Публікації за датами

  • 12 Липня/ 20:11

    2018

    Публікація12.07.1820:11

    Автор:Сергій Стриж

    Через зміни клімату жнива на Вінниччині почалися раніше

На Вінниччині у повному розпалі жнива. Намолочено понад 305,5 тис. тонн зерна. Середня урожайність складає 43,2 ц/га. Господарства залучили до збору врожаю 2360 комбайнів ще 500 мають надати південні області. Очікується врожай на рівні 5 мільйонів тонн як у 2017 році.

Жнива на Вінниччині в 2018 році розпочались раніше на 10 днів, ніж у минулому. Причина – зміна клімату, яка вплинула на роботу АПК. Втім, це не дуже засмучує аграріїв і в цілому вони очікують зібрати непоганий врожай, на рівні минулорічних 5 мільйонів тонн зернового валового продукту.

Уже сьогодні на Вінниччині зібрано більше 15% площ ранніх зернових і бобових культур. Це 69,9 тис. га від 459,0 тис. га які у 2018 році в області засіяно. Намолотили більше 305,5 тисяч тонн зерна. Про це  12 липня на прес-конференції повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук.

– Господарства інтенсивно збирають озимий ячмінь, а в ряді районів його збір уже завершено, – розповів головний аграрій області. – Приступили сільгоспвиробники і до збору озимої пшениці і гороху. В цілому урожайність зернових і зернобобових складає на сьогодні 43,2 ц/га. Це показник аналогічний минулорічному на даний період і він ще не остаточний. Бо ще не враховано урожайність ярого ячменю, збір якого розпочався в Бершадському та Шаргородському районах, проса й інших культур.

Озиму пшеницю, зокрема, зібрано на 36,4 тис. га (11,7%). Намолочено 174,7 тис. тонн. Врожайність 2018 на 4,7 ц/га більше минулорічних показників.

Загалом врожайність на Вінниччині, зауважив Микола Ткачук, задовільна і краща за ту, яка є в інших областях, особливо в Південних, які постраждали від несприятливих природніх умов. На сьогодні по Україні ранню групу зернових зібрано на 40% площ. Урожайність в цілому по державі становить 28,9 ц/га.

Щодо врожаю озимої пшениці то область за словами Миколи Ткачука виходить на рівень минулого року 486 цга Це при тому що три райони ще навіть не розпочали її збір Тиврівський Літинський і Вінницький Косити озиму вони мають з дня на день головне щоб не підвела погода Озимий ячмінь зібрано на 838 площ намолочено 1118 тистонн зерна Середня урожайність тут 453 цга що на 29 цга менше минулорічного  

В Бершадському та Шаргородському районах уже скошено 300 га (0,4%) ярого ячменю, середня врожайність – 32,4 ц/га.

В області збільшили на 18,6 тис. га. площу посівів ріпаку. Вона сьогодні, разом з озимим  становить – 76,7 тис. га. В Калинівському і Теплицькому районах розпочали збирання ярого ріпаку, якого обмолочено на 0,5 тис. га (29,3%), намолочено 1,3 тис. тонн, урожайність 25,0 ц/га.

Враховуючи кліматичні зміни, сільгоспвиробники змушені змінювати структуру посівних площ. Планувалось посіяти більше ярих культур, але через погодні умови їх було посіяно менше. Замість них аграрії більше  посіяли кукурудзи і соняшника. Керівництво аграрного сектора Вінниччини співпрацює з науковцями щодо залучення нових сільгоспкультур які б могли себе комфортно почувати в умовах степового клімату.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Сергій Стриж

Дякуємо!

Тепер редактори знають.