“Антикорупційні” депутати Вінницької облради проігнорували отримання хабара колегою: “немає доказів”

19:24
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

На засіданні комісії облради з оцінки корупційних ризиків, ситуацію з учорашнім фактом отримання хабара депутатом Володимиром Криськом вирішили не розглядати взагалі.

Сьогодні, 6 вересня, відбулося перше засідання комісії з підготовки Антикорупційної програми Вінницької обласної ради на 2017-2020 роки. Воно виявилося ознайомчим.

Про старт підготовки програми та створення комісії було вирішено оголосити на черговій сесії облради від 18 липня.

Одним із основних  завдань роботи комісії є виявлення, оцінка та запобігання корупційних ризиків. Однак схоже, що у своїх колег члени комісії ознаки корупції поки не відстежували.  Адже голова комісії, заступник голови облради Ігор Хміль лише попередив, що наступне засідання комісії відбудеться 13 вересня і до того часу депутати мають здійснити об’єктивну оцінку корупційних ризиків депутатів, виконавчого апарату ради та його структурних підрозділів  і надати свої напрацювання.

Уже після засідання комісії пан Хміль відповів на питання журналістів про вчорашній інцидент із затриманням прокуратурою депутата облради Володимира Криська, який до речі, є в переліку членів комісії облради з оцінки корупційних ризиків.

  • Я не маю права коментувати. Треба почекати, що скажуть ще правоохоронні органи, – каже Ігор Хміль. – Ви на сесії все побачите. Будуть жорсткі коментарі з цього приводу, якщо це виявиться правдою.

А от, на думку заступника голови облради пана Хміля, боротьбу з корупцію треба починати в першу чергу із себе.

За інформацією прес-служби прокуратури Вінницької області, сьогодні депутату облради – голові постійної комісії за вимагання та отримання неправомірної вигоди – повідомлено про підозру. Крім того, до Вінницького міського суду скеровано клопотання про обрання депутату запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком 60 діб.

 

Водночас з’явилася інформація про “раптову” госпіталізацію депутата безпосередньо після проведення слідчих дій.

Ще двоє членів комісії – представники Радикальної партії Ляшка, до якої входить і Володимир Крисько, на перше засідання також не з’явилися.

Підозрюваний депутат-“радикал” Володимир Крисько

Свою позицію з приводу затримання свого однопартійця на власній Фейсбук-сторінці висловив лідер партії Олег Ляшко:

  • «На хабарі затримали вінницького депутата, який прикривався мандатом РПЛ. Правильно зробили! Менше хабарників – чистіше повітря!! Кров з носа треба закон, щоб я міг у злодіїв забирати депутатські мандати».

Крім того, завтра, 7 вересня, для депутатів облради в тому числі членів комісії, голів міськрад обласного значення  та райрад представники прокуратури проведуть об 11:00 у сесійній залі семінар з питань антикорупційного законодавства.

Фото автора, прес-служби прокуратури Вінницької області, головне – ckp.in.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.