«Атлантида»: у Вінниці розпочався показ українського фільму, номінованого на “Оскар”

10:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

У вінницьких кінотеатрах розпочався показ  фільму «Атлантида» від українського режисера Валентина Васяновича. Фільм розповідає про життя Донбасу після майбутньої перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій. 

Показ «Атлантиди» стартував 5 листопада. Побачити його можна у кінотеатрах «Родина», імені Коцюбинського та Smart Cinema.

У вересні Український Оскарівський комітет номінував цю кінострічку на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою від України.

 

В «Атлантиді» події розвиваються у 2025-му році, «через рік після закінчення війни» та перемоги України. Щоправда, колишня окупована територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими.

“Фільм є спробою проаналізувати можливість виживання людини на території, цілковито зруйнованій війною. На тлі знищеної економіки, інфраструктури, незворотної екологічної катастрофи. Маючи під ногами заміновану пустелю, на яку перетворилася колись процвітаюча земля, герой вперто шукає причини, аби тут залишитися. Найскладнішим випробуванням для нього стає прийняття своєї травмованої особистості, яка зазнала суттєвих змін під час воєнних дій”

 

Ролі у фільмі зіграли лише непрофесійні актори — ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ. Зокрема, одну з головних ролей зіграв Андрій Римарук — колишній розвідник, який пройшов війну на Донбасі, також знімались парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Знімали фільм переважно у Маріуполі в січні-березні 2018 року.

На початку вересня 2019 року у Венеції відбулася прем’єра «Атлантиди». На честь цього над островом Лідо, головною локацією Венеційського кінофестивалю, підняли синьо-жовтий прапор, а 8 вересня стало відомо про перемогу стрічки у програмі «Горизонти» Венеціанського кінофестивалю.

Український Оскарівський Комітет зазначає, що протягом останнього року стрічка отримала широкий міжнародний успіх — фільм показали на понад 50 фестивалях, де окрім Венеційської перемоги, він отримав ще чотири Гран-прі, картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори трьох європейських країн. Окрім того, стрічка увійшла у лонг-ліст Премії Європейської кіноакадемії.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.