Адвокати головного податківця Вінниччини Руслана Осмоловського, котрому сьогодні повідомили про підозру за тяжкими статтями, розцінюють такі заяви правоохоронних органів грубим порушенням презумпції невинуватості і Конвенції про захист прав людини і основних свобод людини.
Про це йдеться в повідомленні сторони захисту Осмоловського, опублікованому сьогодні у виданні “Ділова столиця”.
Зокрема, Осмоловського підозрюють в створенні злочинної організації з метою вчинення тяжких злочинів, в організації умисного ухилення від сплати податків, а також у зловживанні владою. Адвокат податківця Валерія Зарубіна стверджує, що “неспроможність правової позиції органу досудового розслідування правоохоронці намагаються нівелювати переходом в публічну площину з метою формування зручною і вигідною для правоохоронних органів громадської думки і нездорового резонансу навколо кримінального провадження”
Зарубіна зазначає, що повідомлення про підозру є неконкретним і необгрунтованим, а тому не відповідає вимогам кримінально-процесуального законодавства та грубо порушує право підозрюваного на захист.
«По-перше, органом попереднього розслідування не вказано, в чому конкретно полягає зловживання ним владою. До того ж, в повідомленні про підозру не вказано, з ким саме Осмоловський вступив в змову з метою вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень. По-друге, повідомлення про підозру не містить інформації щодо періоду несплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів. З урахуванням факту зміни суб’єктами господарської діяльності, зазначеними в повідомленні про підозру, свого місцезнаходження та переходу з 1 січня 2017 зазначених підприємств на податковий облік в одній з районних ДПІ в Києві твердження про причетність саме Руслана Осмоловського до сприяння в несплаті зазначеними підприємствами податкових платежів без вказівки періоду такої несплати вбачається необґрунтованим », – пояснила Валерія Зарубіна.
Зарубіна вважає, що такі недоліки повідомлення про підозру “позбавляють підозрюваного можливості надати вичерпні пояснення щодо своєї позиції з приводу висунутого підозри, а сторону захисту – в підтвердженні його непричетність до будь-яких злочинних дій”.
«Формулювання підозри є настільки абстрактними, що її редакція надає можливість повідомити про вчинення згаданих в ній особливо тяжких кримінальних злочинів будь іншій особі шляхом простої заміни згаданого в повідомленні про підозру прізвища Осмоловського на іншу», – вважає адвокат.
Коментуючи розмір збитків у сумі 305 млн грн, які були нанесені державі в результаті дій посадової особи, то “органом досудового розслідування не враховано, що чинне законодавство України передбачає настання тільки адміністративної, а не кримінальної відповідальності за умисне ухилення від повернення валютної виручки”, – переконана адвокат.
Зазначимо, що Генеральна прокуратура сьогодні повідомила про підозру керівнику головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області Руслана Осмоловського. Нині здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами створення злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, зловживання службовим становищем, умисного ухилення від сплати податків, отримання неправомірної вигоди тощо за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 205 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014 році створено злочинну організацію, до складу якої увійшли службові особи органів ДФС, а також наближені до них засновники та службові особи суб’єктів господарської діяльності.
– Йдеться про те, що згідно висновків експертизи, через Вінницьку митницю було пропущено товарів і не надійшло до бюджету близько 300 мільйонів гривень. Підписи посадових осіб проаналізовані, це було враховано при оголошенні сьогоднішньої підозри, – зазначав раніше Генеральний прокурор Юрій Луценко.
Нагадаємо, що на початку липня вже проводили обшуки у квартирі Руслана Осмоловського і з жовтня 2017 року його обшукували вже втретє. Державна фіскальна служба пов’язує обшуки в квартирі начальника головного управління ДФС у Вінницькій області і водіїв в. о. глави відомства Мирослава Продана з тиском на керівника служби та спробою залякати співробітників через анонсоване урядом посилення боротьби з контрабандою, повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело у відомстві.
“Це все не що інше, як психологічний тиск на керівника служби, як спроба залякати співробітників фіскальної служби, не що інше, як відповідь силовиків на початок масштабної боротьби проти контрабанди, розпочатої прем’єром, урядом і ДФС. Ми спостерігаємо спроби використовувати надумані приводи для пресингу на митників та створення інформаційного шуму”, – прокоментував співрозмовник агентства в ДФС.
Нагадаємо, що нещодавно на Вінниччині затримали одного з керівників підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника при отриманні хабара.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.