-
02 Жовтня/ 20:36
Vinnytsia
Публікація02.10.1820:36
Аварійний дитсадок у Вінниці планують знести і збудувати заново. ФОТО
Вже рік один із корпусів дитячого садочка №16 стоїть у аварійному стані. Дітей звідти перевели до іншого корпусу, але будівлю досі не відремонтували. У міській раді стверджують, що планують розпочати будівельні роботи наступного року.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня минулого року корпус дитячого садочка, який був збудований ще у 1936 році, вкрився тріщинами, через що було прийнято рішення терміново перевести дітей до новішої будівлі садка, яку звели у 1986-му. Однак таке рішення не задовольнило батьків дітей. У соціальній мережі вони почали публікувати фотографії того, як дві групи звели в одну: поки одні діти гралися та спали в ігровій кімнаті, інші розташувалися у спальні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінниці “тріснув” дитячий садок: чиновники запевняють – небезпеки немає. ФОТО
З того часу минув рік. Корпус й нині стоїть зовсім порожнім, крізь вікна видно розфарбовані у яскраві фарби стіни та порожні приміщення, але діти та персонал закладу й досі “переселені”.
Чому аварійний корпус не відремонтували і що зробили протягом року запитали у очільниці департаменту освіти міської ради Оксани Яценко.
– Зробили детальне технічне обстеження старого корпусу. Експертна будівельна комісія виїжджала на місце й надала висновок, що будівля старого корпусу була побудована із порушенням будівельних норм. Тому роботи з ремонту старого корпусу будуть недоцільними. Відтак було прийнято рішення про необхідність знесення старого корпусу та будівництва нового. У 2018 році були виділені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації, – пояснила директорка депаратменту.
Таким чиномна місці аварійного збираються збудувати абсолютно новий корпус. Планується, що він матиме вже три поверхи, замість двох, завдяки чому з’явиться можливість додатково створити ще 5 груп. Також буде нова пральня та харчоблок із переходом в існуючий корпус, побудований у 86-му році.
До речі, якщо детальніше говорити про корпус, де сьогодні перебувають маленькі вихованці садочка, то його також мають модернізувати: замінити систему опалення, інженерні мережі, вікна, відремонтувати покрівлю, утеплити фасад, встановити автоматизований тепловий пункт тощо. Подбають також про благоустрій території та майданчики.
За попередніми підрахунками весь обсяг робіт коштуватиме майже 70 мільйонів гривень. Щоправда, поки невідомо чи виділятимуть кошти лише з міського бюджету, чи знайдуть й інші шляхи фінансування.
Власне саме через таку вартість, будівельні роботи не розпочали у 2018 році, адже про критичний стан будівлі стало відомо наприкінці жовтня і передбачити декілька десятків мільйонів на реконструкцію садочка було неможливо. Пропозиція щодо ремонтно-будівельних робіт внесена до бюджету 2019 року. Якщо видатки будуть передбачені, то роботи можуть розпочатися вже навесні.
– Просто ремонтувати корпус немає сенсу, тому що це будуть дуже великі гроші і самі роботи не принесуть потрібного ефекту. Для безпеки дітей потрібен новий корпус.
Варто зазначити, що у двох корпусах раніше було 12 груп, по шість у кожному. Зараз функціонує лише половина. Загалом, згідно зі списком, садочок мають відвідувати 260 дітей, але був проведений моніторинг і виявили, що насправді заклад відвідують лише 136 дітей. Причина в тому, що не всі батьки вирішують водити дітей до садочка, хоча у списках вони є.
– Це майже не перевищує нормативну чисельність, – зазначає Оксана Яценко. – Освітній процес у групах, де збільшена кількість дітей, здійснюють два вихователі і два помічники вихователя. Тому діти без догляду не залишаються.
– Усім хто хотів ми пропонували перевестися в інші садочки. Так, з листопада 2017 року 73 дитини було переведено за бажанням батьків. Таким чином ми зменшили кількість дітей і надали змогу батькам обрати будь-який інший заклад. До речі, 36 із цих дітей пішли у новий заклад дошкільної освіти №20 на вулиці Антонова.
Наразі сподіваються, що наступного року розпочнуться роботи у дитячому садочку №16. І зазначають, що будівельні роботи не заважатимуть виховному процесу і будівельний майданчик можна буде без перешкод відокремити. В свою чергу двоє вихователів та помічники зможуть уважно наглядати за малюками.
Щодо садочків взагалі, то наразі у місті будується ще чотири, два з яких планують здати вже наступного року. Це допоможе зменшити зменшити навантаження та черги до садочків.
– У нас така ситуація, наприклад, що на Вишеньці ми влаштовуємо взагалі без черги, хоча на Старому місті чи Замості така проблема ще є. Приходять батьки і ми пропонуємо у будь-який момент влаштувати дитину в будь-який садочок на Вишеньці, але батьки не хочуть, через місце роботи чи проживання, – додала Оксана Яценко.
На сьогодні у Вінниці 508 дітей в черзі до садочків і як пояснила очільниця депаратменту освіти, це та черга, яка зберігається ще з минулих років, а ось щороку вдається влаштувати майже 5000 дошкільнят.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.