Бригадного генерала з Вінниччини Олександра Яковця призначили командувачем Сил підтримки ЗСУ

15:27
Автор: Vежа
Become a Patron!

Бригадного генерала родом з Вінниччини, Олександра Яковця, призначили командувачем Сил підтримки Збройних Сил України. 

Як повідомляє Генеральний штаб ЗСУ, призначення відбулося згідно з Указом Президента України №141 від 4 березня 2024 року.

Командування Сил підтримки Збройних сил України (КСП ЗСУ, в/ч А2330) — орган військового управління та одне з основних формувань у складі Збройних сил України, яке об’єднує під своїм командуванням п’ять основних військових компонентів: радіоелектронна боротьба (РЕБ), інженерні війська, війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ), військово-топографічна служба, Гідрометеорологічна служба та кінологічна служба. Також у підпорядкуванні Командування є Навчальні частини (Центри підготовки особового складу) – Вікіпедія.

Що відомо про Олександра Яковця?

У повідомленні Генштабу зазначено, що Олександр Васильович Яковець народився у 1972-му році на Вінниччині. У 1993-му закінчив Кам’янець-Подільське вище воєнно-інженерне командне училище. Він все життя був на службі в інженерних військах.

Військову службу проходив на посадах командира інженерно-саперного взводу, командира роти, заступника командира батальйону, командира батальйону, заступника командира бригади, командира 91-го інженерного полку (м. Охтирка). З лютого 2020 року обіймав посаду начальника інженерних військ – начальника управління інженерних військ Командування Сил підтримки ЗСУ.

У 1996-му році за розмінування залізничного вокзалу в місті Сновськ Чернігівської області його відзначили державною нагородою орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

За даними у Вікіпедії, також відзначений такими нагородами:

– Орден Богдана Хмельницького II ст (2 листопада 2023);
– Орден Богдана Хмельницького III ст (15 вересня 2015);
– Орден Данила Галицького (5 грудня 2011).

 

Фото – зі сторінки Генштабу ЗСУ у Facebook

Читайте також: Командира 59-ї бригади з Вінниччини Вадима Сухаревського призначили заступником Головнокомандувача ЗСУ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.