“Час діяти, Україно!”: триває подача заявок на грантовий конкурс для громад

12:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

На початку травня в Україні увосьме стартував грантовий проєкт “Час діяти, Україно!” від Благодійного фонду “МХП-Громаді”. Цьогоріч на підтримку проєктів громад передбачено 7 мільйонів гривень. Розмір фінансування однієї ініціативи становить до 100 000 гривень. Одна команда може подавати одну і більше проєктних заявок до 1 червня, а результати конкурсу будуть оголошені конкурсною комісією до 20 червня. 

Залишити заявку можна на сайті конкурсу за ЦИМ посиланням.

То в чому ж полягає суть проєкту?

“Час діяти, Україно!” – це програма надання грантів на підтримку локальних громадських ініціатив для розв’язання конкретних проблем малих міст та сільських громад від Благодійного фонду “МХП-Громаді”.

– Під час повномасштабної війни локальні виклики нікуди не зникають. Натомість додаються нові: від адаптації переселенців (яка, згідно з нашим дослідженням, не скрізь є системною), збільшення тиску на медзаклади в громадах до значної потреби в усіх регіонах місць психологічної реабілітації та відновлення. Тому, щоб підтримати громади й активістів у їхньому бажанні створити навколо себе кращий, ефективніший, здоровіший простір, ми продовжуємо наш щорічний грантовий конкурс “Час діяти, Україно!”, – коментує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду “МХП – Громаді”.

Грантовий конкурс охоплює 12 областей України: Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська. Тематика проєктів, які можуть отримати фінансування, – широка: від освітніх, медичних, інфраструктурних до ініціатив з реабілітації ветеранів та підтримки розвитку української культурної ідентичності.

Головна умова: учасники конкурсу мають чітко обґрунтувати важливість розв’язання конкретної проблеми для місцевої громади/регіону. Проєкти мають бути реакцією на суспільні запити, бути важливими для певного закладу (школа/садок), невеликого населеного пункту чи громади. Тільки тоді відбудеться синергія зусиль, й ми побачимо хороший результат, – пояснює Володимир Панченко, керівник національних проєктів благодійного фонду “МХП – Громаді”.

Участь у конкурсі можуть брати: органи місцевого самоврядування, комунальні установи, освітні заклади, заклади охорони здоров’я, неурядові організації.

Проєктні пропозиції приймаються з 4 травня до 1 червня. Заявки подаються на сайті конкурсу ТУТ. У разі виникнення додаткових питань щодо заповнення документів можна писати організаторам на пошту: [email protected] .

Приклади успішних ініціатив:

Так, торік Фонд виділив 8,2 млн грн на проєкти в галузі освіти, охорони здоров’я та інфраструктури, підтримки ВПО, енергетичної безпеки, збереження культурної спадщини, реабілітації ветеранів та ін.

Одним з прикладів успішного проєкту став креативний хаб у с. Потапці на Черкащині, де цьогоріч організатори конкурсу презентували новий сезон грантового конкурсу. Рік тому завдяки отриманим коштам у приміщенні сільської бібліотеки місцеві активісти зробили ремонт, закупили нові меблі й створили творчий простір.

Було:

 

Сьогодні тут плетуть маскувальні сітки, проводять заняття хорові колективи, діти й дорослі створюють і продають благодійну біжутерію. Тут проводять лекції з психологічної допомоги, малюють, а переселенці з “гарячих точок” віднаходять баланс і мотивацію, відвідуючи хор. Таким чином, завдяки одному проєкту, сотні людей у невеликому населеному пункті отримали місце для об’єднання спільних зусиль та переживання наслідків війни.

Стало:

 

Ще один приклад успішного проєкту – SMART-лабораторія в Кагарлику, що запрацювала в листопаді минулого року. Так, керівниця гуртка місцевих комп’ютерних геніїв разом з вихованцями подали заявку на конкурс і презентували проєкт “Щасливі діти – успішна країна”. Він передбачав створення сучасного освітнього простору на базі гуртка “Computеr Genius club”.

Проєкт став одним з переможців у конкурсі і тепер у вихованців комп’ютерного клубу є свій сучасний освітній простір. Вартість облаштування лабораторії склала 75 000 гривень. 50 000 гривень виділив благодійний фонд “МХП – Громаді”, решту фінансування надала Кагарлицька міська рада.

Також завдяки проєкту на Миронівщині (Київська область) було оновлено старий ткацький верстат в місцевому краєзнавчому музеї.

–  Екскурсоводи розповідали про його поважну 100-річну історію, але у бажанні відвідувачів спробувати на ньому попрацювати змушені були відмовляти. Верстат не працював, – розповідають у фонді. 

Втім, команда музею взяла участь у конкурсі “Час діяти, Миронівщино!”, і проєкт з реставрації ткацького верстату отримав від фонду грантову підтримку у розмірі 46 тис. грн. Окремо команда музею придбала малий ткацький верстат для маленьких відвідувачів. Завдяки такому оновленню тепер в музеї проводять майстер-класи, влаштовують виставки старовинних ткацьких виробів і національного вбрання, а також планують створення всією громадою “народного” килиму за місцевими мотивами.

 

 

 

Крім того, у Канівському вищому професійному училищі облаштували сучасний центр підготовки слюсарів-електриків з ремонту електроустаткування. Як розповідала директорка училища Олена Волощенко, головним завданням було створити локацію, де б студенти могли б набувати практичних вмінь і навичок за професією слюсаря-електрика:

– Ми маємо професію, за якою навчаємо молодь, маємо відповідну ліцензію, але не мали сучасної бази для практичного навчання. Тепер маємо і дякуємо за це нашим партнерам з МХП!

 

 

За словами співавторки проєкту та викладачки училища Тетяни Щербини, за основу було взято навчальну кімнату, в якій облаштовано шість робочих столів. Власне кожен стіл – це робоча поверхня та стенд із необхідним обладнанням, з допомогою якого студенти навчатимуться монтажу та підключенню електричних приладів, монтажу мережі освітлення тощо. Крім того, для потреб центру придбано електроінструменти, телевізор, дошку, проведено косметичний ремонт приміщення тощо. В цілому бюджет проєкту склав 130 тисяч грн, з яких грантові кошти Фонду “МХП – Громаді” склали 100 тис. грн та 30 тис. грн – кошти ВПУ. 

Фото надане Фондом “МХП-Громаді”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.