Будинок, в якому народився Стус на Вінниччині перетворять на музей

13:31
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

У хаті в Рахнівці, де пройшли перші роки життя поета-шістдесятника  Василя Стуса планують зробити музей.

Про це повідомляє «Голос України».

У селі, де народився Стус і досі є його батьківський будинок, хоч і хату наприкінці 1950-х років перебудували. Доклав до цього зусиль двоюрідний брат поета по батьковій лінії Микола Семенюк і сам Василь, який ще будучи студентом допомагав лише на літніх канікулах.

  • У наших планах створити в цьому будинку музей, – розповів виданню керівник відділу культури й туризму Гайсинської райдержадміністрації Микола Ричков. – Нині там проживає син Миколи Семенюка з сім’єю. Під час попереднього спілкування родина не заперечувала про можливий переїзд. За умови, звичайно, що для них придбають житло.

Окрім того, у планах є створення парку імені славетного земляка. Територія такого парку розкинеться від школи, на подвір’ї якої встановлено барельєф поета, і до будинку Стуса.

  • Парк уже почали створювати, – каже пан Ричков. – У селі склалася гарна традиція – молодята, які стають на рушничок злагоди, висаджують тут дерева.

У парку також хочуть встановити  ще один пам’ятний знак Стусу – погруддя. Його, до речі,  уже виготовили: у камені висічено знайомі риси обличчя, за словами Миколи Ричкова, з проникливим, вольовим поглядом очей.

  • Історія цього знака незвична, – уточнює Микола Ричков. – Його виготовив один із засуджених, який відбував покарання у Стрижавській колонії. З власної ініціативи…

Цьогоріч країна відзначає 80-річчя від дня народження поета (6 січня 1938 р. н.). Зокрема, 12 січня у Рахнівці відбудеться мистецький захід «На Різдво до Стуса».

Нагадаємо, що наразі збирають кошти на відновлення батьківського будинку композитора Миколи Леонтовича в Шершнях Тиврівського району, де також планують відкрити музей імені відомого земляка.

Фото maidan.org.ua