Чи поллється «італійська вода» з українського Бару та чому інвестор покинув мільйон євро на Вінниччині?

17:31
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Оновлено: 24 Лютого 2018, в 13:39

У переліку виробництва мінеральних вод із Вінниччини серед «Каравану», «Регіни» і «Барчанки» могла з’явитися і «Сан Фаустіно» з італійським “присмаком”. Однак уже кілька років приміщення майбутнього заводу чекають на повернення італійського інвестора, який виїхав з України ще в 2014-му через… війну.

У селі Антонівка (Барська ОТГ) італійський інвестор побудував сучасний завод із розливу мінеральної води «Сан Фаустіно», який є в стадії готовності на 90%, але його введення в експлуатацію відкладено на невизначений час. Відповідний матеріал з’явився на сайті Decentralization.gov.ua у травні 2017 року.

Vежа вирішила дізнатися про підприємство та чи повернеться інвестор, який ніби покинув завод через військові дії в країні.

  • У 2014 році інвестор дещо змінив свої плани у зв’язку із подіями в країні і до сьогодні не маємо від нього звістки, коли приїде, – розповів наглядач за підприємством пан В’ячеслав.

Як описано в матеріалі, під час екскурсії вдалося побачити приміщення цеху заводу з сучасним європейським обладнанням, лабораторії, душові кабіни та котельні. Загальна сума закордонних інвестицій склала понад мільйон євро.

Крім того, мінеральна вода «Сан-Фаустіно» ніби мала потіснити конкурентів з Хмельниччини та Львівщини на ринку мінеральних вод.

Натомість місцеві мешканці добре відгукуються про італійця, який платив пристойну зарплату під час будівництва цеху і навіть допоміг при ремонті школи. А після запуску заводу мав забезпечити 25 нових робочих місць.

У матеріалі відзначено, що під час тієї зустрічі-екскурсії підприємством, представники Барської ОТГ «вирішили підготувати інформацію англійською мовою про зміну пріоритетів державної регіональної політики України та реформу децентралізації, що значно зменшить кількість кабінетів, у двері яких треба стукати, щоб запустити нове виробництво».

Однак, минуло вже дев’ять місяців, але ситуація з інвестором та запуском виробництва мінеральної води так і не прояснилася.

На жаль, ми не змогли поспілкуватися з представником інвестора Пилипенком  В’ячеславом Васильовичем та подивитися, як виглядає завод зараз. Ми зв’язувалися телефоном зі старостою Антонівської сільради Оксаною Зажирко, яка обіцяла запитати в представника про візит журналістів на підприємство. Однак, за її словами, пан В’ячеслав спочатку був у 10-денній відпустці із сім’єю, тому потрібно було зачекати. Згодом, за словами старости, пан В’ячеслав не виходив на зв’язок і слухавку не брав.

Натомість у департаменті міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації у відповіді на інформзапит журналістки Vежі  повідомили, що компанія «Сан Фаустіно» отримала дозвіл від облдержадміністрації на розробку родовищ, проте так і не завезла жодного обладнання. У 2014 році інвестор зупинив проект, але так нічого і не повідомив місцевій владі. До речі, в департаменті також зазначили, що вказаний контактний номер телефону представника інвестора в Барському районі не відповідає.

Крім того, за інформацією департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА, за останні п’ять років (2013-2017 рр.) у Вінницькій області не було заморожено жодного інвестиційного проекту. Виникає питання, який тоді статус має проект мінеральної води «Сан Фаустіно» в с. Антонівка.

  • «Позитивна динаміка надходження нових прямих іноземних інвестицій та реінвестування діючих компаній вказує на те, що потенційний інвестор розглядає Вінницьку область як безпечний регіон», – ідеться у відповіді на інформаційний запит.

У відповідях на інформаційні запити від Барської міської ради та райдержадміністрації ситуацію з подальшим майбутнім інвестиційного проекту також не прояснили. У кожній із відповіді було наголошено на неволодінні інформацією з цього питання, оскільки це не в їхній компетенції.

Однак попередньо ще до отримання відповідей на інформаційні запити Vежі все-таки вдалося поспілкуватися телефоном з головою Барської ОТГ Артуром Цицюрським. У розмові пан Цицюрський зауважив, що було б добре, якби ситуацію вирішили хоча би якимось чином: наприклад, продали виробничі потужності комусь іншому і щоб хтось там уже налагодив виробництво, позаяк без інвестора “віз і нині там”.

Крім того, як з’ясувалося у представника інвестора є «підстави» не відповідати на телефонні дзвінки:

  • Там не зовсім весела історія, бо він як представник – повинен платити податок за землю, який вони не заплатили, тому може і не брати слухавку. Свого роду він є заручником ситуації, бо має представляти інтереси власника, а власник не з’являється, – розповів очільник Барської міської об’єднаної громади.

ТОВ «Сан Фаустіно» зареєстровано в Києві. Керівник – Хадж Ахмад Фоузі. КВЕД – 11.07. Виробництво безалкогольних напоїв; виробництво мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки. Засновниками/кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) вказані – Пилипенко Аліса Василівна (розмір внеску до статутного фонду 98 тис. грн) та Хадж Ахмад Фоузі (розмір внеску до статутного фонду 102 тис. грн).  Джерело: Єдиний державний веб-портал відкритих даних.

Відзначимо, що серед стратегічних пріоритетів розвитку Барської міської громади на 2018-2020 роки, до складу якої входить і Антонівка, є ремонт дороги «Бар-Антонівка». Зокрема і це для інвестора може стати одним із проявів інвестиційної переваги. Однак чи стане ця дорога новим шляхом для “італійської води” з Бару, скоріш за все, стане частиною історії вже нового інвестпроекту.

Читайте також: Маршрутки Ford, сонячні станції та гастротуризм: чого досягли ОТГ Вінниччини за рік після створення

Фото decentralization.gov.ua, головне – conelautomation.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.