Чай матча проти зеленого чаю: 3 головні відмінностіv

19:29
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

Якщо ви давно встигли закохатися в зелені чаї, з дегустацією справжнього чаю матча для вас відкриється іще один чайний світ. Він виявиться зовсім несхожим на все, що ви куштували досі, затишним та обволікаючим, та ще й подарує енергію. Чим же саме матча настільки вирізняється серед інших чайних зіллів?

1. Консистенція

Здавалося б, тут все і так зрозуміло: перетертий чайний лист створює досить густий напій, який не порівняти з легкими та прозорими зеленими чаями. Та чому чай матчу виглядає саме так (який можна придбати тут https://newtea.ua/uk/chay/yaponskiy-chay/vid-matcha)?

Варто зрозуміти, що матчу – чай японський. Це китайський зелений чай заварюється проливами, а його чайний лист майже не потравляє в настій. А от у японських чаїв традиція зовсім інша: це відбірний чайний лист, перетертий у тонкий порошок, і він має залишатися в напої, формуючи його зовнішній вигляд та характер. До того ж, такий варіант є досить корисним для самого чаєлюбця:

  • перетерта чайна сировина – це м’яка клітковина, корисна для всього шлунково-кишкового тракту;
  • матча чудово насичує, й навіть дозволяє обійтися без сніданку чи ланчу без шкоди для шлунку;
  • густий напій вміщує всю користь чайного листа, що споживається разом із настоєм для здоров’я організму та отримання максимального ефекту від чаю.

2. Смак

Звичайно ж, скуштувавши чай матча вперше, ви відчуєте природну трав’янистість. Однак вона не буде схожою на звичний зелений чай. Це м’які та лагідні відтінки трав’янистості: майже без гіркоти. Все залежить від виду чаю матчу, купити який ви можете просто зараз у спеціалізованому чайному магазині New Tea. А існує всього три види матчі:

  • Вид А – церемоніальний: для нього використовується найкращий відбірний чайний лист, позбавлений гіркоти.
  • Вид В – повсякденний: у ньому вгадується гірчинка через більший об’єм танінів (дубильних речовин), таких корисних для людського організму.
  • Вид С – помітно гіркуватий, використовується, в основному, в кулінарії та для виготовлення косметичних засобів.

Також можна знайти блакитну, помаранчеву, рожеву та інші матчі. Все залежить від того, які натуральні домішки має ваш чай. Якщо ж ви бажаєте купити зелений чай, тут оригінальність буде підтверджена саме його смарагдовим чи золотистим кольором.

3. Спосіб заварювання

Як і звичний зелений чай, купити матчу можна для заварювання в чашці. Та для неї важливо придбати також бамбуковий вінчик (часен, або тясен), яким порошок буде збиватися, та мірну ложечку (тясаку). Тобто, матча заварюється не проливами чи настоюванням, а активним перемішуванням із водою температурою в 80 градусів. Насправді, це досить легкий та бадьористий спосіб заварювання, який може перетворитися на новий і приємний вранішній ритуал. Та ще й із надзвичайно смачним і корисним результатом!

А які відмінності матчі від інших зелених чаїв можете назвати ви?

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.