Буг в нормі: екологи перевірили якість води в головній річці Поділля

12:46
Автор: Микола Геркалюк

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38

Після проведення моніторингу якості води у річці Південний Буг, спеціалісти заявляють, що перевищення концентрації забруднюючих речовин не виявлено.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області, моніторинг здійснювали їхні спеціалісти з відділу інструментально-лабораторного контролю спільно з представниками КП “Вінницяоблводоканал”. Для того щоб перевірити стан поверхневої води Південного Бугу було взято проби в наступних ділянках:

  • у місці водозабору ДП “Хмільникводоканал”;
  • нижче скиду очисних споруд ДП “Хмільникводоканал”;
  • у місці водозабору ДП “Калинівкаводоканал”;
  • у місці водозабору КП “Вінницяоблводоканал”.

Читайте також: Інтерактивна мапа якості води Південного Бугу показала де і чим забруднюється річка

Під час аналізу проб води спеціалісти визначали вміст забруднюючих речовин,  гранично допустима концентрація яких нормуються для водойм господарсько-побутового призначення. Зокрема, перевірявся вміст амоній-іону, нітрит-іону, нітратів, фосфатів та кисню. 

Відповідно до результатів аналізів перевищення по вмісту забруднюючих речовин не виявлено. За словами фахівців Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, у порівнянні з минулорічними моніторингами, загалом, нічого не змінилось. 

Читайте також: СБУ: До 2020 року Південний Буг обміліє на 30%

Ця перевірка якості води була вже другою в цьому році. Спеціалісти зазначають, що наступна відбудеться протягом місяця або двох. Зазвичай погіршення якості води найбільше спостерігається влітку, тому в цей період моніторингів буде найбільше.