У Вінниці батьки пацієнтів дитячого онкогематологічного відділення обласної лікарні скаржаться, що їхні діти змушені перебувати у зачинених палатах за температури повітря до +32°. У закладі кажуть, що дотримуються рекомендацій МОЗу.
В сюжеті “ТСН” повідомили, що через карантин дітям з онковідділення також не дозволяють виходити на вулицю. Фото з доказами журналістам надіслала мама одного з пацієнтів, який вже два місяці перебуває у Вінницькій обласній лікарні.
Повідомляється, що вийти з палати маленькому Артему не дозволяють, на вікнах у палаті встановили спеціальні заглушки, а вентиляційні отвори заклеєні. Мама Інна розповідає, що у спекотні дні температура в палаті сягає +32°. Зі слів жінки, такі правила у медзакладі діють з березня.
В сюжеті зазначається, що крім Артема в обласному відділенні дитячої онкогематології перебуває ще 20 пацієнтів, і в деяких через спеку почалися висипи на шкірі. Фото з доказами батьки надіслали журналістам, але зазначається, що відкрито скаржитися вони бояться, а про порушення прав їхніх дітей просять розказати благодійників із фонду “Таблеточки”.
– Є окремий стандарт, який стосується закладів охорони здоров’я (норми ще 2001 року). Там для палат, де перебувають діти, встановлено норматив +22°. Я розумію, що напевно для лікарень важко 22°, але люди, ну не +32° ж, – зауважує Юлія Ноговіцина, директорка департаменту благодійного фонду “Таблеточки”.
Але Василь Паненко, головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні, категоричний. У сюжеті повідомили, що коли матір хлопчика зверталася до нього з письмовою заявою дозволити відчинити вікна, – заборонив, хоч визнав, що іншої вентиляції в лікарні немає. Водночас, з його слів, провітрювання у палатах здійснюється.
– Всі ці заходи розроблені виключно до тих нормативних документів, які діють сьогодні в державі, які розроблені Міністерством охорони здоров’я. Вони абсолютно не жорсткі, вони просто чітко розроблені. І вони дуже дієві, тому що за чотири місяці нам вдалося запобігти спалаху інфекції у закладі, – пояснив Василь Паненко.
В сюжеті зазначається, що у Міністерстві охорони здоров’я телефоном заперечили, що давали такі вказівки (щодо заборони виходити на вулицю, чи бодай на балкон). Втім, за два дні журналісти “ТСН” так і не отримали офіційного коментаря.
Для порівняння “ТСН” відвідали й Львівську онкогематологію. Повідомляється, що там за час карантину також не було жодного випадку зараження COVID-19, але батьки та діти можуть вільно користуватися балконами. Крім цього між курсами лікування дітей навіть відпускають додому, а коли ті повертаються – тестують на коронавірус.
– Усі інші пацієнти мають дотримуватися звичайного для онкохворого режиму: маски, гігієна рук, уникнення контактів з інфекційними хворими… Натомість вихід на балкон, в ігровий простір, в спортзал – зберігається, – розповів Роман Кізима, завідувач відділення дитячої онкології у Львові.
Зі слів лікарів, вони дотримуються рекомендацій Міжнародної асоціації Міжнародної асоціації дитячих онкологів, а жорсткий карантин – тільки для пацієнтів, у яких підозра на COVID-19.
А у Миколаєві, наприклад, коли спадає спека, мами разом із дітьми можуть виходити на вулицю на прогулянку. Повідомляється, що для них навіть виділили окремий ліфт і вихід у двір, щоб пацієнти не перетиналися зі сторонніми.
– Якщо дитина проходить стандартну хіміотерапію, то перебування в замкнутому просторі, із зачиненими вікнами тільки збільшує ймовірність інфікування (наприклад, пліснявими грибами), – розповів Михайло Адиров, завідувач дитячою онкогематологією.
В сюжеті зазначають, що у випадках (коли дітей тримають в таких умовах) батькам варто поговорити в першу чергу з адміністратором лікарні, а вже наступною інстанцією є місцева влада, якій підпорядковується медзаклад.
Стоп-кадри – ТСН
Дякуємо!
Тепер редактори знають.