Американський письменник придбав за 10 тисяч картину фіналістки “Міс Вінниця-2017”

22:30
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Краса врятує світ, або щонайменше – допоможе. Сьогодні, 21 лютого, 16 потенційних “Міс Вінниця-2017” долучилися до традиційного благодійного аукціону, щоб допомогти українським військовим у зоні АТО.

Такий захід організатори конкурсу краси проводять вже втретє. У попередні роки вдавалося “вторгувати” за поробки, виготовлені конкурсантками “Міс Вінниця”, понад 30 тисяч гривень. Минулого року за ці кошти відремонтували автомобіль для військових, а у 2015 році –  закупили медичну установку для шпиталю, що в зоні АТО.

Цьогорічні фіналістки конкурсу краси виявилися не менш здібними до рукоділля. Переважна більшість учасниць демонстрували власні картини – намальовані та вишиті.  Однак,  було декілька інших лотів: вінок, лялька-мотанка, декорований годиник, декоративний манекен та вишитий рушник. І хоча кожна дівчина могла запропонувати на аукціоні лише один власний виріб,  одна з учасниць принесла одразу три поробки аби допомогти українським бійцям.

Як розповів організатор конкурсу краси “Міс Вінниця” Євген Майданик, вилучені за продаж кошти передадуть благодійному фонду “Подільська громада”, які направлять гроші туди, де у них буде найбільша потреба.

  • Мета заходу – допомогти нашим воїнам, які знаходяться в АТО. Цьогоріч на кошти з аукціону будуть закуплені медикаменти та оптичне обладнання для військових. На сьогоднішньому заході традиційно будуть бізнесмени міста, депутати та інші поважні гості. Практика минулорічних аукціонів показувала, що вони добре відгукувалися і допомагали нам зібрати необхідну кількість грошей.

Мінімальна ставка за один лот – 200 гривень, підвищувати їх можна було не менше, ніж на сто гривень. Окрім традиційного аукціону, організатори також влаштували лотерею серед присутніх у залі.

Квиток на участь у ній коштував від 50 гривень, але натомість, якщо пощастить у жеребкуванні, можна було отримати у подарунок речі, які надали знані люди нашого міста, серед яких міський голова Сергій Моргунов, художник Володимир Козюк, секретар міської ради Павло Яблонський, кавовий художник Віктор Байрак, музикант Віктор Бронюк, “Міс Вінниця-2016” Дар’я Поліщук та інші.

Кошти з цієї лотереї також пішли у «скриньку» благодійного фонду “Подільської громади”.

Хоча зовні вироби вінницьких красунь відрізнялися, але більшість дівчат наголошували на тому, що виготовляли їх з любов’ю та думками про Україну.

  • Для аукціону я готувала традиційну ляльку-мотанку. На таку роботу мене надихнула моя бабуся і разом ми працювали над мотанкою понад два місяці. Така лялька взагалі символізує любов, та добро, таким чином я хочу допомогти бійцям АТО, передавши їм своє тепло. Також буду рада, якщо хтось купить цю ляльку і вона оберігатиме їх родину від усіляких негараздів, – розповіла Кристина Марколь.

  • Ця вишита картина взагалі друга моя робота. Я її назвала «Сімейство вовків» і вишивала понад два місяці, – розповіла Аліна Шамалюк. – Взагалі, за народним повір’ям, така картина має бути у кожному домі, так як вовк – є захисником. У нас зараз нестабільна ситуація в країні, тому я вважаю, що наші воїни – ніби вовки, які захищають нас та нашу землю. Кажуть, що вовки боряться або на смерть, або до перемоги. Тому я хочу, щоб цей лот комусь допоміг.

Зазначимо, що серед усіх виробів лише одну роботу продали за 500 гривень, вартість кожної іншої роботи присутні у залі оцінили від 1000 гривень, а лялька-мотанка та декорована пляшка стали єдиним лотом, який придбали за долари. Іншу картину, на якій конкурсантка, за її словами, зобразила Кримське місто, під радісний вигук: “Крим наш!” придбали за 3500.

Найдорожчим лотом на аукціоні, за який велись запеклі грошові баталії, став декорований стрічками та бісером годинник. Його придбав американськимй письменник, який вже протягом п’яти років живе на Вінниччині, Волтер Скотт. Цей виріб юної красуні оцінили у 10 тисяч гривень.

  • Я була приємно здивована і я дійсно вклала всю душу в цю роботу. Приємно не лише тому, що мій вибір став найдорожчим, а ще й тому, що купив мою роботу Волтер Скотт – відомий американський письменник. Це не лише картина, яка буде стояти «без діла», а ще й корисна річ. До того ж, він виконаний в українському стилі: червоні маки та ромашки, які символізують мир, а зараз це дуже актуально для нашої країни. Більше трьох місяців я працювала над виробом, однак приділяла дуже багато часу цьому кожного дня. Найважче у цій роботі було купити саме часовий механізм, – розповіла Карина Гончарук.

Загалом, аукціон та лотерея тривали понад годину. За цей час на потреби українських військових у зоні АТО змогли зібрати 41 280 гривень. Для прикладу, минулого року вдалося продати поробок на 32 тисячі.

За словами представниці благодійного фонду “Подільська громада” Лесі Найчук, вже у найближчі тижні на сайті фонду повністю відзвітують про те, що придбали для бійців АТО на кошти від вінничан.

Фото Андрія Завертаного