“Абсолютний новий антирекорд”: на кисневій терапії у першій міській лікарні Вінниці перебуває вже 100 пацієнтів

13:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці зафіксували невтішний рекорд щодо захворювання на коронавірус. Протягом останньої доби хворобу підтвердили у 81 мешканця міста. Водночас фахівці Держпродспоживслужби перевіряють дотримання протиепідемічних вимог у школах та громадському транспорті міста. 

Як розповів сьогодні, 2 жовтня, директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш, у місті з початку епідемії підтверджено 3297 випадки інфікування коронавірусом. Щоправда, Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ повідомив, що станом на 11 годину другого жовтня, у місті загалом було виявлено 3298 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

– При тому, що за останні два тижні ми маємо 638 випадків. За останню добу це 81 випадок – абсолютний новий антирекорд для Вінниці. Для нас, щоб перебувати у зеленій зоні, має бути не більше 10-11 випадків на добу, – пояснив Олександр Шиш.

Щодо завантаженості лікарень, то на сьогодні у МКЛ №1 та лікарні №3 перебуває з діагностованим COVID-19 та підозрою на захворювання 241 пацієнт. Нині обидві лікарні завантажені на 90%.

– Нас приймає районна лікарня. Бентежить те, що в реанімації першої міської лікарні на ранок було 14 пацієнтів, які потребували перебування в реанімації. В цілому на кисні в першій міській лікарні перебуває 100 пацієнтів. Це дуже багато, – додав Олександр Шиш. – Лікарні працюють з перевантаженням. Також вінничани лікуються у вінницькій районній лікарні, Барській, Тульчинській, Шаргородській, Жмеринській, Калинівській. 

На амбулаторному лікуванні вдома перебувають 796 мешканців Вінниці. З підозрою на коронавірус та під наглядом своїх лікарів перебувають майже півтори тисячі осіб.

– У нас люди поділяються на декілька категорій. Одна з них каже, що “ковіду” немає та нехтує здоровим глуздом – перестали мити руки, не носять масок та не дотримуються соціальної дистанції.

Друга категорія – коли в них з’являється підтвердження, що є зміни, які нагадують “ковідну” пневмонію, то одразу починається паніка і люди просять термінової госпіталізації. Хочу сказати, що госпіталізації всіх пацієнтів лише за наявністю рентгена не буде. Є певні покази до госпіталізації, а ці покази будуть враховані сімейними лікарями, які будуть вести більшість випадків COVID-19. Також це буде враховано бригадами екстреної медичної допомоги. Тобто, будуть проводити “сортування” на місці й не всі пацієнти, які хочуть будуть госпіталізовані до стаціонару, а лише за медичними показами. Перший лікар, який надає допомогу при COVID, – це сімейний лікар. Тому у випадках погіршення стану здоров’я, появи ознак ГРВІ потрібно здійснити заходи щодо самоізоляції та викликати сімейного лікаря, який визначатиме план лікування. 

Олександр Шиш також нагадав, що заклади охорони  здоров’я запрошують лікарів та медичних сестер, які мають бажання працювати у “ковідних” командах. Охочі можуть звернутися у відділ кадрів лікарень №1 та №3.

Дотримання протиепідемічних заходів

Ще з березня фахівці держпродспоживслужби перевіряли дотримання протиепідемічних заходів та правил. Як розповіла заступниця начальниці Вінницького міського управління Держпродспоживслужби Людмила Крутікова, нині фахівці продовжують перевіряти дитячі садки, школи, ринки та громадський транспорт.

– З початку вересня, коли  загальноосвітні школи були відкриті, фахівці почали здійснювати моніторингові обстеження, щодо дотримання вимог, – повідомила Людмила Крутікова. – Зокрема, це використання засобів індивідуального захисту, наявність антисептиків, вологе прибирання приміщень, утилізація використаних засобів індивідуального захисту та інші. 

Станом на сьогодні, перевірили вже 21 школу. З них у 9 закладах виявили порушення та склали 12 протоколів.

Цього тижня фахівці також перевіряли “Вінницьку транспортну компанію”. За результатами перевірки, на посадових осіб склали три протоколи. Держпродспоживслужба виявила порушення, що стосувались приготування дезінфікуючих засобів, які використовують у транспорті, наявність на підприємстві антисептиків. Крім того, перевіряли й сам транспорт та чи всі пасажири перебували у захисних масках.

Обстежували також заклади громадського харчування, магазини, салони краси, готелів та перукарень. Станом на 1 жовтня загалом склали 250 протоколів на посадових осіб об’єктів різного призначення на загальну суму понад 39 тисяч гривень.

“Стоп грип”

Попри коронавірус, інші захворювання нікуди не зникають. Зокрема, найближчим часом розпочнуть міську програму “Стоп грип”, а містян закликають долучитися та здійснити щеплення. Для прикладу, минулого року понад 9 тисяч вінничан вакцинувались проти грипу у межах муніципальної програми.

– Цього епідемічного періоду дуже важливо зняти додаткове навантаження з власного здоров’я, вберегтися хоча б від грипу, для якого є специфічна профілактика, а саме вакцинація, та спробувати дочекати вакцини від COVID. Тому майте здоровий глузд, бережіть себе та зрозумійте, що ваше здоров’я у першу чергу у ваших руках, – додав Олександр Шиш.

Нагадаємо, що впродовж останньої доби на Вінниччині дослідили 640 зразків матеріалів від осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію та від контактних осіб. Хворобу виявили у 144 випадках.

Читайте також: Коронавірус на Вінниччині: статистика по районах станом на 2 жовтня. ГРАФІКА

Читайте також: У Вінниці бракує медичних працівників для роботи у «ковідних» бригадах

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.