× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Чотири Аліси та Малефісента: героїні казок проїхали Вінницею велопарадом “Леді на велосипеді”. ФОТО

15:18
Автор: Андрій Качор

Кілька сотень велосипедисток і велосипедистів сьогодні, 30 липня взяли участь в найбільш яскравій події вінницького велоруху – велопараді Леді на велосипеді.

Прогнози організаторів, котрі передбачали щонайменше дві сотні учасників на Другому параді “Леді на велосипеді” справдилися і значно перевершилися. Якщо за годину до старту заїзду на Майдані Незалежності були лише поодинокі велосипедистки та організатори, то вже о 10:40 на площі було складно пройти навіть пішки.

    

 

Зауваживши, що тягнути далі нікуди, організатори вишикували учасників на старті та вже за 5 хвилин рушили вулицею Соборною, повністю зайнявши проїжджу частину.

           

Попереду й позаду колони їхали поліцейські автівки з увімкненими люстрами та періодично вмикаючи сирену, аби попередити водіїв на перехрестях.

   

Попри “дівчачий” статус заїзду, у колоні було й багато чоловіків, а також дуже юних велосипедисток:  7-ми та 10-ти річні дівчатка намагалися не відставати від своїх велобатьків, рухатися за колоною деякий час пробувала і зовсім маленька велоледі, однак вже на Соборній мусила зійти з дистанції. Решта її однолітків їхали у велокріслах, або й навіть спеціальних візочках, які за собою тягли їхні батьки-рікши.

                   

Велопарад проїхав від Соборної по вулиці Пирогова і далі по Келецькій, потім виїхав на Хмельницьке шосе, а вже звідти, вулицею Магістратською рушив у центральний парк.

                   

За тим через вулицю Грушевського увесь парад приїхав до фінішу на Європейську площу, де біля Вежі учасників вже чекали організатори та конкурсних та фотолокаціях.

            

Зробивши разом традиційне колективне фото біля Вежі Артинова, частина учасників роз’їхалася по домівках, але найбільш активні лишилися, аби взяти участь у призових конкурсах.

Найперше почали з визначення найгарніших, найяскравіших та найоригінальніших учасниць цьогорічного параду.

Так, спочатку обрали найбільш цікаво прикрашений велосипед: дівчата зазвичай оздоблювали їх квітами та мякими іграшками.

   

За тим нагородили учасниць, які вдяглися як кінематографічні або ж ж літературні персонажі: як виявилося, сьогодні у велопараді взяли участь відразу чотири Аліси: з Країни чудес та Задзеркалля, три Пеппі Довгіпанчохи, Лісова Мавка з твору Лесі Українки і Тетяна з п’єси Ольги Кобилянської “Зілля копала”, пара Червоних Капелюшків, традиційна Бетвумен та висока і струнка, уся в чорному та з рогами – Малефісента.  Призи отримали, звичайно, усі учасниці.

                

Враховуючи те, що багато учасниць змучили себе поїздкою на високих підборах, ці героїні також не могли лишитися без подарунків. Організатори придумали спеціальний конкурс на визначення леді, яка мала найвищі підбори. Так, “бронзу” і звання “Леді Жанна” отримала дівчина з 12-ти сантиметровимим підборами, друге місце і відзнаку “Леді Анапурна” – власниця підборів озвиною 13 сантиметрів, а перемогу здобула вже згадана Малефісента – вона приїхала на 14-ти сантиметрових підборах! Тож дівчина отримала ще одне звання – “Леді Джомолунгма”.

         

Ця ж сама Малефісента отримала й наступну нагороду – путівку о Львова, перемігши й у наступній номінації – “Стильна штучка”.

Роздавши звання та “плюшки”, організатори вирішили ще трішки “поганяти” учачниць і влаштували змагання на “біговелах”: на звичайних велосипедах відкрутили педалі, тож учасниці забігу мали відшовхуватися ногами від землі й таким чином бігти наввипередки площею.

     

Не в усіх це виходило добре: з деяких леді злітало взуття, капелюшки й окуляри, дехто навіть падав, однак травм вдалося уникнути, а видовище того вартувало.

       

Зрештою, конкурс-за конкурсом дещо втомив учасниць та глядачів, які “пеклися” на сонці біля Вежі, і частина людей перемістилися в лаунж-зону, облаштована в затінку. Тут же можна було випити каву за столиками, лишити дітей гратися з аніматорами, згадати минулорічний заїзд на світлинах, розвішених на фотосушці та й сфотографуватися ще у спеціальних фотозонах.

                 

Як розповіли Vежі організатори ведопараду вже наприкінці заходу – Олександр Царевський та Ірина Ластовецька – цей заїзд став одним з найбільш масових, що коли небудь проводився у Вінниці.

  • Попри те, що зареєстрованих учасників було близько 150-ти, по факту в параді взяли участь щонайменше чотири сотні велосипедистів та велосипедисток. Ви самі могли побачити, що біля “Урожаю” колона розтягнулася аж на дві зупинки. Якщо наступного року буде півтисячі учасників – ми вже не зможемо одночасно побачити початок і кінець колони, – говорить Олександр Царевський.

Натхненниця та організаторка параду Ірина Ластовецька додає, що надзвичайно вражена такою кількістю учасників, і сподівається, що після такого масового і яскравого “велонатовпу” на вулицях міста, вінничани ще охочіше змінюватимуть автівки на велосипеди.

Фото Андрія Завертаного

                                                                                                                                                                                                                         

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.