу тримають на рівні 35 гривень і годують за це борщем, салатом “вінегрет”, дерунами та узваром.

img_8905

Все замовлення принесли протягом 10-ти хвилин. Борщ наша журналістка охарактеризувала “як у бабусі”, що можна розцінювати як гран-прі. Щоправда м’яса був один-єдиний шматок, котрий довелося ще й пошукати. Проте він виявився мяким і смачним, а до борщу ще дають кілька шматків хлібу з горіхами.

img_8889

Увагу привернув вінегрет: його принесли у прозорій піалці дуже мало, та й овочі були дещо розварені.

img_8885

Зате нас чекали ще й деруни зі сметаною: їх приготували з додаванням моркви, і ніби з дещо завеликою кількістю борошна, загалом – 5 штук. Сметани малувато – до дерунів часто хочеться більше.

img_8891

На завершення – узвар. Це варто відзначити, адже у більшості випадків можливість щось попити до бізнес-ланчу не входить. Звісно, перманентною перевагою “Бібліотеки” є її “книжковий” інтерєр і музика: цього разу грав дуже непоганий лаунж.

Papa’n, 35 гривень

Вул. Театральна, 14

Колишній Mama’n і сучасний Papa’n – одне з найбільш популярних місць для бізнес-ланчу, зокрема й судячи з кількості клієнтів тут в обід.

img_8839

Лише у великій залі нам вдалося знайти вільний столик, але не зважаючи на велику кількість людей, офіціант підійшла до нас вже за три хвилини.

img_8862

Ще за п’ять нам принесли бізнес-ланч: гороховий суп, млинці з м’ясом та грецький салат. Суп виявився дуже смачним, в міру гарячим, зі шматочками шинки та великою кількістю зелені, горох – м’який.

img_8848

Салату було хоч і небагато, однак всі його складові виявилися дуже свіжими. Певні претензії до млинців: інколи здавалося, що тісто липне до зубів. Але як для 35-ти гривень – усе дуже достойно. Важливо, що тут також досить добре працює вай-фай.

img_8852

Загалом у Папані складається найбільше враження, що сюди в цю пору приходять саме на ділові обіди: за деякими столиками – обідні спілкування колеги по офісу, за іншими – ділові зустрічі та обговорення. Звідси – відповідна атмосфера закладу зокрема і для бізнес-ланчу і для гарного враження від обіду.

Vежа й надалі робитиме подібні огляди сфери послуг, сервісів та зокрема закладів харчування у Вінниці. Тож у коментарях чекаємо на ваші ідеї та пропозиції – що варто перевірити наступного разу!

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.