«Аматорське кіно андеграундного буття»: у Вінниці відбувся фестиваль «АКАБ». ФОТОРЕПОРТАЖ

20:31
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Красиві сукні, чоловіки у костюмах та червона доріжка а-ля кінопремія Оскар – 8 червня у Вінниці відбувся фестиваль аматорського кіно «АКАБ». В межах фестивалю показали сім короткометражних стрічок, зокрема про особисті переживання, історичні події та на соціальну тематику.

Близько восьмої години вечора біля вінницького кінотеатру «Родина» почали збиратися гарно вбрані вінничани – учасники кінофестивалю, а також запрошені гості (вхід на захід був лімітований у зв’язку з карантином). Поки гості підходили до кінотеатру (а це вони могли зробити по червоній доріжці), їх синхронно знімкували також гарно вбрані фотографки. Відтак і об’єктиви камер, і довгі сукні до підлоги, і червона доріжка підкреслювали, що цей захід – то про кіно.

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Ігнатенко, співорганізатор фестивалю

Організаторами фестивалю були Олександр Ігнатенко та Святослав Юхименко. Вінничани могли відправляти свої стрічки у двох жанрах – драма та комедія, але зрештою комедій серед надісланих робіт не було. «У Вінниці не люблять сміятися» – жартує Олександр. Розповідає, що загалом прислали дванадцять фільмів, з яких відібрали для цього показу сім.

Згодом учасників запросили до залу кінотеатру та після невеликого вступного слова почали показ короткометражних фільмів. Учасники були вільні у виборі тематики стрічок, відтак автори підняли теми безпритульних собак, особистісних переживань, Голодомору та екології. В частині фільмів було легко впізнати Вінницю – зі швейцарськими трамваями та залізничним вокзалом. Частина фільмів не мала діалогів, а одна зі стрічок супроводжувалася віршем Андрія Любки. Окрім цього, у стрічці про життя безпритульних собак були включені інтерв’ю зі спеціалістами.

 

 

Серед авторів відео та акторок/-ів – вінницькі художники, музиканти та актори театру. Повний перелік авторів та назв фільмів такий:

1) “Наша земля” – Bilonozhko production;

2) “Тут було море” – Ярослав Годлевський;

3) “Жив-був пес” – Влад Грибан;

4) “Просто ідеальний день” – Videodrome cinema;

5) “Рай меланхолійний і ангели в ньому сумні” – Віктор Сівак;

6) “Тероризм” – команда “Gabija”;

7) “Мить перетину” – Максим Яремішин.

Цього вечора для глядачів виступав вінницький гурт “MOORKOCHE”, який зіграв після кількох стрічок, а також наприкінці показу. Журі, яке обирало переможця фестивалю, складалося з хореографки Катерини Прокопової,  директорки кінотеатру “Родина” Галини Боднар та співорганізатора фестивалю Святослава Юхименка.

 

 

 

 

 

 

 

Шляхом голосування журі обрало стрічку-переможця – “Просто ідеальний день” від команди “Videodrome cinema“. Вони отримали статуетку, а також грошову винагороду в розмірі ста євро (які виділили самі організатори, адже подія відбувалася без спонсорів). Приз глядацьких симпатій (шляхом голосування глядачів на шматочках паперу) отримала стрічка “Тут було море” від Ярослава Годлевського.

– Я вдячний своїй команді, у мене без них нічого б не вийшло. Ну, і все позитивно!, – каже Ілля Солотвінський, автор стрічки-переможниці.

 

– Я не спав одну ніч, протягом тижня щодня працював по три години, все “зліпив” за шість годин до шостої ранку, – каже Артем Князь, який створював музику для цієї стрічки.

 

– Це дещо перероблений текст Джеймса Балларда “Тут було море”, але в нього там все до інших висновків, – каже власник призу глядацьких симпатій Ярослав. – Я просто побачив цю розповідь і мені сподобалася ідея з морем.

 

– Процес відбувався весело, ми майже зняли комедію, – каже фотографка Ольга Мірошниченко, яка знімала стрічку. – З бекстейджів можна зробити ще одну короткометражку. […] Цікаво, що скільком людям ми показували цей фільм, у всіх різне розуміння теми.

Олександр каже, що до кінця тижня стрічки можна переглянути на ютубі, слідкувати за їх появою можна у фейсбуці на ЦІЙ сторінці. 

Фото Марини Сербінович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.