-
14 Вересня/ 10:15
Vinnytsia
Публікація14.09.1810:15
Чи жити котам у вінницьких підвалах має вирішувати ОСББ: відповідь влади на петицію
Рішення щодо того, чи дозволяти перебувати безпритульним котам перебувати у підвальних приміщеннях – має вирішуватись виключно за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків.
Саме така відповідь влади надійшла вчора, 13 вересня, на петицію вінничанина Олександра Кравченка. Зазначимо, що у своєму зверненні він просив наслідувати приклад Львова, Києва та Дніпра й дати котам можливість безперешкодно жити та пересуватися підвалами, горищами та іншими місцями їхнього постійного перебування.
– Водночас, слід приділити увагу питанню їхнього розмноження, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування домівок, – зазначав автор.
Врешті замість необхідних 350 для розгляду владою, петиція набрала 359 необхідних голосів. Нині ж у відповіді на неї, у частині про контроль за чисельністю безпритульних тварин зазначено:
“Для фактичного скорочення кількості безпритульних тварин та зменшення забруднення території міста відходами їх життєдіяльності, що сприяє безпеці та збереженню здоров’я населення, формуванню сучасного гуманного ставлення до тварин, які знаходяться поруч з людиною, рішенням міської ради від 24.06.2016 р. № 310 затверджена нова «Програма регулювання чисельності тварин гуманними методами в м. Вінниці на 2016 – 2020 рр.». (далі – Програма)” – йдеться у відповіді влади.
Повідомляється, що згідно із Програмою, перебування безпритульних котів можливо під опікою та відповідальністю фізичних осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських і благодійних організацій. Одним з обов’язків опікунів безпритульних тварин, є забезпечення догляду за тваринами, що перебувають під їх опікою.
У відповіді зазначено, що для реалізації заходів Програми збудовано сучасний муніципальний притулок для тварин. “Основним напрямком діяльності притулку є масова стерилізація безпритульних тварин, стимулювання громадян забирати тварин із притулків, робота з освіти населення та створення системи обліку, реєстрації свійських тварин. На даний час, на завершальному етапі оформлення відповідної ліцензії для здійснення заходів стерилізації” – йдеться у відповіді на звернення.
Зазначимо, що наразі притулок працює в тестовому режимі, але поступово починає закуповувати препарати та необхідний інвентар.
Читайте також: “Все включено” для хвостатих: у Вінниці до кінця року з’явиться новий притулок для тварин
Також у відповіді на петиції зазначено, що минулого року в рамках програми «Бюджет громадських ініціатив», реалізовано проект «Не будь байдужим – стерилізуй тварину, припини ріст безпритульності», завдяки якому стерилізовано 500 безпритульних кішок та кішок, що належать соціально-незахищеним верствам населення та у м. Вінниця. Також, профільними департаментами міської ради був підтриманий проект «Стерилізація безпритульних тварин – основний метод контролю їх кількості», поданий волонтерами міста для реалізації за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив у 2019 році, який передбачає стерилізацію 500 кішок.
Читайте також: Чи “достойне” Старе місто свого стадіону і “червоне світло” трамваю-музею: у Вінниці обрали проекти, за які голосуватимуть на Бюджеті громадських ініціатив
“Щодо питання перебування котів в підвалах, горищах, повідомляю, що згідно ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку — приміщення загального користування (у тому числі допоміжні, такі як: колясочні, комори, сміттєпроводи, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, тощо. Також ст. 5 даного закону передбачає, що спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників” – йдеться у відповіді на петицію.
Нагадаємо, що це вже вдруге в Єдиній системі місцевих петицій Вінниці з’являлася пропозиція оголосити котів частиною екосистеми міста. Минулого року така петиція зібрала необхідну кількість підписів, проте отримала відмову від міської ради.
Читайте також: Знайди собаку онлайн: вінницькі студенти створили сервіс для безпритульних тварин
Головне фото – WallpaperCave
Дякуємо!
Тепер редактори знають.