Чи лишилась в Україні інтелігенція? «Відкрита Школа Історії» анонсує дискусію

12:20
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці у суботу стартує відкрита лекція-дискусія «Інтелігенція на переломах української історії». Під час лекції доктор історичних наук Ольга Коляструк розповість про  життя інтелігенції «ранньорадянських» та теперішніх часів. 

Отримана інформація, як обіцяють організатори, допоможе орієнтуватися у історичних темах, котрі на сьогодні стають об’єктом маніпулювання під час інформаційної війни та політичних дискусій. Лекція відбудеться у рамках проекту «Відкрита Школа Історії», який є некомерційним та позаполітичним.

15317895_1217682391658117_4784966167528864526_n

Ольга Коляструк – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України, факультету історії етнології та права, Вінницького державного педагогічного університету.

  • Подібні лекції відбуваються по всій країні вже протягом двох років, – розповіла Ольга Коляструк. – Людям, яким цікаве життя інтелігенції, якою вона була у різні роки на переламних моментах історії, буде про що подискутувати.

Ольга Коляструк зазначила, що серед часових проміжків, про які говоритимуть під час лекції, буде і середина ХІХ століття, і сучасність.

  • Ми поговоримо про роль інтелігенції під час війни, дисидентства, перебудов та здобуття Україною незалежності. Яка сучасна інтелігенція? Чи є вона взагалі сьогодні? Як її називають?

«Відкрита Школа Історії» – спільний громадський проект від ГО «Патріотичні ініціативи» та Державна фірма «Укрінмаш», яка входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», а також за підтримки Адміністрації Президента України. Головним партнером проекту у Вінниці є ГО «Вінницьке Історичне Товариство».

Захід відбудеться 3 грудня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. Тімірязєва (філія бібліотеки в приміщенні ВінОДА вул. Соборна, 70). Лекція триватиме з 16:00 до 17:20. Вхід вільний.