× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Бетховен на бандурі: у Вінниці дасть концерт 10-річна Софія Аль-Хадіді. ВІДЕО

12:59
Автор: Vежа

Наприкінці травня відбудеться концерт юної вінничанки Софії Аль-Хадіді. На своїй бандурі дівчина зіграє відомі твори Гайдна, Баха, Бетховена, Хоткевича, а ще й українські народні пісні.

“Я Є!” – це перша сольна програма виконавиці на бандурі харківського типу, 10-річної Софії Аль-Хадіді. Дівчина вже давно займається грою та за цей час стала лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів, також брала участь у різних телепроектах.

Концерт відбудеться у понеділок, 27 травня, у молодіжному центрі “Квадрат” (Театральна, 15), початок о 17 годині. Вхід на концерт – вільний.

 

Для присутніх Софія Аль-Хадіді зіграє твори Гайдна, Баха, Бетховена, Хоткевича, Китастого, Залізняк,  Губ’яка та ще українські народні пісні. Цей захід спрямований на підтримку відродження та впровадження харківської бандури у дитячі мистецькі навчальні заклади України.

 

Харківський спосіб гри на бандурі розробив Гнат Хоткевич (1877—1938) на основі народного способу гри, який використовували слобожанські кобзарі. Бандури, пристосовані для гри Харківським способом, відрізняються від інших у конструкції, яка дозволяє тримати інструмент так, щоби легко можна було грати обома руками по цвсьому діапозону інструмента. Харківський спосіб відрізняється від народного тим, що ліва рука перебрала мелодичне навантаження і більше грала на приструнках. У процесі гри використовувалися усі десять пальців рук.

 

До речі, наприкінці концерту заплановано майстер-клас з техніки гри на бандурі харківського типу для всіх охочих.

Захід відбуватиметься в рамках спеціального проекту викладача-методиста, дослідника, педагога-новатора Марини Залізняк “Шемсток часу”. Проект заплановано, як щорічна акція для популяризації бандурного мистецтва в Україні, пошук нових фарб виконавства, сприяння розвитку творчості молодих бандуристів.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.