Дайте води велосипедисту: вінницькі велолюбителі влаштували експеримент у кав’ярнях. ФОТО

11:50
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Де у Вінниці спраглому велосипедисту безкоштовно наллють чистої та смачної води? Над цим питанням задумався вінничан Юрій Левченко та разом із братом та другом влаштував невеличкий експеримент під кодовою назвою #ПригодиВелоФляги.

Як розповів Vежі активіст, для перевірки «на людяність та відповідність сучасному європейському місту» було обрано кілька вінницьких кав’ярень та кафе, де велосипедисти просили безкоштовно наповнити флягу водою.

Перевірка полягала також у тому, наскільки смачною є вода за смаком та який має показник у рамках ТDS-тестування. Наперед зауважимо, що жоден із закладів не відмовив велосипедистам.

TDS (Total Dissolved Solids) – це загальна кількість всіх розчинених у воді домішок. Одиниці виміру жорсткості води відображаються TDS-тестером в PPM (Parts Per Million, часток на мільйон молекул води) або мг/літр.
TDS визначається концентрацією (сумою) будь-яких розчинених у воді іонів (катіонів (+) і аніонів (-)) мінералів, солей, металів.

По завершенню експерименту Юрій Левченко опублікував результати усіх закладів, які було відвідано.

Почесне перше місце посіли одразу три заклади. Зокрема у «Sharikava» (вулиця Миколи Оводова, 18) велосипедистам наповнили пляшку найсмачнішою водою з льодом та навіть додали смачного сиропу. TDS-значення: 217 ppm.

Також 1-ше місце у експерименті посів заклад швидкого харчування «Freshline» (вулиця Соборна, 43), де пляшку наповнили смачною мінеральною водою
TDS-значення: 251 ppm.

Також одним з найкращих було визнано «McDonald’s» (вулиця Соборна, 51-а). Тут на «МакДрайві» велосипедистам запропонували звичайну або мінеральну воду, втім пляшку всередину закладу не брали, а наповнили безпосередньо біля вікна. TDS-значення: 292 ppm.

Друге місце у рейтингу велолюбителів посіли два заклади: «Waffle house» (Центральний міський парк), де пляшку наповнили смачною бутильованою водою по самі вінця. TDS-значення: 150 ppm. Інший заклад – це кав‘ярня DABL (проспект Космонавтів, 2). TDS-значення: 150 ppm.

На третьому місці – три вінницьких заклади: Pan Cake (вулиця Соборна, 10-а) – ТDS-значення: 37 ppm; кав’ярня «Чорна кішка Білий кіт» (площа Гагаріна, 2) – TDS-значення: 11 ppm; «Франс.уа» (площа Гагаріна, 2) – TDS-значення: 62 ppm.

На четвертому місці в рейтингу велосипедистів – два заклади: «БезBrendu» (вулиця Соборна, 25) – TDS-значення: 19 ppm; «Coffee ToGo» (вулиця Соборна, 24) – TDS-значення: 30 ppm.

Також для порівняння Юрій Левченко навів TDS-значення води від «Долина-Плюс» – 359 ppm, та з Фонтану Центрального Парку – 401 ppm.

«Але (зауважую!) значення PPM не є загальним показником користі води, адже мінералізована вода також буде мати величезне значення ppm й при цьому її користь також буде дуже високою. Але в нашому експерименті вода, яка нам здалася найсмачнішою, орієнтовно, мала однаковий рівень PPM» – пише Левченко на сторінці у Фейсбук.

Та водночас велосипедист зауважує: «Найбільше радує той факт, що жоден заклад не відмовив наповнити флягу водою й це ще раз дозволяє нам говорити, що #Vinnytsia – це #МістоЯкимПишаємось!».

Нині активіст експерименту очікує від вінничан пропозицій щодо того, які заклади потрібно відвідати для подібної перевірки наступного разу.

Фото зі сторінки Юрія Левченка