Оновлено: 3 Жовтня 2017, в 09:59
VежА обрала п’ятріку фітнес тренувань, які піднімуть не лише настрій, а й бойових дух, допоможуть вивільнити зайву енергію, розслабитися, підкачати сідниці, ну і звісно, спалити зайві калорії. VежА не лише підібрала для вас цікаві заняття, а й перевірила на собі кожне із тренувань.
Отже, Kangoo Jumps, Zumba, Twerk, Tae-bo, Aerial silks – це відносно найновіші види фітнесів, представлених у Вінниці.
Година занять три рази на тиждень – ідеальна програма для всіх тренувань, щоб досягнути поставлених цілей: схуднути, підтягнути фігуру, поборотися з целюлітом. А ось нові емоції і враження гарантовані вже під час першого тренування.
Фітнес-вечірка – танцювальна Zumba
- Зумба це танцювальний фітнес, який “відкрив” Альберто Перес (фітнес-інструктор, – VежА) в Колумбії в 2001 році, – розповідає тренерка Діана Лапчевська. – Зумба відрізняється від інших фітнесів «позитивністю», адже проходить у форматі вечірки під латиноамериканські ритми та хіти.
Відчуття вечірки й справді присутнє в музиці, рухах і навіть у яскравому одязі, у якому приходять на заняття.
Проте якщо до початку тренувань у мене “Зумба” асоціювалася із тим місцем, де можна прийти і просто потанцювати, то вже під час перших 15 хвилин заняття стало зрозуміло, що не все так просто. Адже на Zumba танцюють сальсу, реггетон, меренге, де потрібно вивчати певні комбінації рухів, а не просто кружляти і махати руками.
У цьому і полягає перша складність фітнесу, однак вона не така відчутна, якщо пройти не одне тренування і з часом опанувати систему рухів.
Як і під час заняття, якщо щось не виходить, усі посміхаютьтся і танцюють, тож дискомфорту, що ти якось не так щось робиш, майже немає. Багато що залежить і від самокритичності. Якщо щось не виходить – танцюйте як вмієте, можете, а щоб це була розрядка не лише для душі, а й тіла – викладайтеся на повну. Хоча тренер Діана доповнює тренування Zumba комплексом вправ на руки та на прес.
Розпочинається тренування як і всі фітнес-заняття з розминки, що налаштовує на певні ритми, а згодом трек за треком виконуються основні рухи та комбінації па. Трек базується на невеликих зв’язках, який весь час повторюється. За одне заняття – 10-11 танцювальних треків: інтенсивні та більш повільні «відпочинкові», де можна «перепочити». Зазвичай сім-вісім треків повторюються із заняття в заняття, а ще одне-два вводять для розучування.
- Вони дуже прості й розраховані на людей, які навіть не мають танцювального хисту, але змогли б повторити. Але це все в режимі нон-стоп, – каже тренерка.
Вікова категорія для таких занять – від +14. Крім того, є ще напрямок Zumba Kids, Zumba Gold для людей поважного віку. До речі, як розповідає Діана, у Вінниці є ліцензований тренер Zumba Gold, однак окрема група не набирається для занять.
- Чому як тренер обрали Zumba?
- Тому що люблю танцювати і хочу бути в гарній фізичній формі. «Зумбу» я привезла з Італії. І за допомогою Zumba схудла після народження дитини.
У Вінниці – чотири ліцензованих тренера із Zumba і Діана одна із них.
- Щоб отримати ліцензію необхідно пройти навчання, яке проходить кілька разів на рік у Києві, куди приїжджає інструктор із закордону. І ліцензія викладання дається всього на рік. У них є програма підтримки інструкторів, за яку ти щомісяця сплачуєш 40 доларів: за це тренер отримує хореографію та спеціальну музику для занять Zumba.
Про те що Zumba лише для дівчат спростовує Євген, який вже майже рік ходить на тренування і скинув за цей час 6-8 кілограмів.
- Це дуже цікаво і позитивно, – каже Євген. – Зараз у мене багато роботи і коли приходиш ввечері на тренування – “відключаєшся” від усього негативу і забуваєш усе, що було протягом дня. У Zumbі, по-перше, немає нічого складного, а по-друге, рівномірне навантаження і на руки, і на ноги, і на прес. Ну і багато задоволення від тренування, а ще завжди щось новеньке. Дівчата гарні ходять – можна подивитися, пожартувати.
Про те, що Zumba це не просто фітнес, а й емоції розповідає й Ольга, яка завдяки тренуванням тримає себе у формі після народження другої дитини.
- Свого часу спробувала східні танці й стрип-пластику, а Zumba зараз об’єднує все, що мені подобається: запальні ритми, одночасне прокачування всього тіла, чудовий тренер, позитивні емоції. Я сюди поспішаю після роботи, – каже Ольга, яка за пів року тренувань схудла на 12 кілограмів.
Під запальні ритми латиноамериканських треків, заняття розпочалося з розминки, що вже нагадувало танцювальні рухи. А далі – різні па, за якими «прикованим» поглядом стежиш за інструктором, намагаючись повторити рухи. Уже буквально за 15-20 хвилин відзначаєш із розмови з Діаною про регулювання інтенсивності тренування, яку кожен сам собі визначає, що одразу видно по спітнілим або ж не спітнілим тілам.
Коли не встигала за інструктором виконувати танцювальні па – робила свою імітацію під Zumba, а загалом це дійсно було схоже на танцювальну вечірку з посмішками, жартами, мотиваційними підбадьорюваннями.
Особливість: це кардіотренування, навантаження якого непомітне, однак при цьому пропрацьовуються усі види м’язів. Інтенсивно працює серцево-судинна та дихальні системи. Підходить для тих, хто любить танцювати.
Протипоказання: застарілі травми опорно-рухового апарату, травми колін (бо значне навантаження припадає на ноги), а також серцево-судинні захворювання.
Вартість разового тренування: 45-65 гривень (залежить від залу, клубу).
Місце для тренування: студія “Карнавал”, проспект Юності, 14. Тренерка Діана Лапчевська, тел. 063-144-91-92.
Kangoo Jumps – «плюс» чотири кілограми та 30 сантиметрів
У Вінниці незвичний “стрибучий” фітнес Kangoo Jumps уже третій рік практикує єдиний на місто сертифікований інструктор Вікторія Ванштейн.
- Цей вид фітнесу напрвалений на спалення калорій, підтягування тіла, зменшення об’ємів та целюліту, – каже інструктор із Kangoo Jumps Вікторія Ванштейн. – Це високоінтенсивне кардіотренування, де задіяні м’язи всього тіла, особливо м’язи ніг та нижнього пресу.
Родзинкою такого фітнесу є спеціальне взуття, що дещо нагадує лижні черевики або ролики, де замість коліс – пластини, що пружинять.
- Це взуття було розроблене лікарем-ортопедом і представлене вперше на виставці медичних товарів для реабілітації людей після операцій на колінних суглобах, хребті, шийному відділі хребта. Потім його вже запентували і ввели у фітнес, щоб люди без будь-яких побічних ефектів могли займатися аеробікою, стрибками, бігом.
- Найбільша перевага цього взуття в тому, що завдяки йому не пошкоджуються суглоби, не рвуться м’язи і немає “крепатури”. Ми стрибаємо цілу годину і на наступний день у нас нічого не болить. Тепер це міф – якщо немає “крепатури”, то ви погано тренувалися.
Варто відзначити, що в один день тренувань Zumba, а потім і Kangoo Jumps неприємних відчуттів наступного ранку дійсно не було, у порівняні з іншими видами фітнесу.
- Чому як тренер обрали Kangoo Jumps?
- Я все життя займалася танцями і з часом в мене виникли серйозні проблеми з колінами. Я не можу бігати в кросівках, займатися звичайним фітнесом чи навіть присідати. А так можу, – показує на джампінг-черевики Вікторія.
На тренування приходять, як учениці 8-9 класів, так і жінки “за 50”. Хлопці також можуть приходити, однак у Вінниці це не поширено, як за кордоном.
За бажання можна собі навіть купити пару таких черевиків на сайті офіційного дистриб’ютора в Україні. У взутті є змінні внтурішні черевики, які інструктор раз на три тижні пере, а після кожного заняття обробляє спеціальним спреєм. Для гігієнічності внутрішні черевики також можна окремо придбати. Однак це обійдеться в понад 1000 гривень. Крім того, у Вікторії із собою є завжди кілька нових пар шкарпеток на той випадок, якщо хтось забув.
До речі, на тренування варто обирати довгі шкарпетки, щоб вам було зручно, особливо, коли ви тренуєтесь у коротких шортах.
Загалом це незвичні відчуття, особливо спочатку: доводиться адаптуватися і миритися з думкою, що зараз можеш впасти. Хоча Вікторія розповідає, що раніше ніхто ще не падав. Автор вже готова була стати першою, однак – встояла. І якщо на початку тренування було лячно нагнутися, присісти, просто іти, тримати рівновагу, то вже через хвилин 15-20 повністю забуваєш, про те, що ти на кенго джампах, а по закінченню заняття без остраху самостійно нахиляєшся і присідаєш.
Під час тренування перебуваєш постійно в русі, пошуку балансу (спочатку усвідомленого і від того нав’язливого). На початку заняття здавалося, що не зможеш, наприклад, у стрибку ще й підняти ногу.
Під драйвову музику тренування відбувалося з наростаючою інтенсивністю комбінацій елементів, пов’язаних, звісно із стрибками, поворотами, підніманням ніг. В основному це п’ять основних кроків, як каже тренерка, але кожного разу це різні варіації (інтенсивність, повороти тощо). По-іншому відчуваються звичні вправи з піднімання тазу чи ніг, лежачи на спортивному килимку: доводиться додатково напружувати м’язи, щоб не ковзати на 30-сантиметрових “підборах”.
- Це весело, – говорить про Kangoo Jumps Тетяна. – Довгий час займалася пілатесом і там мені було нудно. Займаюся півтора року і за цей час трохи скинула в об’ємах. Ну і ще це гарний настрій, звісно.
- Мені подобається, що нічого не болить і немає “крепатури” від занять, – каже Катерина. – Я з січня займаюся і за цей час скинула вісім кілограмів, помітно зменшилася в об’ємах.
Особливість: за кілька тренувань можна позбутися целюліту. Швидко і зійдуть об’єми, однак не маса тіла. Як пояснює інструкторка це через те, що вага кожного такого черевика – 2 кілограми, що дозволяє дуже швидко приводити м’язи в тонус: вони стають міцнішими. За пів року можна легко схуднути на 10-15 кілограмів навіть без дієт.
Протипоказання: вагітність.
Вартість разового тренування: 80 гривень.
Місце для тренування: фітнес-клуб Planet Fitness, вулиця 600-річчя. Тренерка Вікторія Ванштейн, тел. 093-379-13-64.
Табу на сором’язливість: провокативний і мегасідничний Twerk
Фітнес-напрямок, який обіцяє зробити сідниці ідеальними. А якщо говорити про походження Twerk, то сягає воно давніх африканських коренів.
- Тут задіяні всі групи м’язів, особливо ноги, сідниці, – каже тренерка Кароліна Залевська. – Це дуже хороший антицелюлітний фітнес.
- Взагалі до занять тверком мене підштовхнула мама. Я дивилася багато різних відео. Дізналася про Майлі Сайрус (американська поп-співачка, – VежА), завдяки якій цей напрямок став популярним. Те, що роблять Катя Шошина, Анастасія Малишева (тверківниці-блогерки, – VежА) мене настільки надихнуло, що я вирішила спробувати і собі.
Займається Кароліна тверком півтора роки, а викладає всього три місяці.
- Чому як тренер обрали Twerk?
- Після першого мого заняття я вийшла з залу стомлена і вся мокра. Тоді я подумала, навіщо мені ходити до тренажерного залу чи інші фітнеси, коли я можу займатися тверком так для себе і своєї фігури.
- Twerk не такий як усі. І я не вважаю, що це якись вульгарний танець. Просто треба вміти його правильно подати.
Як розповіла Кароліна, зазвичай на тренування ходять дівчата віком 16-25 років, а також іноді хлопці.
- Один ходив і в нього непогано виходило. Це був єдиний випадок, коли прийшов хлопець. Спочатку дівчатам було некомфортно, але він швидко “влився в колектив”.
Як розповідає тренерка, інші хлопці також “набивалися” на тренування, але вона відчуває, коли ті, швидше за все хочуть прийти, аби подивитися на дівчат. Таких “охочих” до занять Кароліна не допускає.
- Найголовніше, коли приходите на тренування – не соромтеся, не хвилюйтеся, стежте за собою і дивіться на тренера, – радиться Кароліна тим, хто хотів би займатися тверком. – Прийдіть і спробуйте, а якщо не сподобається, то і не будете ходити.
- Я пробувала різні напрямки танців, в тому числі стрип-пластику, але мені поки цікавий тверк, – каже Марина (на фото у чорно-жовтому топі та чорних шортах), яка займається кілька місяців. – Починаєш оволодівати своїм тілом, відчуваєш кожен м’яз, рух. Тіло реально стає сильнішим. Драйвовий вид танцю.
- По-перше, це незвичайно, а по-друге, я така людина, яка руйнує стереотипи про що небудь. А позаяк тверк вважають не зовсім пристойним танцем, я хочу показати, що він абсолютно звичайний, – розповідає студентка Софія Посвятенко (на фото в чорному топі та шортах), яка тренується 2,5 місяці.
Перебороти якусь зніяковілість все-таки доведеться, особливо, якщо ви маєте певні переконання чи то релігійні, чи то естетичні. Але на тренуванні доведеться вчитися користуватися своїми сідницями і як правильно та красиво ними трясти. Відкрию “секрет”, що не завжди доводиться трясти саме м’язами сідниць, хоча це найвища ступінь майстерності, а саме постійними вібруючими рухами ніг, стегон. Зазвичай різкі та “падаючі” рухи ногою “вниз-верх” створюють ефект “трясіння сідниці”. Але цьому дійсно треба вчитися і раджу на тренування одягати короткі шорти, аби було видно ваші старання.
Особливості: підтягування сідниць, антицелюлітний ефект, гарний настрій, особливе вміння володіння власними сідницями.
Протипоказання: на думку тренерки, немає.
Вартість разового заняття: 40 гривень (якщо перше тренування – 25 гривень).
Місце для тренування: танцювальна студія Incanto, вулиця Київська, 4. Тел. 073-313-13-80.
Бойовий Tae-bo допомагає підкорювати Говерлу
У Вінниці Tae-bo уже 5-6 років. Однак, як розповідає існструктор Анастасія Білоус, спеціалізованих тренерів у місті майже немає.
- Це фітнес, змішаний з бойовими рухами ногами та руками. Взагалі це високоінтенсивне тренування з елементами боксу і тайського боксу, – розповідає тренерка Анастасія Білоус. – Його започаткував Біллі Бленкс (голівудський актор, чемпіон різних бойових мистицтв, – VежА).
- Чому як тренер обрали Tae-bo?
- Тому що спортом я займаюся з дитинства, з шести років, і для мене це був найцікавіший і найсильніший вид фітнесу із усіх. Я не люблю пілатес, степ-аеоробіку, а люблю жорсткі навантаження.
- Добре для спини, але задіяні вся м’язи тіла, – каже Вікторія, яка ходить на тренування вже два роки. – По-перше це добре для здоров’я, а по-друге, – для схуднення. За пів року я схудла на п’ять кілограмів.
- Я перепробувала різні заняття: степ-аеробіка, аква-аеробіка, просто фітнес, але з поміж всього мені довподоби Tae-bo, адже бачу результат, – розповідає про рік тренувань Катерина Кушнір. – Я схудла на 10 кілограмів, а ще ці тренування добре розвивають витривалість організму.
- Буквально два тижні тому я підіймалася в Карпатах на Говерлу і, порівнюючи з минулим роком (ще до тренувань), у мене не було сил вилізти на ту гору. А цього разу я підкорила Говерлу. Думаю, що Tae-bo відіграло немалу роль.
- Для мене результат гарного тренування – коли болять м’язи і коли ти наступного дня відчуваєш, що біцепси і квадріцепси “попрацювали”, – каже Катерина Кушнір.
Саме після тренування Tae-bo і я відчула “крепатуру” переважно рук, сідниць, ніг.
Про важкість тренувань відзначають і вінничанки, осбливо під час перших, коли уже до закінчення заняття просто немає сил. Про “важкуватість Tae-bo” для дівчат каже і тренерка Анастасія.
- В першу чергу не боятися, бо багато хто боїться цього направлення, що воно важке і вони його не витримають, – радить тренерка тим, хто вперше прийде на тренування. – Тому не приходять на наступне тренування, бо важко було на першому. Однак це треба “пережити”, походити на заняття кілька днів-тижнів.
Загалом це найдинамічніше заняття із усіх на яких побувала. Різкі й швидкі випади рукам і ногами, з наростаючою інтенсивністю, аж до відчуття печіння в м’язах переважно ніг. Ще махи ногами і руками, що нагадує бойове тренування, а не фітнес. Загалом візуальна схожість із бойовими прийомами підійде навіть для психологічної розрядки, приміром, після важкого робочого дня.
Особливість: мегаінтенсивне тренування з бойовими елементами.
Протипоказання: не для тих у кого слабкий м’язовий корсет спини, травми і проблеми зі спиною.
Вартість разового тренування: 65 гривень.
Місце для тренування: фітнес-клуб FITNESSTIME, вулиця Соборна, 24 (ТЦ “Sky Park”). Тел. 067- 300-53-38, 073- 048-17-72.
Aerial silks: фітнес з-під куполу цирку
Aerial silks або ж повітряні полотна – це акробатика, яка перекочувала у фітнес. Насправді на полотнах займаються циркові гімнасти, але п’ять-шість років тому вже як вид фітнесу повітряні полотна почали набирати популярності й у Вінниці. Про це розповіла тренерка Юлія Тарадуда, яка закінчила естрадно-циркову школу.
Тренує Юлія дівчат віком від 4 до 30 років – це основна вікова категорія. Звісно, приходять люди і старшого віку.
- Чому як тренер обрали Aerial silks?
- Я п’ять років займалася на полотнах. Це був мій випускний номер в училищі. Це красиво, легко, витончено, видовищно, граціозно. І недарма кажуть, що це танець на повітряних полотнах.
І якщо під куполом цирку гімнасти тренуються на полотнах, підвішених мінімум від восьми метрів, то в фітнес-залі це чотри метри довжини і до півтора ширини еластичної тканини креп-сатин.
- Я починала ходити на пол-денс, щоб покращити фігуру, але один раз потрапила на тренування до Юлі з повітряних полотен і мені дуже сподобалося, – каже Ірина, яка займається вже більше року два рази на тиждень. – Класний момент в тому, що не перевантажуєш свій організм, бо працюєш з власною вагою.
Спочатку, як розповідає Ірина, вона прийшла на повітряні полотна як на фітнес, а тепер у її планах на 2017 рік поставити 3,5-хвилинний номер на полотнах.
Саме тренування на повітряних полотнах більше нагадує професійну акробатику. До речі, майже все тренування проходить без музики (окрім танцювального номера наприкінці заняття), інструктору доводиться пояснювати кожному як виконати той чи інший елемент. До речі кожен такий елемент має кодову назву “Ембріон”, “Розкладка”, “Шпагат” тощо, розроблені Іриною для дипломної роботи.
Крім того, у кожного свій рівень складності. Тренерка оцінює підготовку та можливості кожного і пропонує той чи інший елемент за складнісю виконання. Інструктор постійно спостерігає, що і як кому вдається і за необхідності допомагає в підтримках.
Насправді це було найтяжче і водночас захоплююче заняття, де перевіряєш себе на гнучкість, силу і витривалість. Крім того, тренування може бути важким для тих у кого слабкі м’язи рук, адже доводиться підтягуватися, як на канаті. Ще є певний страх заплутатися у полотнах, сковзнути і впасти або якось невдало прогнутися в попереку. Однак похвальне підбадьорювання тренерки і виконаний елемент – вселяє справжній спортивний азарт.
Особливість: задіяні усі групи мязів, за рахунок чого відбувається зміцнення рук, ніг, спини, живота, сідниць, а ще це розвиває спритність, координацію рухів, хваткість і навіть уважність.
Протипоказання: порушення вестибулярного апарату, колишні серйозні травми хребта.
Вартість разового тренування: 80 гривень.
Місце для тренування: танцювальна студія Royal Pole Dance, вулиця М. Оводова, 22 (колишня Козицького). Тел. 063-316-85-95, 098-290-24-92.
Фото Андрія Завртаного, Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.