Дабстеп “Подоляночка” та народні пісні в електронній обробці: хор “Соломія” дали благодійний концерт у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:55
Автор: Микола Геркалюк

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Жіночий хор “Соломія” та Назарій Давидовський влаштували благодійний концерт “Відкрий очі”, щоб допомогти дівчинці, яка мріє стати співачкою.

Близько 15-ої години на площі Тараса Шевченка вже почали збиратися люди. Тим часом технічний персонал на сцені налаштовував звук та готувався до концерту. Як розповів Назарій Давидовський, виступати зі сцени вони вирішили доволі спонтанно, лише за годину до концерту.

 

“Відкрий очі” – це благодійний концерт, мета якого допомогти Світлані Бесядовській зібрати кошти на лікування зору. Світлана, вінницька школярка та блогерка, займається співом і мріє приєднатися до жіночого хору “Соломія”. З дитинства у неї вроджена вада зору (гіпоплазія макули). Вінницькі співаки вирішили підійти до концерту з усією можливою серйозністю. Протягом чотирьох місяців вони готували нову програму. Допомагав їм у тому Андрій Верняковський, також відомий як DJ Muzon.

 

Зрештою, після півгодинної затримки, з приміщення краєзнавчого музею до сцени почали виходити учасниці хору “Соломія”.

– Дуже незвично. Незвичний проект, незвична ціль сама. Ми вирішили з хором підтримати нашу майбутню учасницю Світлану Бесядовську з якою ми познайомилися минулого року. Це досить талановита, щира, відверта дівчина, яка потребує нашої допомоги, – звернувся зі сцени до слухачів Назарій Давидовський.

Виступ розпочався з виконання академічних творів, які виконувались хором до цього вже неодноразово. Не обійшлося і без “Щедрика”, свою версію якого хор та Давидовський презентували на початку року.

Після кількох пісень виконавці побігли перевдягатись, а ведучий, тим часом, запросив на сцену Світлану Бесядовську та її матір.

– Я вам хотіла сказати велике дякую, що ви прийшли, що ви побачили мою дитину і допомогли їй.

Чотири місяці підготовки проявились у другій частині концерту. Виконавці поєднали українські народні пісні з електронним звучанням від Андрія Верняковського. Переодягнені в однакові футболки “Соломія” та Давидовський розпочали нову програму з народної пісні “Ой, дуб, дуба”.

Сам Назарій помітно нервував, адже за його словами спільно з DJ Muzon вони встигли влаштувати лише одну репетицію. Та варто було почати співати і будь-яка нервовість одразу зникала.

 

Після виконання “Подоляночки” (все ж таки концерт у Вінниці), хор презентував власний кавер на твір Івана Поповича “Василина”.

От тільки у їхній версії, якщо не рахувати хорового співу та електронного звучання, була велика відмінність – замість імені Василина лунало ім’я Соломія. Виконавці настільки увійшли в ритм й почали так активно підтанцьовувати, що розхитали сцену. На щастя, вона витримала навантаження. 

На завершення концерту виконавці перейшли від народних та естрадних пісень до більш сучасної української музики. Справжнім сюрпризом стала їхня власна версія пісні Скрябіна “Сам собі країна”. Якщо підспівували лише поодинокі слухачі, то тут вже приєдналися майже всі.

 

Загалом концерт тривав близько години. Протягом цього часу серед натовпу ходили волонтери із прозорими скриньками, куди всі охочі могли вкидати пожертви на допомогу Світлані Бесядовській. В фіналі свого виступу Назарій Давидовський подякував усім, хто прийшов і запевнив, що вже наступного року Світлана стане частиною хору “Соломія”.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.