Балетна відповідь Цюриху, слов’янка і золоті яблука: якими будуть 5 нових муралів на вінницьких висотках

19:05
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Оновлено: 19 Липня 2017, в 14:03

Уже з понеділка, 17 липня, у Вінниці розпочнуть розмальовувати перший будинок міста в рамках проекту «VIN ART CITY». Ним уперше стане “висотка” – досі художники малювали на стінах будинків не вище 5-ти поверхів у центрі міста.

Протягом червня тривав прийом заявок на третій конкурс проекту «VIN ART CITY». Цього року надійшло  29 заявок від художників з Вінниці, Києва, Луцька, Харкова, Львова. З них експертною радою було відібрано 5 пропозицій для реалізації у Вінниці на спеціально обраних стінах будинків міста. Адреси будинків, на яких будуть новi мурали: Князiв Корiатовичiв 155; Келецька 132-а; Келецька 138; Провулок Миколи Амосова 28а (2 мурали).

“Соняхи” – мурал 2016 року. вул Гоголя,1

Перший будинок цьогоріч, де почнуть малювати мурали, – по вулиці Князів Коріатовичів, 155. Тут з’явиться картина «Спрямованість», автором якої є вже знаний у Вінниці мураліст Олександр Марченко.

  • У попередні роки Олександр вже втілив два свої мурал-проекти. Це дівчинка, яка читає – малюнок на будівлі бібліотеки Тімірязєва, а також «Дерево знань» – на будівлі 34-ї школи, – розповів Vежі керівник проекту, голова ГО «Лабораторія актуальної творчості» Олександр Никитюк.

  • На його новій картині – «Спрямованість» – зображено літак – це є своєрідна присвята авіації, а в нас у Вінниці ще є штаб Повітряних сил, тому отакий символ для нашого міста буде доречним, – каже пан Никитюк.

  • Як бачите, цього року ми вже вийшли з центру міста і взялися за його спальні райони. І цього року всі будинки – висотні.

Олександр Никитюк розповів Vежі також про кожен із малюнків та їх історію.

Так, на будинку, що по провулку Миколи Амосова, 28-а, буде одразу два малюнки – «Слов’янка» художниці Тетяни Чубар та «Плідність» – проект Володимира Ходака.

  • «Слов’янка» перегукується із назвою мікрорайону, де розташований цей будинок, і є присвятою йому. На цьому малюнку зображена дівчина слов’янської зовнішності, але не можна точно сказати – вона українка, чи вона з Чехії, чи з Польщі або ж будь-якої слов’янської держави. Дівчина малює і з-під її пензля народжуються дерева. Плавно малюнок перетікає в інший мурал – «Плідність» – тут вже зображено дерева із плодами. Це – яблука. І вони будуть виконані золотою фарбою, – каже Олександр Никитюк. – Це метафоричні яблука – вони означають продукування якихось цікавих ідей, думок і сенсів та є уособленням того золотого часу, який потрібно вичекати і вловити, аби ці ідеї стали плодами.

Не на одній будівлі, але поряд, розташуються два мурали на Вишеньці – на стінах будинків № 132-а та №138 по вулиці Келецькій.

  • Ці будинки розташовані при в’їзді у Вінницю, фактично, з боку Барського шосе. А тому дуже важливо усім, хто в’їздить у місто, дати якесь перше уявлення про Вінницю – якою вона є для вінничан і має стати для її гостей. Ми подумали і вирішили, що це місто культурних та спортивних людей.

Так, на Келецькій 132-а буде малюнок «Місто спорту» від Наталі Лісової.

  • Тут зображений роверист, оскільки Вінниця активно взялася розвивати велоінфраструктуру. Роверист спукається по серпантину. Таким чином ми хотіли обіграти ще й кут будівлі. Вирішили, що такий мурал у графічному стилі буде доречним тут, – пояснює Олександр Никитюк.

На Келецькій, 138 створять мурал «Місто культури» (автор – Олег Ходаков), уособленням якого стане балерина.

  • Думаю, всі пригадують, що по нашому місту їздить один цюріхський трамвай із зображенням балету. Покриття там настільки якісне, а фото – чітке і красиве, що малюнок вирішили залишити. Там на чорно-білому фото зображені чоловіки. А в нас буде дівчина-балерина, теж в чорно-білому графічному малюнку. Це буде така відповідь та подяка Цюриху за трамваї і дружнє ставлення до Вінниці, – пояснює художник.

Дедлайн проекту – 5 вересня, саме до цього дня буде завершено останній малюнок і все це стане подарунком до Дня міста.