Аномальні зливи в Україні: як готується Вінниця до удару стихії

14:27
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Після нещодавніх подій у Києві та Львові, коли через сильні зливи відбулося затоплення вулиць, мешканці інших міст також почали хвилюватися, чи не трапиться те саме і в них. Вінничани – не виняток. Відтак, VежА вирішила запитати відповідальних у Вінниці чиновників про те, чи загрожує нашому місту доля Києва та Львова.

Як запевнив Володимир Ніценко, директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради – така ситуація у Вінниці не має повторитися.

– Такі погодні умови мають стихійний характер. Якщо будуть понаднормативні опади, по 30% від місячної норми, то спрогнозувати наслідки такої стихії, звісно, важко, – каже Ніценко. –  Проте загалом я вважаю, що всі зливостоки та зливова каналізація загалом мають впоратися із завданням, оскільки все прочищено. До того ж, у нас на випадок надзвичайних ситуацій оперативно працюватимуть три бригади, які контролюватимуть стан зливостоків.

Наскільки часто взагалі здійснюється очищення зливостоків у Вінниці?

– Минула ревізія відбулася зовсім нещодавно і після минулих злив ми встановили проблемні місця, вжили необхідних заходів. Після кожної зливи бригада вирушає на моніторинг та для очищення зливостоків: від сміття, листя, плодів.

Також Володимир Ніценко прокоментував ситуацію у Вінниці, коли у червні злива з градом затопила вулиці в усьому середмісті.

– Вода надходила сильним потоком протягом 20 хвилин, – каже Ніценко. – Жодного сміття у зливостоках не було, система працювала нормально. Проте є таке поняття, як “переповнене горлечко пляшки”, води надходило дуже багато і протягом тривалого часу.

Читайте також: Злива з градом у Вінниці перетворила вулиці на ріки. ФОТО, ВІДЕО

Які конкретно були вжиті заходи задля того, щоб ситуація із Києвом та Львовом не повторилася й у Вінниці?

– Фактично всі проблемні місця, що були виявлені у Вінниці після кількох попередніх злив – ми опрацювали. Зокрема це по вулиці Пирогова – там понизили усі зливостоки, район Електромережі, також опрацювали проблеми перехрестю вулиці Келецькій та проспекту Космонавтів. Також додали зливоприйомники по вулиці Андрія Первозваного, на Зулінського та на інших локаціях також все опрацювали.

Також, за словами Володимира Ніценка, по вулиці Замостянській, де саме триває реконструкція, раніше взагалі не було зливової системи. Нині в рамках оновлення ділянки це було виправлено. До того ж, встановлено зливоприймачі, які мають дещо іншу будову, подвійну. Завдяки цьому працівники можуть у рази швидше, зокрема й під час екстрених ситуацій, їх очистити.

– Такі зливоприймачі ми будемо поступово виготовляти та встановлювати по місту, бо в першу чергу вони якісніші в обслуговуванні.

Читайте також: «Тихі трамваї»: у Вінниці по вулиці Замостянській оновили частину колій. ФОТО

У Вінниці повідомили про схеми об’їздів у зв’язку з перекриттям доріг

Ілюстративне фото Володимира Бугаєнка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.