Активи “Укрнафти”, “Мотор Січі” та трьох інших підприємств переходять до Міноборони

17:50
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Акції компаній ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Укртатнафта”, АТ “Мотор Січ”, ПрАТ “АвтоКрАЗ” та ПрАТ “Запоріжтрансформатор” мають примусово відчужити у власність держави. Управлятиме активами підприємств Міноборони.

Про відповідне рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) повідомляє “Економічна правда” з посиланням на співрозмовників в комісії і міноритарних акціонерів “Укрнафти”, а також Армія.Inform з посиланням на Міністра оборони України Олексія Резнікова.

Як зазначають журналісти Економічної правди, стратегічно важливі підприємства пов’язані з Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним.

НКЦПФР 6 листопада прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Укртатнафта”, АТ “Мотор Січ”, ПрАТ “АвтоКрАЗ” та ПрАТ “Запоріжтрансформатор”. Вказано, що таким чином регулятор дозволив списання акцій вказаних підприємств з рахунків приватних осіб, у власність держави.

Зазначено, що наразі невідомо, чи буде передача акцій цих підприємств компенсовуватися їх колишнім власникам та міноритарним акціонерам.

— Управління активами цих п’яти підприємств здійснюватиме Міністерство оборони України. Це потрібно для того, щоб забезпечити нагальні потреби Збройних Сил України та інших складових сектору безпеки та оборони України. Це і забезпечення Збройних Сил пально-мастильними матеріалами, і ремонт та відновлення озброєння та військової техніки, і вирішення інших питань, аби наша відсіч збройної агресії російської федерації була максимально ефективною, — цитують очільника оборонного відомства Олексія Резнікова.

Як передають журналісти Армія.Inform, на підприємствах відбулись загальні збори акціонерів та сформовані наглядові ради, які й призначатимуть усіх керівників відповідно до вимог чинного законодавства.

— Головне — аби робота цих підприємств не зупинялася. Вони повинні продовжувати працювати, а ті, які сьогодні не працюють — відновити свою роботу, – цитують Олексія Резнікова.

Фото – Kai Pfaffenbach/REUTERS

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.