Бійка з жінкою за честь та гідність: у Вінниці «судитися» почали ще до засідання. ФОТО, ВІДЕО

14:21
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 15 вересня, у Вінницькому міському суді мало відбутися судове засідання щодо захисту честі та гідності, однак натомість – бійка, вигуки «Ганьба!» та взаємні звинувачення. 

Громадська діячка Ірина Баранович позивалася до активістки Ольги Гандурської – вимагала визнати поширену останньою інформацію недостовірною та публічно спростувати, а також – компенсувати моральну шкоду у розмірі 10 тисяч гривень.

на фото Ірина Баранович – у червоному жакеті


ІСТОРІЯ

Йдеться про поширену Гандурською інформацію щодо того, нібито Баранович отримала від Вінницької міської ради 18 тисяч 167 гривень в якості “винагороди” за політичну та громадську діяльність.

Зокрема у дописі Гандурської на Фейсбук від 7 липня зазначалося: «Виявляється що Вінницька мерія гарно платить за таку роботу. Так пані Баранович Ірина Анатоліївна отримала 18 тисяч 167 гривень у вигляді матеріальної допомоги (рішення виконкому №24.11.2016 р. № 2751). За що? За те, що приходить гавкати на активістів, створюючи картинку задоволення роботою ВМР».

Невдовзі з’ясувалося, що Ірина Баранович справді отримала допомогу від Вінницької міськради. Втім, ці кошти Баранович передала третій особі – матері онкохворої дівчинки Дарії Ткач Ользі на лікування дитини. Про це Ольга Ткач також написала у коментарі під дописом Гандурської. Втім остання стала сперечатися і з Ткач.

«Шановна пані Ольго!!! Я мама дівчинки Ткач Дарії Валентинівни, 2008 р.н, учениці школи №35, для якої виділялася саме ця матеріальна допомога на лікування онкологічного захворювання головного мозку (рішення виконкому №24.11.2016 р. № 2751). Наразі моя дитина проходить хіміотерапію в Дитячій обласній лікарні. І мене ДУЖЕ ОБУРЮЄ Ваш пост з приводу шахрайських дій пані Баранович І.А. Ви, будучи зовсім не компетентною у даному питанні, вирішили облити людину брудом?», – йдеться у коментарі Ольги Ткач під дописом Ольги Гандурської.


– На той момент я працювала у школі, це було пов’язане із документообігом. Також була громадською активісткою ГО «Вінницька європейська стратегія». Прийшов лист від Ольги Ткач із проханням про допомогу її онкохворій доньці, Дарії, котра перебувала у дуже важкому стані. Відтак, я зв’язалась із Ольгою, як громадська діячка, і запитала, чим їй можу зарадити. Як виявилося, матір не мала вінницької прописки, через що міськрада не могла надати їй допомогу. Жінка зверталась усюди безрезультатно. Ольга шукала людину, яка могла би виписати допомогу на себе і передати їх дитині. Я написала заяву у ВМР із зазначенням того, на що потрібні кошти, кому, додала офіційні висновки лікарів та усі інші дані та документи. Комісія все вивчила. Міськрада виділила 18 тисяч 167 гривень, їх я передала Ользі Ткач, а та у свою чергу оплатила ними лікування своєї доньки, Дарії Ткач, – розповіла Ірина Баранович у коментарі VежА.

Реакцію Ольги Гандурської Баранович пояснити не може.

– Позаяк рішення міськради є публічною інформацією, Гандурська побачила його. В соцмережі вона почала розповсюджувати чутки, що так як я займаюсь громадською діяльністю, то зі мною так міська рада розраховується. За що саме – так і не зрозуміло. Вона нецензурно висловлювалася, перекривлювала моє прізвище, назвала «тітушкою». Потім це поширили інтернет-видання. Я знаю цю людину і розумію те, що розмови в нас не вийде. Мені здається, що Гандурська незадоволена взагалі усім навколо.

VежА: Чому вирішили писати позов? Чи намагалися ви поговорити перед тим з відповідачкою?

– Ініціювали написання позову мої близькі, друзі та матір дівчинки. Бо слова Гандурської – пряма образа, яку не варто терпіти. Обурює, що Гандурська навіть сперечалась із мамою Дарії. Зачепити мене – одне, матір – це вже інше.

Ірина Баранович про відшкодування моральної шкоди зауважила, що всі 10 тисяч також будуть направлені на лікування Дарії Ткач, яка зараз проходить п’ятий курс хіміотерапії з восьми. Втім, як зауважила Ольга Ткач, наразі коштів на лікування дівчинки достатньо, тому вони разом із Іриною Баранович домовилися, що отримані через суд 10 тисяч гривень будуть передані на лікування іншій онкохворій дитині, яка перебуває в одній палаті із Даринкою.

Сьогодні ж перед міським судом на підтримку Баранович зібралося зо два десятки людей:

 

Відповідачка Гандурська у супроводі свого чоловіка, Петра Гандурського, та однієї особи на свою підтримку з’явилась фактично останньої миті – близько 10-ї години, коли мало розпочатися засідання. Люди заскандували «Ганьба!». Одна з жінок, Тетяна Новицька, тримала у руці стаканчик з кавою. Достеменно не ясно з чого усе почалося, але між жінкою та Гандурським, а згодом – і з усім натовпом – розпочалася сутичка.

  • Я просто стояла, побачила Гандурського, крикнула «Ганьба!», а він поліз до мене з кулаками, почав душити, – говорить жінка, яка опісля подала заяву на Гандурського.

Сам Петро Гандурський згодом розповів свою версію Vежі та поліціянту, який відібрав у чоловіка пояснення.

  • Я підійшов, побачив знайомі обличча, вони заскандували «Ганьба». Я став перед ними і у відповідь також закричав «Ганьба!», бо ті люди – бюджетники, яких використовують зокрема на Сабарівському кладовищі. І ця жінка плеснула мені в обличчя кавою. Я не стримався, через що шкодую, і зняв з неї окуляри й кинув їх, не штовхав. Але на мене накинулись якісь спортсмени, втрутилась поліція.
  • Це була провокація. Якщо вони хочуть шоу – буде їм шоу, політичне, – коментує випадок Ольга Гандурська. – Туди буде залучена комісія по міському бюджету, бо якщо хтось недієздатний, то він дає доручення комусь дієздатному і той їх отримує. А Баранович не мала права брати ті гроші.

Вже перед судом у коридорі між учасниками судового процесу відбулась словесна перепалка. Ольга Гандурська звинувачувала Ірину Баранович у «дерибані бюджетних коштів», Баранович захищалася та намагалася показати Гандурській документи, а матір онкохворої Дарії, Ольга, просила «не спекулювати на хворобі дитини та не приплітати сюди махінації та владу». Також Ольга Ткач сказала, що залишила дитину у лікарні та з’явилась до суду, «щоб поглянути у вічі брехливій наклепниці».

Ольга Ткач

Вже потім Ольга Гандурська пояснила Vежі:

  • Баранович часто бачу на акціях, які проводить громада міста проти розбазарювання бюджета Вінниці. Я періодично переглядаю рішення міськради, куди виділяються кошти. Побачила оце рішення – виділити Баранович 18 тисяч матеріальної допомоги. І там не зазначалося, на які цілі. Знаючи, що ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ», де Баранович – засновник, отримав від ВМР поза конкурсом – мільйон 700 тисяч. Тож я написала у фейсбук, що Баранович отримала 18 тисяч та ще понад мільйон на свою громадську організацію. І тут мамочка та написала, що то їй ті 18 тисяч. Я просто розумію, що мамочкам таким неважливо, хто допомагає. Але це неправильно, коли міськрада видає допомогу комусь, а не безпосередньо мамі – так виникає сумнів як розподіляє міськрада допомогу. На цьому все скінчилось.

Втім суд не відбувся – захисник Гандурської, Валерій Палій, був відсутній, позаяк був на іншому судовому засіданні у Києві. Відтак, попереднє судове засідання перенесено на 24 жовтня, на 10 ранку.

Водночас Тетяна Новицька після нападу Гандурського звернулася у лікарню: у неї діагностували струс головного мозку та гіпертоничний криз.

Наразі постраждала перебуває на огляді у нейрохірургічному відділенні, сьогодні її кладуть на стаціонарне лікування.

      

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.