Безтампонна ринохірургія: авторська техніка від лікарів Spinex

10:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 24 Лютого 2023, в 12:27

Реклама

Безтампонна ринохірургія: авторська техніка від лікарів Spinex

Як повернути носове дихання, не побоюючись ускладнень? Як пройти операцію, не переймаючись своїм зовнішнім виглядом? Чи можливо вирішити проблему з лор-захворюваннями раз і назавжди? На ці та інші питання відповів – отоларинголог вищої категорії клініки «SPINEX» БАРЦІХОВСЬКИЙ Кирил Андрійович.

Кирил Андрійович, розкажіть про те як змінилась ЛОР-хірургія сьогодні, адже більшість з нас уявляє жахливі картинки операцій і дуже тривалий період відновлення?

У тому, що цілу низку ЛОР-проблем можна вирішити лише хірургічним шляхом, людство переконалося давно. Проте до того як лікарі визначилися з тим, що саме, як і коли варто зробити, медицина довго рухалася шляхом спроб, а часом і помилок.

Візьмемо за приклад одну з найбільш суперечливих операцій – видалення мигдаликів. При застудних захворюваннях саме вони часто набрякають, утруднюють дихання, завдають болю… Тому медики у середині ХХ ст. проголосили орган «зайвим», таким, який треба видаляти навіть для «профілактики». У ті часи операції на мигдаликах подекуди проводили навіть без знеболення. Жахливі спогади старшого покоління настільки закріпилися у масовому сприйнятті, що пацієнти й донині побоюються видалення – попри те, що насправді це єдиний спосіб позбутися хронічного тонзиліту, який не піддається консервативному лікуванню.

Не набагато краща ситуація була і з видаленням новоутворень у носових проходах. Звісно, скальпелі, щипці та петлі, які стали використовуватись у класичній ринохірургії, скажімо, для резекції поліпів, дозволяли діяти куди більш ощадно, ніж прадавні методики припалювання розпеченим металом чи різними хімічними речовинами. Звісно, операції проводилися під наркозом. Але навіть за умови акуратно проведеного втручання класичним способом на пацієнта очікував складний відновлювальний період – аби запобігти кровотечам, доводилося днями, а то й тижнями ходити з ватними та марлевими тампонами у носі.

На щастя, сьогодні такі побічні ефекти операцій, як біль, кров і дискомфорт, залишились у минулому. Це стало можливим завдяки принципово новому діагностичному та хірургічному інструментарію.

Цікаво, розкажіть більше саме про сучасні ЛОР-методики.

Сучасні технології значно спрощують життя і лікарям і пацієнтам, завдяки ним ми можемо:

Бачити проблему прицільно. При звичному огляді лікар-початківець здатний отримати 5-10% усієї необхідної інформації, а досвідчений фахівець – 10-15%. Тож нині повноцінна діагностика неможлива без сканування ЛОР-органів та внутрішнього огляду за допомогою ендоскопів, що мають оптичні прилади, встановлені на надзвичайно тонких трубках.

⦁ Діяти без розрізів. Гнучкість та мініатюрність ендоскопічних камер і хірургічних інструментів дозволяють вільно просуватися природними анатомічними порожнинами. Отже, тепер лікарі можуть дістатися глибоких ділянок, зокрема навколоносових пазух, без застосування скальпеля. Раніше необхідно було розрізати тканини.

⦁ Вирішувати кілька завдань у ході однієї операції. Видалити мигдалини і водночас вирішити питання з утрудненим носовим диханням? Досвідчені хірурги діють саме так! Поєднані операції бережуть час пацієнта та зменшують анестезіологічне навантаження на організм. До слова, сучасний наркоз переноситься  порівняно краще, ніж навіть 5-10 років тому.

⦁ Оперувати без болю. Здобутки сучасної анестезіології мали б стати окремим предметом розмови. Наразі наголосимо на головному: пацієнт не відчуває болю, не пам’ятає жодних неприємних відчуттів, практично не стикається з дискомфортом після наркозу. Плюс – якщо це необхідно, знеболення продовжує діяти й після операції, коли пацієнт повністю приходить до тями.

⦁ Робити безкровні, а отже, безтампонні операції. Сучасні хірургічні інструменти принципово відрізняються від своїх класичних попередників.

Давайте зупинимось, саме на безтампонних ЛОР-операціях, пацієнт дійсно може одразу вільно дихати?

Нині отоларингологи надають перевагу:

⦁ Ринохірургічним шейверам, трубочкам із рухомими лезами на кінцях, які дозволяють звести травматизацію до мінімуму, видаляючи патологічні ділянки та зберігаючи здорові тканини.

⦁ Лазеру, який дає змогу проводити повністю безкровні маніпуляції.

⦁ П’єзо-ультразвуковому апарату, що допомагає ефективно працювати з кістковими тканинами.

⦁ Холодноплазменному скальпелю. Методика має назву – кобляція, і є абсолютно безкровною. Зі скальпелем її пов’язує хіба що здатність розділяти здорові та уражені тканини. Не повинна лякати і згадка про холод, адже цей метод не має нічого спільного з кріодеструкцією холодним азотом. Оскільки під час кобляції не виникає ризиків термічних опіків: ні від холоду, ні від перегріву.

Авторське поєднання різних технік дає змогу провести ринологічні втручання у такий спосіб, що пацієнт відразу після операції починає дихати вільно й уникає тампонування.

САМОЛІКУВАННЯ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Дізнатися відповіді на всі запитання та записатися на прийом можна за телефонами:
(0432) 50 70 90
(068) 150 90 90
(066) 150 90 90
(073) 150 90 90

Центр сучасної хірургії SPINEX

м. Вінниця, вул. Князів Коріатовичів, 209-А (ВОПНЛ ім. О.І. Ющенка)

spinex.ua

Ліцензія затверджена Наказом Міністерства охорони здоров’я України 10.01.2019 р. №58

Фото надані SPINEX