-
08 Травня/ 14:20Головне на Vежі
Публікація08.05.1814:20
“Нові лідери” Вінниччини: хто вони і що пропонують?
Масштабний проект з пошуку нових лідерів України, ініційований великою медіа-корпорацією за участі десятків громадських організацій, вже зараз прикував до себе велику увагу блогерів, політиків та звісно – самих нових лідерів з усіх регіонів держави.
«Нові лідери» — телепроект у форматі талант-шоу. Учасники мають переконати телеглядачів та експертів, що вони «здатні змінити країну». Переможець отримає 1 мільйон гривень, гроші мають допомогти йому реалізувати заплановане. Реєстрація учасників завершилася 1 травня. На сьогодні на сайті — 407 заявок учасників. Протягом проекту їх спершу має залишитися 100, потім 10 і, нарешті, один.
До відбору переможця залучений пул експертів, які сформували «виборчий комітет» телешоу. Але вирішальний вплив на результати матиме SMS-голосування телеглядачів.
Участь в проекті громадської організації, яка пов’язана з головою адміністрації екс-президента Януковича вже викликала хвилю обурень в українському сегменті Фейсбук. Проте не відлякала сотні охочих громадян, котрі вважають себе новими лідерами та прагнуть поширити власні ідеї на всю країну. Серед них – і 27 мешканців Вінницької області.
Вінниччина в “Нових лідерах” представлена як відомим політиками та громадськими діячами, так і досі не надто популярними персонами серед широкого загалу. Однак кожен з них має свою пропозицію, як змінити ситуацію на краще в місті або країні. Цей матеріал про те, хто вважає себе “новими лідерами” Вінниччини та що вони пропонують.
Олег Левченко, експерт
Розвиток альтернативної енергії
Відомий в громадському секторі Вінниці та далеко за її межами, Олег Левченко цього разу пропонує предметно взятися за розвиток альтернативної енергії, аби уникнути залежності від викопних вуглеводнів.
Програмна мета
Створення повноцінного проекту переходу від “голки” до максимального використання потенціалу біомаси, сонця, вітру, геотермальної енергії, енергоменеджменту та інших економічно-технологічних практик уникнення залежності від викопних вуглеводів, особливо “північно-східного молодшого колишнього партнера”.
Маю досвід та хочу зробити громади сильнішими, а завдяки цьому незалежними.
Задачі
– Відпрацювання моделі “біоенергетичної” кооперації та формування 3-х кейсових рішень(Борщів, Северинівка, Веселе);
– Залучення системних інвестицій для впровадження нових демонстраційних проектів в сфері енергетичної кооперації;
– Впровадження навчальних програм для ОТГ, а на основі них розробка Стратегій енергетичної безпеки громад;
– Запровадження системи енергетичної безпекової поведінки “власна енергетична безпека громадян та громад”.
Ганна Давиденко, депутатка.
Національна платформа політичної освіти жінок.
Одна з найбільш помітних депутаток Вінницької міської ради – Ганна Давиденко від “Батьківщини” – прагне “нівелювати бар’єри для жінок” в політики та навчити представниць прекрасної статі більш ефективно боротися за “місце під сонцем” у політичному середовищі України:
Програмна мета: знівелювати бар’єри для просування жінок у політиці та запропонувати нові та дієві рішення для покращення ґендерної рівності шляхом створення соціального об’єднання та ресурсного центру – Національної платформи політичної освіти жінок.
Основні завдання: об’єднання та підтримка жінок у їхньому бажанні балотуватися на виборах через інформування жінок про основні можливості для розвитку, обговорення поточних проблем та надання конкретних рішень для сприяння ефективним моделям успішного лідерства жінок у державному, політичному та бізнес-секторі. Це реальні завдання, які можна виконати через програму наставництва, менторства.
Національна платформа політичної освіти жінок буде також мати простір для координування та ресурсного центру у Інтернеті. Це забезпечить доступ до інформації про різноманітні заходи: конференції, семінари, тренінги, тренінги в режимі онлайн та в приміщенні, виставки, вистави тощо з ґендерних проблем.
Основні методи: збір коштів, кооперація, забезпечення соціального діалогу та об’єднання влади, місцевого самоврядування та організації громадянського суспільства.
Цей проект є важливим для української демократії, оскільки український уряд наполегливо недооцінює гендерну рівність або програми, спрямовані на роль жінки в управлінні, економіці або у справі миру та безпеки. Відсутність знань та моделей досягнення успіху в цих секторах викликають страх перед жіночими інтересами у суспільному житті. Я вважаю, що якщо жіночий страх зацікавленості зменшується, а їх мотивація збільшується, то стереотипи щодо жінок зменшаться, і жінки матимуть більше можливостей грати свою роль у державному управлінні, політиці та бізнесі та впливати на обговорення проблем України з неефективною економікою, соціальними проблемами між багатими та бідними, відсутністю верховенства закону та всеосяжною корупцією.
Я вірю, що ця програма допоможе мені знайти найбільш ефективні способи реалізації моєї ідеї. Будучи випускницею шведського проекту «Підтримка жінок в політиці», цьогорічною учасницею Програми лідерів міжнародних відвідувань Державного департаменту США, я розумію, що зараз у розвинених країнах світу існує сильний жіночий рух. Маючи контакти з політикинями і у США, і у Швеції, і в Македонії, і в Сербії, і в Туреччині, і в багатьох інших країнах світу, я розумію, як ми можемо скоординувати свої дії і допомагати одна одній не лише у межах України, а й заручатися підтримкою жінок з інших країн світу.
Мій проект буде реалізовуватись за допомогою неурядової організації «Українська жіноча демократична мережа». Як віце-президент Української жіночої демократичної мережі, яка входить до складу глобальної організації «Жіноча демократична мережа» (штаб-квартира у Вашингтоні ), я можу поділитися ідеями та результатами з іншими країнами, і проект матиме ширші наслідки.
Очікувані результати: участь 500 жінок місцевого самоврядування та 400 місцевих жіночих активістів громадянського суспільства.
Володимир Воловодюк
“кандидат в мери”
Активіст, козак, бізнесмен та “кандидат” в мери – як про це йдеться у відеозверненні Воловодюка до виборців – пропонує звернути увагу на українське село, аби воно стало успішним. На жаль, у програмній меті в межах проекту п. Володимир на пропонує конкретних речей, однак сподівається, що завдяки популяризації потенціалу українських сіл, їх можна зробити успішними.
Успішне українське село – запорука розвитку держави !
Головною метою програми є пошук реальних прикладів успішних проектів на селі, налагодження взаємодії та співпраці з такими проектами та поширення кращого досвіду в сільських громадах.
Важливою частиною проекту є інформаційне його забезпечення. Кожне село, фермер, приклад кооперації, тощо, отримає інформаційну підтримку у вигляді публікацій та відеосюжетів.
Особливу увагу потрібно приділити успішним прикладам кооперації, екологічним питанням на селі, зокрема сортуванню сміття та відновленню водного балансу, розвитку туризму, розвитку спорту та дозвілля для дітей і молоді.
Усе це можливо здійснити за рахунок поєднання інтересів місцевої громади, зацікавлених підприємців, можливостей місцевих бюджетів, місцевих ЗМІ та методичної допомоги команди експертів.
Проект розділений на ряд етапів:
1. Збір інформації.
2. Оголошення та проведення конкурсу.
3. Опрацювання результатів та підготовка методичних рекомендацій.
4. Робота експертів з кожним окремим селом.Усе це супроводжуються інформаційною кампанією.
Проект розрахований на один рік та має подальше продовження.
Іван Полюхович
Будуємо країну разом
Керівник вінницького IT-кластеру пропонує гармонізувати систему взаємодії між владою та громадою, а також чітко сформулювати українську інформаційну політику. Як пояснив п. Полюхович, цей комплекс заходів збігається зі стратегією розвитку вінницького IT-кластеру.
- розширення повноважень громадських інституцій;
- залучення бізнесу до становлення економіки;
- актуалізація освітніх програм та процесів;
- відновлення чесних та незалежних ЗМІ;
- залучення соціальних інвестицій;
- формування національної свідомості патріота.
Часові межі
Вищезазначені програми не повинні обмежуватись термінами. Ці процеси є сталими і діють впродовж всього терміну становлення та розвитку держави, але, в той же час, запуск цих процесів має бути здійснений негайно.
Результати
Влада – ефективне управління державою із залученням громадського сектору;
громада – громадсько-відповідальна спільнота;
економіка – стабільне зростання рівня життя, становлення перспективного інвестиціного клімату;
соціальна сфера – оптимізовані та справедливі соціальні процеси;
освіта – база для зростання професіоналів;
інформаційна політика – патріотично та оптимістично налаштоване товариство;
освіта – база для зростання професіоналів.
Андрій Юсов
відкриті партії на базі технології blockchain
Окрім того з власною ідеєю у проекті “Нові лідери” бере участь також радник міського голови Вінниці Андрій Юсов. Андрій зареєструвався як учасник з Вінницької області (позаяк там народився і зареєстрований), однак команда проекту “Відкриті партії” – суцільно вінничани.
Даний проект розписаний найбільш детально та конкретно в порівнянні з рештою вінницьких учасників “Нових лідерів”: коротко його суть полягає у створенні системи, яка дозволятиме в режимі онлайн контролювати усі процеси всередині партії. Загалом “Відкриті партії” направлені на подолання “партійної корупції” та має на меті створення більш прозорої партійної системи в Україні.
Детально з програмою можна ознайомитися тут.
Наступні кандидати на звання “нових лідерів”, можливо, не такі відомі серед широкого вінницького загалу, однак їхні ідеї інколи не менш цікаві:
Олександр Жамба
Центр енергії майбутнього
Створення «Центру енергії майбутнього»
“Центр енергії майбутнього” – це дослідницький інформаційно-консультативний центр з енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел енергії.
Основні цілі:
•сприяння зниженню показника енергоємності України до рівня середнього значення для Європейського Союзу (зниження в 3,8 рази);
•впровадження енергетичних інновацій для досягнення енергетичної незалежності України.
3 способи діяльності Центру:
•Офлайн (створення хабу в Вінниці: зали для проведення заходів, коворкінговий простір, FAB Lab, експертний центр, бізнес-інкубатор)
•Онлайн (платформа: онлайн енергоконсультант, краудфандинговий, краудсорсинговий та інвестиційний майданчики, проведення вебінарів, інформування про впровадження енергоефективних технологій та відновлюваних джерел енергії).
•Мобільна (проведення виїзних заходів: семінарів, тренінгів, виставок, форумів, кемпів тощо).
Сергій Киян
Забезпечення належного уровня соціально-побутового життя громадян України
1. Перегляд та затвердження тарифних сіток, коефіцієнтів посадових окладів, грошового забезпечення всіх державних органів.
2. Змінення фінансової системи держави.
3. Перегляд функціонування підрозділів Міністерства внутрішніх справ України в правоохоронної сфери.
4. Перегляд імпорту товарів. Ліквідація (перегляд) створених ДСТУ щодо продуктів харчування, побутових товарів.
Гуменюк Тетяна
альтернатива Макдональдсу і біо-перукарні
Моя програмна мета
- Створити виробництво натуральних кондитерських виробів без застосування шкідливих інгридієнтів.
- Створити виробництво по пошиву натурального українського трикотажу.
- Створити альтернативу кафе McDonald’s, але виключно із натуральними продуктами.
- Створити альтернативну профілактичну медицину та центри надання такої.
- Створити біо-перукарні з використанням сучасних екологічних косметичних засобів.
Ціни планується ставити доступними для широкого кола людей.90% коштів із прибутку цих підприємств планується вкладати в слідуючі паралельні проекти:
- Започаткувати науково-просвітницьку організацію, яка має на меті розвиток незалежної та некорумпованої діяльності в сферах, які допомогатимуть життю, а не навпаки. Ми хочемо започаткувати науку, яка би вивчала і аналізувала науку, яка повинна допомогти сьогоднішній людині: у медицині та охороні здоров’я, в екології, агрономії, астрономії і т. д. На першому місці – це ЖИТТЯ!
- Сучасна наука потребує досконалого вивчення і реформи, що можливо зробити і досить таки у короткі терміни. Серед населення проводитимуться семінари, лекції, випускатимуться книги,газети, радіо, інтернет про перевагу здорового способу життя, перевагу сім’ї і сімейних цінностей, грудного вигодовування, протидію наркотичному та алкогольному сп’янінню, бажанню гармонічного розвитку, розумного і гуманного існування. Пропаганда застосування альтернативної біопродукції побутового, агрономічного, а також іншого призначення: застосування біологічних (органічних) засобів захисту рослин; екологічних пральних порошків, мила, шампуню, засобів для миття посуду, косметики і т. д. Організація має на меті доносити до людей теорію про здоровий, гуманний, розумний спосіб життя, біологію, екологію, анатомію, астрономію, філософію, мислення і інше…
- Нова наука матиме на меті тільки гуманні цілі і гуманні методи впровадження та пошуку.
- Планується вивчати життя на землі заради того, щоб вирішувати назріваючі проблеми перенаселення планети не шляхом уже існуючих програм по його скороченню. Вивчати космос, як біологічно невід’ємну одиницю, конструювати та можливе будувати апарати та станцій для життя поза межами планети.
- Створити нові інтереси серед дітей, підлітків і інших категорій населення з метою донести до кожного інформацію та зацікавити у даній сфері діяльності, навчити полюбити життя, розвивати родинні зв’язки та моральну сторону особистості.
- Започаткувати конкурси та гранти у цих галузях, давати змогу кожній людині взяти у них участь і заслужено отримати перемогу. Кошти на все будуть отримуватися саме із виробництва та можливих спонсорів.
- Маємо ціль допомогати хворим, особливо онко.
- Розбудовувати дитячі гуртки, табори, басейни, катки, обсерваторії, щоб кожна дитина мала змогу гармонічно розвиватися і бути корисною у майбутньому.
- Розвивати село.
- Пропагандувати серед людей мир та добробут. Недопустимість вирішення конфліктів шляхом причинення насилля.
- Розбудовувати Україну, мову, традиції, цінності.
Людмила Плясецька
закриття сміттєзвалища
Мета проекту
Головною метою даного проекту є закриття та консервація сміттєзвалища в м. Немирів Вінницької області шляхом укриття поверхні звалища ґрунтовою сумішшю товщиною шару не менше 1 м.
Завдання проекту
1. Створення робочої групи щодо впровадження проекту із залученням представників органів державної влади, підприємців та громади міста.
2. Налагодження взаємодії між органами державної влади, громадськістю та учасниками проекту в питаннях реалізації окремих етапів проекту.
3. Інформування населення через засоби масової інформації щодо проведених заходів у рамках проекту та очікувані наслідки його реалізації для громади.
Очікувані результати реалізації проекту
- Покращення екологічної ситуації в місті.
- Зменшення соціальної напруги в регіоні.
- Підвищення рівня “екологічної” свідомості громадян міста.
- Покращення інвестиційного іміджу регіону та створення передумов для залучення інвестицій для подальших проектів у сфері екології та охорони навколишнього середовища.
Юрій Локотей
усунути корупцію
Створити прозору електронну суспільну систему балансового обліку та управління для можливості поетапного повного переходу на безготівкові взаєморозрахунки, що дозволить повернути довіру в суспільні відносини, усунути тіньову економіку та корупцію, покращити структури та можливості суспільного самоуправління завдяки можливості миттєвого прийняття рішень.
Які задачі мають бути вирішені для досягнення мети
• Створення прозорої автоматизованої Суспільної Системи Балансового Обліку та Управління та поетапний повний перехід на безготівкові взаєморозрахунки;
• Проявлення міждержавного неурядового правового поля для відкритої економічної зони;
• Створення на базі Системи електронного кабінету “влади”, чурез який, кожен учасник зможе проявляти свою владу шляхом голосувань як безпосередньо, так і через обраних ним депутатів, оперативно проявляючи їм “довіру”, чи “не довіру” .
Сергій Преловський
вітрогенератори
Ідея полягає у встановленні накопичувачів енергії – вітрогенераторів. Для цього потрібно збудувати завод по виробництву електрозбережувальних комплексів. Масове виробництво здешевить їх.
Переваги
- Люди й організації почнуть їх замовляти і встановлювати.
- Збільшиться виробництво дешевої електроенергії.
- Це змінить економічну ситуацію кардинально.
- Зменшиться використання дорогої нафти і газу.
- Дешева електроенергія здешевить виробництво і конкурентність українських товарів зросте.
Ніна Фадєєва
“ми з Вами — “матриця”
Моя програмна мета — донести до украінців те, що і так зрозуміле: ми з Вами — “матриця” того, що зараз відбувається у нашій країні і тільки ми можемо все змінити в кращу чи гіршу сторону. Нема сил уже скиглити та нарікати на долю – час об’єднатися і працювати.
Після розпаду СССР багато заводів і фабрик зупинили свою работу або працюють не на повну силу. Пропоную:
– в першу чергу, створити відкриті списки таких об’єктів (невеликі ферми, заводи, підприємства), які належать до державної власності;
– провести аукціон на кращі бізнес-ідеі для населення, які будуть застосовані на базі цих об’єктів;
– надати людям можливість розвиватись і створювати нові робочі місця, створити сприятливі умови надання податкових канікул та можливість викупу цих об’єктів українцями, а не іноземцями.
Такі проекти нададуть можливість населенню самореалізуватися і відчувати небайдужість зі сторони влади, а також зберегти підприємства від продажу їх на метал.
Також треб ащось робити із негативними екологічними факторами, які торкнулися майже усіх населених пунктів – сміття, бездомних тварин, безвідповідальних підприємців, що відходами від свого виробництва забруднюють навколишне середовище,
Пропоную:
– на рівні законодавства запровадити більш суворі методи покарання винуватців забружнення;
– домашні тварини ( коти і собаки ) мають носити постійно нашийники або підшкірні маячки
– треба створити на базі районих ветпунктів кімнати для стерилізації бездомних тварин, для бездомних тварин — створити притулки для перетримок чи постійного проживання тварин;
– повернути практику суботників. Не діти зі шкіл, а самі жителі міста мають усвідомити, що чистота на вулицях залежить від них. Схема така: збираємо сміття, сортуємо, здаємо, а вилучені кошти спрямовуємо на добру справу;
– кошти, які отримує держава від продажу ліцензій на алкоголь чи табачні вироби, спрямувати на створення спортивних секцій — особливо у селах, де їх взагалі немає (за програмою децентралізаціі).
Андрій Покрищук
меритократія і зміна керівництва держави
Метою розроблення та реалізації Програми є зміна керівництва держави, шляхом приведення до влади компетентних людей, які будуть чесно служити народу України.
Завдання – знайти та відібрати триста експертів, які представляють різні галузі суспільного життя. Критеріями відбору будуть: доброчесність, компетентність, інтелектуальні здібності, соціальні навички. До уваги будуть братися факти про отриману освіту, професійні досягнення, авторитет у колег, а також відгуки людей, які знають претендентів. Кожен з кандидатів має розробити програму модернізації галузі, яку представляє. Лідери не повинні впроваджувати політик, що знищуватимуть довкілля або загрожуватимуть інтересам майбутніх поколінь.
Цілі
Поєднати найкращі практики демократії і меритократії.
Розробити механізм відбору та просування лідерів з видатними здібностями й чеснотами, які здатні виносити розумні, морально виправдані політичні судження.
Реформи, призначені для підвищення якості політичного лідерства.
Ольга Зборовська
створити бездоганну систему управління персоналом
Мета
Втілити в життя дієві інструменти для бездоганної роботи системи управління персоналом, щоб у суспільства не було потреби виїжджати за кордон у пошуках заробітку. Залучити «бізнес» у навчальні заклади для викладання практичних знань та наваків, які будуть потрібні у реальному житті, формуючи якісного фахівця.
Місія
Розвивати МСБ та культуру системи управління через якість усвідомлення бізнесом їх цілей та підвищення рівня сервісу обслуговування клієнтів шляхом нововведень та індивідуального підходу.
Руслан Анфілов
створити креативне місто і жити в кайф
Мета
- Зібрати команду українських Yuccies ( ред. акронім для “молодий, міський, творчий” (англ. “Young urban creatives”), відноситься до впевнених в собі молодих людей, які цінують не тільки свою творчу незалежність, а й престиж і матеріальний успіх);
- Створювати креативні міста і жити в кайф!
Нам до душі такі кар’єристи, які прагнуть заробити для себе та своєї родини. Вони роблять багатшими місто та країну. Міленіали, народжені в комфорті, які вірять у надзвичайну силу освіти, використовують надсучасні технології, захоплені переконанням, що потрібно не тільки прямувати за мрією, але і отримувати з неї вигоду.
Ці люди фактично формують найближче майбутнє. Реальні тренсдсетери. Скептики скажуть: для цього немає коштів і це розтягнеться на десятиліття, і блаблабла… Відповідь оптимістів: кошти знайдуться, події можна прискорити. Для цього існують: інновації, startup, криптовалюта, соцмережі, креатив та найкращі команди однодумців.
Тож діємо!
П’ять програмних кроків на 2018-й.
- Провести опитування і визначити трендсетерів та лідерів думок у кожному обласному центрі України. Залучити до команди тих, хто підтримує наші ідеї;
- Поширити ідеологію креативних міст за допомогою трендсетерів, запросити до команди найкращих креативних людей (Yuccie) зі всіх регіонів країни;
- Організувати форум. Учасники на ньому презентують свої ідеї проектів, отримають інформацію про відповідні світові технології, обміняються досвідом;
- Забезпечити навчання учасників: тімбілдінгу, фандрейзингу, таймінгу для реалізації креативних проектів;
- Запланувати реалізацію креативних проектів учасників у містах України спільно з громадами в 2019-му. Далі діємо по програмі на наступні періоди, і створюємо креативні міста аби жити в кайф!
Сергій Негода
віртуальна лабораторія
Віртуальна лабораторія: «Творча мережа юного дослідника».
Проблема, яку вирішує дослідження: моделються молодіжні творчі мережі в рамках навчально-інформаційного середовища України для реалізації творчого потенціалу обдарованої молоді у пізнавально-дослідницькій діяльності, як вищій формі самоосвіти.
Задачі: надати методичну, організаційно-технічну, дидактичну, психологічну допомогу кожному учаснику у моделюванні, у впровадженні власної творчої лабораторії у рамках творчої мережі обдарованих дітей гімназій, ліцеїв України.
Очікувані результати:
Щорічно проводяться заочні та очні етапи (конференція) для 8-11 класів та студентів ВНЗ Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Науковий колективний проект» в ліцеї 7 міста Вінниці.
Мета: підтримка ініціативних проектів, які виконуються науковими колективами або індивідуально учнями (студентами) закладу, під керівництвом переважно молодого вченого, що має науковий ступінь, для демонстрації партнерських стосунків між загальноосвітнім та вищим навчальними закладами (або позашкільним навчальним закладом).
Аспекти дослідження:
1. Науковий аспект: новизна творчих віртуальних мереж як форми діяльності на платформі інформаційних технологій
2. Навчально-методичний аспект: системність і організованість в роботі з дітьми, що мають задатки до творчого розвитку;
3. Соціально-економічний аспект: творча мережа – це форма навчальної діяльності, яка дає змогу визначити і підвищити рівень творчого досвіду учасника творчої мережі згідно якісної шкали.
4. Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників: у навчальному та виховному процесі розвивається якісна працездатність.
Методичне забезпечення дослідження: логістика усіх безкоштовних дистанційних курсів для обдарованих дітей розташована на сайті: https://sites.google.com/view/vinnser0432.
Михайло Кожушний
допомога бізнесу
Проектне підприємництво. Місцева програма дій.
Запровадження під час проекту “Аналітично-ресурсного центру” дозволить на основі вже існуючого центру запровадити програму “Допомоги бізнесу”, програма розрахована на випускників навчальних курсів “АРЦ”, випускників шкіл, які вирішили зайнятись підприємницькою діяльностю, діючих підприємців які вирішили розширити власний бізнес або вдосконалити існуючий.
Головною метою проекту є створення культури фінансової освідченості, одним з її проявів є інвестування – за допомогою проекту планується залучити випускників проекту, та діючих підприємців до благодійності та кредитування малого та середнього бізнесу в громаді для загальної національної фінансової незалежності.
Для реалізації даної частини проекту необхідно буде підібрати команду з 2 осіб, які б здійснювали обслуговування, моніторинг та аналіз конкурсу на отримання мікро-грантування.
Даний етап можливий лише після виконання перших двох. Персонал та
приміщення для функціонування офісу Фонду “Розвиток” потребує близько 400 тисяч гривень.
Олександр Лісничий
спортсмен школи
Девіз: «Кожен може стати кращим!»
Змагальна програма, яка покликана популяризувати фізичне виховання і самовдосконалення юнаків – «Спортсмен школи».
Це сукупність різноманітних фізичних вправ, для виконання яких потрібна наявність таких навиків як спритність, сила, швидкість, гнучкість і витривалість, а також інших людських якостей для перемоги в даному змаганні.
Кожному учню під силу здобути перемогу, якщо він наполегливо буде тренуватися і готуватиметься.
Особливості змагань полягають у тому, що учні зможуть показати усі сторони своєї фізичної досконалості, учасник може показати високі результати у силових вправах і низькі у швидкісних або, навпаки, чи футболіст є рівний перед баскетболістом у своїх вправах.
Тому тут не здобуде перемогу той, хто зациклений на одному виді спортивних занять, учасник має бути всебічно розвинений у фізичному плані.
Головна суть полягає у тому щоб показувати якнайкращий результат у кожній вправі, для здобуття перемоги. Тут переможе дійсно сильніший.
Мета та завдання
1. Пропаганди фізичного виховання і спорту як важливого засобу збереження і зміцнення здоров’я, загартування, підвищення працездатності учнів.
2. Поліпшення спортивно-масової роботи у загальноосвітніх школах.
3. Виявлення найбільш сильного фізично учня школи, який буде показовим прикладом для молодших школярів.
4. Сприяння оздоровленню учнів.
Вадим Тарасюк
навчання основам медицини
Моя програмна мета: масштабний національний інформаційно-навчальний проект, що навчатиме широкі маси людей основам медицини, основам здоров’я, основам надання першої домедичної допомоги при екстремальних ситуаціях та станах, що загрожують життю людини. А також формуватиме суспільну думку, спрямовану на дотримання правильного способу життя задля продовження його тривалості та підвищення рівня його якості.
Аудиторія проекту
- Пілотна версія проекту направлена на вік від 12-15 років – до пенсійного віку. А взагалі – на будь-яку людину, зацікавлену прожити життя більш якісно і довго.
- У планах зібрати команду і створити адаптовані навчально-розважальні програми для дітей.
Завдання проекту
- Навчити населення правильному способу життя і показати, які перспективи для них він несе.
- Показати населенню наслідки неправильного способу життя.
- Вказати громадянам на реальні недоліки їх способу життя, не задіваючи їх самоповаги, надати прості шляхи їх рішення.
- Дати елементарні медичні знання, тому що незнання породжує страх та недовіру – це одні із основних причин чому люди бояться йти до лікарні. Вони бояться, що «раптом там щось знайдуть» і чекають до останнього.
- Сформувати у пацієнтів розуміння того, що щорічні профілактичні огляди – це нагальна необхідність.
- Навчити людей основних правил надання само- та взаємо- домедичної допомоги під час критичних ситуацій (гострих станів, травм, нещасних випадків і т.д).
- Навчити складати аптечку «Must have» і навчити користуватись нею у залежності від ситуації для надання само- та взаємо-домедичної допомоги.
- Сформувати у свідомості населення, що перша ланка надання медичної допомоги – це лікар, а не інтернет чи аптекар.
- Сформувати у громадян переконання про те, що здоровий спосіб життя – це тренд. А також зламати стереотип про те, що здоровий спосіб життя – це важкі і тривалі заняття спортом та жорсткі дієти.
Терміни реалізації
Це безстроковий проект, у котрому постійно розширювати як базу знань, так і аудиторію. Щодо термінів створення його пілотної версії, тут все залежить від того, як швидко вдасться зібрати якісну команду. Думаю, для організації для перших загальноінформаційних семінарів треба буде не більше 4-8 тижнів із моменту створення команди, адже презентація до першого семінару уже готова.
Методи
- Семінари, вебінари із лекторами та презентаціями, на яких доступною для пересічного громадянина мовою, із мінімумом професіональних незрозумілих для людей медичних термінів, буде надаватися потрібна для збереження їх здоров’я та життя інформація із поданням наочних життєвих прикладів для мотивування людей.
- Соціальні реклами на зупинках, білбордах, радіо та телебаченні про різні шкідливі фактори, зокрема про неправильне харчування, гіподинамію, ризики вживання алкоголю тощо та їх наслідки на реальних людей, тому що фраза «це може бути шкідливо» НЕ ПРАЦЮЄ!
- Соціальні проекти, спрямовані на виїзні семінари для дошкільнят, школярів та студентів немедичних спеціальностей.
- Інформаційно-розважальне телешоу на одному із центральних каналів та Youtube-каналі . Чи потрібно вносити розважальний момент? Так, це знімає напругу із телеглядача і зацікавить його.
- Залучити зірок українського шоу-бізнесу до пропаганди здорового способу життя, і до антипропаганди шкідливого способу життя.
Олександр Сарафанюк
Інститут Омбудсмена
Моя програмна мета: створення незалежного громадсько-суспільного інституту Омбудсмена в Україні.
У своїй програмі я хочу висвітлити тему громадсько-суспільного інституту під назвою “омбудсмен”. Омбудсмен – це особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян у діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб. На сьогодні в Україні є тільки один Уповноважений, який здійснює функцію контролю. Як на мене, однієї особи не достатньо, щоб у повній мірі відповідати функціям сучасного суспільства.
Ознайомившись зі світовим досвідом та враховуючи специфіку української проблематики, вважаю, що українцям необхідна інша система контролю за додержанням прав та свобод громадян і їх захисту. В Україні повинен працювати наступний інститут Омбудсмена, а саме:
- Парламентський Омбудсмен України.
- Омбудсмен із питань дискримінації за етнічними або релігійними ознаками.
- Омбудсмен із прав дітей та охорони здоров’я.
- Омбудсмен із прав недієздатних осіб та ветеранів.
- Омбудсмен із питань підприємницької та господарської діяльності.
- Прес-Омбудсмен.
Парламентський Омбудсмен України. Парламентський Омбудсмен забезпечує дотримання Законів та інших нормативно-правових актів і виконання своїх обов’язків судами, правоохоронними органами, державними посадовцями та іншими організаціями або особами, які мають владні повноваження. Омбудсмен має право ініціювати дисциплінарні процедури проти посадовців, проводити перевірки і розслідування. У екстраординарних випадках Омбудсмен діє як спеціальний прокурор і підтримує обвинувачення у посадових злочинах або інших неправомірних діях.
Омбудсмен із питань дискримінації за етнічними або релігійними ознаками. Завданням Омбудсмена є попередження та усунення будь-яких форм етнічної та релігійної дискримінації у суспільстві. Омбудсмен має право представляти інтереси особи, що стала жертвою дискримінації за етнічними чи релігійними ознаками в суді.
Омбудсмен із прав дітей та охорони здоров’я. Ключовим обов’язком Омбудсмена є участь у публічних дискусіях, інформування громадян про головні проблеми з дотримання прав дітей та охорони здоров’я. Омбудсмен формує думку громадськості та осіб, відповідальних за прийняття політичних рішень по цим проблемам. Під егідою Омбудсмена працює кілька дитячих та молодіжних рад.
Омбудсмен із прав недієздатних осіб та ветеранів. Омбудсмен здійснює нагляд за дотриманням прав, свобод та законних інтересів недієздатних осіб та ветеранів (учасників бойових дій). Метою цього нагляду є забезпечення повноцінної та рівноправної участі таких людей у житті суспільства.
Омбудсмен із питань підприємницької та господарської діяльності. Бізнес-Омбудсмен повинен виступати інструментом вирішення конфліктів і суперечок між владою і бізнесом, медіатором між державою та бізнес-середовищем. Він діє з метою сприяння прозорості діяльності органів державної влади, запобігання корупційним діянням та/або іншим порушенням законних інтересів підприємців. Крім того, Бізнес-Омбудсмен здійснює захист прав, свобод та законних інтересів, щодо конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.
Прес-Омбудсмен. Предметом діяльності Прес-Омбудсмена є скарги на дії представників засобів масової інформації з приводу порушення журналістської етики. В цьому випадку Омбудсмен повинен мати право проведення розслідування та представництва прав та інтересів скаржника в суді.
Щодо термінів створення зазначеного інституту, я вважаю, що достатньо одного року на втілення в реальність моєї програми.
Ярослав Дмухайло
спортивні стипендії
Ключем до розвитку суспільства є здорова молодь. На зразок США, вважаю за потрібне на рівні середніх та вищих навчальних закладів впровадити стипендії та спеціальні – спрощені умови вступу успішних спортсменів (учнів) у вищі навчальні заклади країни, що дасть не тільки можливість дітям з вулиць розвиватись і не ставати на хибний шлях, а й отримати представництво України на міжнародних рівнях в галузі спортивних досягнень.
Дану програму можна втілити обравши, наприклад, декілька видів найпопулярніших спортивних дисциплін футболу, боксу, гімнастиці і т.д. На рівні міста (області) можна створити шкільні, та вищеосвітні ліги (або змагання), переможці яких отримують можливість вступу за спрощеною системою до вишів, або підвищену стипендію. Для багатьох малозабезпечених дітей, чи тих хто прагне розвиватись – ця система зможе стати квитком до успішного майбутнього, а країна отримає здорову молодь.
Прикладом успішної дії системи можем розглянути такий варіант: гр. Іванов І.І. грає за шкільну лігу в футбол, є успішним гравцем і отримує можливість навчатись в інституті за спрощеною системою. Далі він продовжує вчитись і грає за лігу вишів, а по закінченні навчання зможе отримати запрошення грати за місцевий чи інший клуб, або ж отримавши освіту, матиме професію, яка його кормитиме.
Така системе зможе працювати і в умовах цілої країни, і учні зможуть навіть запрошуватись до лав олімпійських команд. Як спортсмен, я впевнений що така програма зможе поліпшити культурно – соціальне становище країни.
Артур Боднар
забезпечення житлом малозабезпечених сімей
Мета: допомогти побудувати кожній малозабезпеченій молодої родині індивідуальний будинок.
Ми повинні розуміти, що такі родини потребують домівок.
Але кожна сім’я повинна розуміти, що ми будуватимемо будинки не для продажу, а для їхнього життя.
Покрокова реалізація:
– створити спеціальні будівельні офіси (на основі прозорого офісу);
– достовірно визначити кількість малозабезпечених сімей, які потребують житло;
– перевірити наявність земельних ділянок під будівництво індивідуального житла;
– спростити документи про будівництво, видавати їх тільки в будівельних офісах;
– члени молодої сім’ї також мають безпосередньо брати участь у будівництві індивідуального житла;
– зробити доступним отримання кредиту на будівництво житла, з найменшими %;
– залучити будівельні компанії державні або приватні з мінімальними розцінками на будівельні роботи;
– надалі заборонити продаж «цього» будинку, а лише оформляти на дарчій основі своїм нащадкам.
Мої дії, та використання ресурсів:
– контролювати, щоб проект не зупинявся, а навпаки набирав силу;
– звертатися до банків державного значення, для виділення коштів у реалізації будівництва;
– спілкуватися з суспільством для того, щоб проект існував у спокійних умовах;
– потрібно організувати проект, таким чином, щоб ті сім’ї, які потребують допомоги, отримали її;
– обов’язково надати багатодітним сім’ям дозвіл, кошти, для будівництва на своїх законних ділянках індивідуальних домів.
Ольшевський Віктор
переробка продуктів
Моя програмна мета: створення заготівельно-переробного кластера із глибокої переробки плодово-ягідної та фруктово-овочевої продукції у натуральні харчові продукти із застосуванням енергоефективних технологій у межах Жмеринського, Барського та Мурованокуриловецького районів Вінницької області.
Ігор Дуб
ліквідація корупції та реформа держслужби
Програмна мета – приведення у відповідність до українських реалій соціальної рівності та економічної логістики основних напрямків державного розвитку.
Ніщо не заважає підняти Україну з колін, окрім нашої байдужості і бездіяльності.
1. Зміна системи кримінальної відповідальності за посадові злочини та системи запобіжних заходів із виключенням внесення застави, за умов прямих доказів злочину.
2. Зміна організаційно-правового регулювання системи децентралізації.
3. Зміна системи економічного підходу до залучення іноземного капіталу.
4. Ліквідація корупції на рівні менеджерів найвищого рівня.
5. Реформа держслужби.
6. Оптимізація дорожньо-транспортного напрямку.
Шляхами реалізації зазначеної програми є зміна законодавчої вертикалі, юридично-правових основ державної діяльності та основ кримінально-процесуальних відносин.
Можливим терміном реалізації програми є кінець 2018 року.
Необхідною командою для втілення можливої концепції розвитку зазначених сфер є група з 12-15 чоловік: економістів різного напрямку, юристів кримінально-процесуального спрямування.
Сергій Бондарчук
фонд підтримки для борців за свої права
Проблема: відсутність правового захисту та соціальних гарантій з боку держави для громадян, які проявляють нетерпимість до корупції та порушення трудових прав з боку працедавця. Недотримання судами встановленого Законом терміну вирішення трудових спорів 1 місяць і, як наслідок, затягування у розгляді на місяці і навіть роки, відсутність механізму притягнення до відповідальності посадових осіб, причетних до незаконного звільнення працівника (навіть у випадку наявності рішення суду, яке набрало законної сили).
Вирішення: ставлю перед собою завдання створити громадський фонд для всебічної допомоги тим громадянам, які стали на нелегкий шлях боротьби за свої трудові права. Дуже хотілося б, аби до цього фонду долучилися провідні громадські організації України, журналісти, телеканали для всебічної допомоги активним громадянам, що мають нетерпимість до беззаконня та корупційних дій з боку працедавців. Адже, як правило, там, де є суспільний резонанс та увага журналістів, закони починають діяти, судді приймають справедливі рішення.
Шляхи реалізації: крім участі в проекті «Нові лідери», свою ідею також просуватиму через «Бюджет громадських ініціатив» Вінницької міської Ради: http://gromada.vmr.gov.ua/Lists/InfoAbout/ShowContent.aspx?ID=1 .
У випадку підтримки мого проекту з боку громадськості Вінницька міська рада, за умовами конкурсу, фінансування бере на себе. У такому випадку термін реалізації даного проекту – 2019 рік.
Однак хочу зазначити, що насправді даний проект не потребує значного фінансування – адже він розрахований не на благодійну допомогу активним громадянам, а, в тому числі, на допомогу у працевлаштуванні за рахунок співпраці із державними, комунальними та приватними підприємствами.
Як приклад необхідності даного фонду для тих, хто бореться за свої трудові права, наведу власний: через звільнення із ПАТ “Укртрансгаз” 12 квітня 2016 року моя сім’я опинилась на грані виживання – адже двоє маленьких дітей і дружина у декретній відпустці були повністю на моєму утриманні. Державний центр зайнятості, куди я звернувся із приводу роботи, з найбільш оплачуваних у них вакансій запропонував мені лише вантажника із зарплатнею близько 5000 грн. при тому, що моя середня зарплата на момент звільнення складала понад 9000 грн! Оскільки працювати вантажником я не міг за станом здоров’я, то від послуг центру зайнятості довелось відмовитись. Перше судове рішення по справі було лише через 6 місяців – 11 жовтня 2016 року, однак ПАТ “Укртрансгаз” фактично проігнорував його, і мене було відсторонено від роботи без збереження заробітної плати, а через рік відсторонення – знову звільнено! Зрозуміло, що маючи у трудовій книжці дві відмітки про звільнення за статтею, я не дуже цікавлю потенційних роботодавців…
Тому одним із завдань для свого проекту я також ставлю своєрідне «відбілення» терміну «звільнений за статтею» – адже законослухняні та порядні працедавці мають зрозуміти, що через тотальну корупцію та безправ’я в нашій країні за статтею звільняють усіх непокірних – в тому числі і гарних фахівців.
Ігор Луценко
енергетична незалежність
Програмна мета: енергетична незалежність як механізм формування власної стратегії економічного розвитку держави у довгостроковій перспективі.
Теплові мережі наших міст були запроектовані на транспортування великої кількості теплового носія, в часи тотальної індустріалізації. Але зараз виникають передумови перерозподілу виробництва та використання обсягів теплової енергії. В останній час активно проводиться модернізація старих газових котелень котлами твердопаливної генерації, які використовують відновлювальні джерела енергії місцевого походження.
Такі зміни дають змогу задіяти місцеві види біологічного палива, що, у свою чергу, дає можливість для створення додаткових робочих місць у машинопереробній промисловості, металургійній промисловості, фермерських господарствах, у підприємствах лісової охорони, лісопереробних приватних господарствах тощо. Заохочення додаткових працівників до технологічного виробництва мотивуватиме приватний бізнес та збільшить відрахування до місцевих бюджетів.
Пропозиції:
1) Необхідно привести до спільного знаменника розбіжність у формах та принципах
оподаткування. Бо невпорядкованість відносин між державним та приватним сектором призводить до гальмування процесу розвитку теплової енергетики.
2) Часткова планова модернізація та дооснащення споруд по генерації теплової енергії засобами по використанню відновлювальних місцевих джерел енергії. Це позитивно вплине на розвиток важкої промисловості, переробної промисловості, харчової промисловості та сприятиме підвищенню фаховості працівників, розвитку ринку по обігу відновлювального місцевого палива. Останнє, в свою чергу, призведе до організації постійних робочих місць локального розташування, зменшення собівартості продукції, зростання заробітних плат та бюджетних відрахувань.
Як наслідок, розвиток конкурентної енергетики України із часом пригальмує процеси трудової міграції і відтворить принципи конкурентного, фахового ринку праці у державі.
Іван Цішенко
мораторій на продаж землі
Проблеми
Жителі села зустрічаються із такими соціальними проблемами: низька оплата праці, відсутність робочих місць, бідність. Наслідком цього є вже демографічні проблеми.
Сучасний стан українського села, його соціально-економічна інфраструктура, культурно-побутові умови населення, рівень оплати праці вимагають здійснення невідкладних і, разом з тим, радикальних організаційно-економічних, а також політично-правових державних заходів, спрямованих на докорінні зміни у розвитку сільської поселенської мережі, на цілковиту перебудову у свідомості суспільства ролі та значення сільської категорії населення як у сучасній, так і в стратегічній перспективі формування високоцивілізованої держави.
Мої пропозиції
Як людина, яка майже все своє життя прожила в селі, а тому знає всі проблеми зсередини, ПРОПОНУЮ:
1. Зупинити продаж (так-так, зупинити, адже земля уже продається, і владі це відомо) та продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2050 року. Зрозумійте нарешті, земля — це наше національне багатство, єдине що у нас залишилось. Віддати її олігархам — це значить убити тисячі українських селян. А смерть тисяч називається уже геноцидом, тож хто візьме на себе таку відповідальність?
2. Землі державної власності просто за копійки віддані в оренду олігархам, які із допомогою корупційних схемам узяли її у користування на 50 років. Вдумайтесь тільки, близько 120 гривень за гектар – це річний податок. ЛЮДИ, це грабунок держави і нас в цілому. ПРОПОНУЮ у судовому провадженні розірвати договори оренди та створити у кожному селі державні підприємства, які змогли б налагодити роботу сільського господарства, тим самим забезпечивши людей роботою та стабільним заробітком.
3. Масовий продаж зернових за кордон припинити. ПРОПОНУЮ уже створеним державним підприємствам у кожному селі займатися тваринництвом — це дасть змогу повернути ті часи, коли продукти харчування були дешеві та якісні. Ми знову зможемо купувати молоко та без страху давати нашим дітям. А також налагодити експорт продуктів тваринницького походження за кордон. А це, повірте, дасть суттєві прибавки до бюджету країни.
4. Стосується не зовсім села. Досить проводити масові приватизації, скоро приватизувати буде нічого. Нещодавно бачив у новинах, що депутати хочуть дати згоду на приватизацію ліній електропередач. ДОСИТЬ, терпіння людей теж не безмежне. ПРОПОНУЮ зупинити приватизацію, адже з кожною приватизацією держава втрачає мільйонні доходи до бюджету. Навпаки, великі підприємства націоналізувати (але це, звісно, буде невигідно нашим шановним олігархам), і дохід йтиме напряму до бюджету, а не осідатиме у гаманцях олігархів. На мою думку, слід частково повернутись до того часу, коли магазини, ресторани, кафе були державні, адже це були колосальні наповнення державного бюджету.
Максим Солонінко
очистити дороги від сміття
Програмна мета полягає в очищенні доріг від сухих гілок, чагарників та листя.
Для реалізації потрібно виробниче приміщення, в якому можна вільно розташувати виробничі агрегати.
Даний проект дозволить:
– забезпечити чистоту на узбіччях та в містах, також на полях.
– переробляти листя солому та інші предмети рослинного походження
– забезпечити паливом твердо-паливні котельні та виробництва.
– стимулювати громадян до турботи за довкіллям, а саме вони не спалюватимуть рослинний матеріал і тим самим не забруднюватимуть навколишнє середовище, а здаватимуть в наш цех і отримуватимуть грошову винагороду за зданий матеріал рослинного походження.
Реалізація проекту дозволить, не лише забезпечити чистоту на дорогах та в містах України, а й покращити екологію.
Реєстрація анкет “нових лідерів” вже припинилася, однак на сайті також можна зареєструватися і як “виборець”. Кожен зареєстрований виборець має правого проголосувати лише один раз за одного лідера.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.