У Вінниці відбудеться тематична екскурсія з етнографії «З бабусиної скрині». На ній відвідувачі дізнаються все про традиційне українське вбрання, прикраси та унікальну подільську вишивку, а на завершення стануть учасниками майстер-класу з одягання автентичних головних уборів.
Екскурсію «З бабусиної скрині» проведе Лілія Гальчевська, старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею. Зокрема вона розповість про традиційне вбрання українців Східного Поділля: з різнорідністю матеріалу, розмаїттям фактури, крою і декорування.
В анонсі заходу йдеться, що з поясного жіночого одягу вінничанам представлять ткані фартухи-запаски, картаті плахти, горбатки, пояси тощо. З верхнього одягу – суконні гуньки, кожухи, іноді оздоблені тасьмою чи аплікацією. З жіночих головних уборів – очіпок (каптур) із наміткою, а також вражаючу колекцію хусток кінця ХІХ середини ХХ століть: шовкових і вовняних, домотканих і фабричного виробництва, доповнених вишивкою тощо.
Крім цього вінничани зможуть побачити і традиційні прикраси: бісерні зґарди та намиста з коралів і білого мінералу («баламути»).
– Презентуємо унікальну подільську вишивку з її характерними техніками – низзю, кафасором, гладдю, качалочкою, виколюванням («солов’їні вічка») і гаптуванням металізованими нитками. До Вашої уваги також буде представлено виставку «Подільський килим», на якій експонується 21 унікальний виріб з колекцій Лідії Лихач та Віктора Косаківського. А родзинкою заходу стане майстер-клас з одягання автентичних головних уборів від знаного українського етнолога та історика матеріальної культури, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту народознавства НАНУ – Оксани Косміної, – зазначають організатори.
Екскурсія відбудеться у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї (вулиця Соборна, 19) у суботу, 30 березня, з 15:00 до 16:00. Вхідний квиток: для дітей та студентів – 20 гривень, для дорослих – 30 гривень (з урахуванням екскурсійного обслуговування та фотографування).
Реєстрація обов’язкова: або за телефоном (063) 651 74 46, або за ЦИМ посиланням.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.