Чи допомагає йога при болю в попереку

16:53
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

Біль в попереку – проблема з якою стикається майже кожна доросла людина. Часто цей біль виникає через сидячий спосіб життя та відсутність фізичної активності. В такому випадку заняття з йоги – хороше рішення для розвантаження мʼязів спини і покращення самопочуття. Достатньо розстелити килимок та зробити кілька простих вправ, щоб ваша спина ожила.

Чому саме йога?

По-перше: зараз є можливість обирати найзручніший формат тренувань: записатись в студію біля дому, займатись з тренером онлайн, або по урокам в записі. Онлайн формат дає суттєву економію часу, адже нікуди не потрібно їхати, а також є можливість обирати короткі тренування на 20-30 хвилин.
По-друге: йога не потребує велику кількість інвентарю. Достатньо мати зручний одяг і килимок для йоги. Також в йозі інколи використовують допоміжні аксесуари: блоки та ремені. Але вони не є обовʼязковими.

Чому йога допомагає позбавитись від напруження в попереку:
– В йозі багато простих динамічних рухів, що постійно змінюють роботу мʼязів-антагоністів і таким чином допомагають розслабити ті групи мʼязів, що в напруженні і привести в тонус слабку мускулатуру.
– Також в йога-комплексах є багато статичних вправ, що укріплюють мʼязовий корсет.
– В йога-асанах тренується глибинна мускулатура, яку ми практично не використовуємо в повсякденному житті та під час занять спортом.

Що важливо враховувати:
1. Якщо ви прийняли рішення займатись йогою від болю в спині, обирайте заняття з відповідною тематикою, не намагайтесь одразу робити складні положення.
2. Будьте уважні до відчуттів: працюйте в комфортних амплітудах, не йдіть туди, де відчуваєте біль чи сильне напруження.
3. Найважливіший атрибут під час занять йогою – це килимок для йоги. Від килимка залежить безпека і комфорт під час занять, а також швидкість вашого прогресу. Тож підійдіть серйозно до його вибору.

Поради по вибору килимків

Кілька порад, як обрати килимок для йоги, якщо у вас є проблеми зі спиною.
1. Матеріал, з якого зроблено килимок для йоги, має бути достатньо пружним, щоб він не продавлювався під вашою вагою. Найкращими себе зарекомендували килимки для йоги зі штучного матеріалу- ТПЕ, а також з натурального каучуку.
2. Звертайте увагу на товщину: не обирайте занадто тонкі килимки для йоги. Оптимальною вважається товщина 4-6 мм: такий килимок буде комфортним для суглобів і хребта. Якщо маєте серйозні травми, обирайте килимок для йоги товщиною 8-10 мм.
3. Килимок для йоги має стійко лежать на підлозі і мати хороше зчеплення з руками. Якщо килимок для йоги ковзає, займатись на ньому не комфортно і травмонебезпечно.
4. З попереднього пункту витікає, що не варто займатись на килимках, які не призначені для йоги, в тому числі туристичних карематах.
5. Обирайте перевірених виробників, що вже зарекомендували себе на ринку і виготовляють якісні килимки з екологічно чистих матеріалів.

Звертаємо вашу увагу, що причини болю в попереку бувають різні, тож важливо проконсультуватись з лікарем, а також за можливості відвідати заняття професійного тренера, що допоможе вам правильно освоїти асани. Адже в будь-якій справі важливе правильне розуміння техніки.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.