-
02 Вересня/ 17:35
Євген Майданик
Публікація02.09.1617:35
Актори із «В бой идут одни старики» роздаватимуть у Вінниці «летючих» слонів
Червона доріжка, зірки кіно і вручення премій за кращі фільми. Ні, це не «Оскар». Це – міжнародний ВІННИЦіЯнський фестиваль комедійного та пародійного кіно.
Власне, вінницький фестиваль кумедного короткого метра і є пародією на пишні церемонії кінофестивалів та кіноакадемій. Є і своя символічна нагорода-статуетка – позолочений слон із крилами, який намагається злетіти зі шматка кіноплівки.
Цьогоріч у ВІННИЦіЯнського фестивалю перший круглий ювілей – десять років. За цей час організатори заходу передивилися понад тисячу конкурсних робіт, з яких обрали близько сотні переможців. І щоразу рівень відеороликів зростав разом із розвитком технічних можливостей у кіноіндустрії.
– Були різні відео. Спочатку аматорські, тоді вже більш якісні від студентів, котрі опановували режисерське ремесло. Надсилали нам ролики з різних країн, кілька років тому виринули і вінницькі автори. А от цьогоріч вінницьких конкурсантів не було. За 10 років значно виріс рівень робіт – на цей раз більша частина роликів зроблені професійними режисерами і командами. Задача була непростою – відібрати 23 роботи із 11 країн світу. Далі перед учасниками журі ще складніша місія – обрати переможців, – говорить директор фестивалю Євген Майданик.
З нагоди такої поважної для фестивалю дати запросили не менш поважних гостей. Так, визначати найсмішніші відеороботи доручили акторам легендарного фільму про Другу світову війну «В бой идут одни старики». Це заслужений артист України родом з Вінниці Олександр Немченко (у фільмі він – Іван Федорович), народний артист Грузії Вано Янтбелідзе (у стрічці грає однойменного персонажа – Вано) і режисер та актор із Узбекистану Рустам Сагдуллаєв (в кіно він зіграв романтичного Ромео).
– Символічно, що цього року фінал фестивалю припадає на дату завершення тієї війни, – каже Олександр Немченко.
– В Україні зараз також триває війна і люди говорять, що зараз не час для комедії, – додає репліку кореспондент Vezha.
– Саме зараз і час! – заперечує актор. – Комедійними засобами можна якраз вирішити ці проблеми, і нікого не образити.
– І який тоді рецепт?
– Не брехати, – просто відповідає Немченко.
– Якщо не буде гумору, в житті чи в кіно, то нас всіх охопить депресія, незадоволення, що породить ще більшу розруху, – втручається у розмову Рустам Сагдуллаєв. – Беріть приклад з одеситів, котрі відомі своїм гумором. З першого погляду настільки він простий, але скільки в ньому життєвої мудрості. Вони вміють говорити жартома про серйозне.
Вано Янтебелідзе погоджується. Каже, що навіть ті ж «старики» попри трагізм війни показали на екранах філософію життя, яку так любив у фільмах зображати Леонід Биков. І саме тому Вано захотів побачити, як комедійне кіно здатне виконувати цю місію зараз.
– Мені стало дуже цікаво – що ж це за фестиваль такий, якому вже десять років. Я і свою роботу привіз вінничанам показати. Взагалі, прекрасне місто. Гарні люди. А які красиві дівчата! – каже Вано із притаманною грузинам манерою.
– О, я так задивився на дівчат, що ледь під авто не потрапив! – продовжує тему Рустам. – Вано мене відтягнув. Запам’ятайте, що у Вінниці я так задивився на дівчат, що мало не помер, – жартує «Ромео». – А місто просто чудесне. Воно не може не сподобатися – це треба носити темні окуляри або бути сліпим, щоб не оцінити цю красу. Тут старовина поєднана із модерном, все буяє життям.
Попри піднесений та романтичний настрій акторів, свою суддівську місію вони обіцяють виконати об’єктивно. Наголошують, що в першу чергу звертатимуть увагу не на бажання авторів роликів сподобатися і вразити, а на гумор і правдивість. На ту ж саму філософію життя, подану з гумором, котру вони й самі показували, знімаючись у кіно.
– Гадаю, що у вашого фестивалю велике майбутнє. Адже ж недарма він 10 років існує, та ще й має таку популярність у зарубіжних режисерів. Те, що це конкурс короткометражок – прекрасно. Я люблю, коли люди вміють вмістити всю суть показаного у кілька хвилин, закласти велику і глибоку суть у лаконічній формі, – зазначає Олександр Немченко.
Імена переможців дізнаємося вже сьогодні – нагадаємо, про фестиваль ми вже писали раніше. Тож, сьогодні, 2 вересня перед міською радою о 19:00 стартує церемонія нагородження.
Разом зі «стариками» статуетки слонів вручатимуть українські актори Віктор Андрієнко, Олег Філімонов, Руслана Писанка, Василь Вірастюк, Анатолій Борсюк, Євген Чепурняк, Михайло Поліцеймако з Росї та інші.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.