CБУ та поліція проводять обшуки в офісах “Укрзалізниці” у Вінниці та Києві. ФОТО

10:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

Служба безпеки України та слідчі поліції у Вінницькій області проводять обшуки у службових приміщеннях Укрзалізниці та комерційних структур у м. Вінниці та Києві. 

Як повідомляють правоохоронці, вінницька поліція спільно з СБУ задокументувала багатомільйонну корупційну схему під час закупівлі товарно-матеріальних цінностей для Укрзалізниці, внаслідок якої державі завдано збитків на майже 12 мільйонів гривень.

За словами начальника ГУНП у Вінницькій області Івана Іщенка, слідство обгрунтовано підозрює посадових осіб філії Укрзалізниці в організації схеми привласнення державних коштів через афілійовані комерційні структури, у тому числі з ознаками фіктивності.

Повідомляється, що “попереднім розслідуванням встановлено, що протягом 2019-2020 років філія виділила понад 60 мільйонів гривень для закупівлі товарно-матеріальних цінностей для ремонту пасажирського рухомого складу. Переможцями тендерних торгів стали підконтрольні організаторам структури, яким Укрзалізниця перерахувала всю суму грошей.

Проведені в ході слідства експертизи встановили реальну вартість товаро-матеріальних цінностей та засвідчили безпідставне завищення вартості продукції, що завдало збитків державі на суму майже 12 мільйонів гривень.

Документування злочинної схеми здійснюється у межах кримінального провадження, відкритого за за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Такий злочин карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна”.

Ілюстративне фото – “Радіо “Свобода”