У Вінницькій обласній дитячій лікарні обладнали надсучасну операційну за три мільйона. ФОТО

14:39
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Життя найменших пацієнтів рятуватимуть за допомогою нової сучасної апаратури у зручнішій операційній. На все витратили лише півроку та майже три мільйона гривень. 

У середньому в рік у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні, яка розташована по Хмельницькому шосе, проводять близько 150 операцій новонародженим. Раніше хірургам доводилось працювати у менш зручних операційних і особливо це відчувалось влітку, коли лікарі по декілька годин оперували у непровітрюваних кімнатах.

Аби полегшити роботу хірургам, а також підвищити комфорт маленьких пацієнтів, Вінницька обласна рада виділила близько трьох мільйонів гривень на ремонт та переобладання операційного блоку у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених.

На урочисте відкриття був запрошений голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій та його заступник Ігор Івасюк. Разом із головним лікарем дитячої обласної лакарні Василем Паненко та завідуючим відділення Костянтином Берцуном урочисто перерізали блакитну стрічку перед входом в оновлений операційний блок.

– Через наше відділення в середньому проходять до 500 новонароджених щороку. З них потребують хірургічної допомоги щонайменше 120 дітей. Це дійсно довгоочікуванний об’єкт в нашій лікарні. На сьогодні це абсолютно інший рівень надання хірургічної та анестезіологічної допомоги, – зазначив Костянтин Берцун. – Коли оперується дитина, вагою, наприклад, 600 грам, дуже важливі комфортні умови для лікаря, тому що там дуже маленька операційна рана і від цього залежить швидкість операції та комфорт пацієнта.

За словами Василя Паненка, ремонт операційного блоку коштував близько півтора мільйона гривень, ще стільки ж витратили на придбання сучасного обладнання.

– Всі новонароджені на території Вінницької області діти, які мають ті чи інші вади, доправлялися до нашої лікарні для проведення оперативних втручань. У нас була гостра проблема в тому, де оперувати цих дітей. Нам треба було для того, щоб підвищити якість оперативних втручань, створити комфортніші умови, та не транспортувати цих дітей в інші операційні блоки нашої лікарні, створити операційний блок у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, – додав головний лікар. – Тут ми сьогодні можемо виконувати всі оперативні втручання, враховуючи операції на серці.

Він також продемонстрував, як працює нове обладанання. У центрі досить просторої світлої кімнати розташований операційний стіл для новонароджених. Стіл має невеликі розміри, але разом з тим він може змінювати висоту, аби хірургу було зручно. Є також обладання, яке зігріватиме малюка, щоб він не втрачав свій температурний режим: підігрівається як сам матрац, так і ще є спеціальний додатковий обігрівач.

Також є спеціальна лампа з декількома режимами. В операційній також встановлена система вентиляції, яка обладнана спеціальними фільтрами, щоб повітря, яке заходило та виходило з операційної було чистим та без бактерій.  В операційному блоці також є кімната для хірургів, мийна та стерилізаційна – все для того, щоб проведення операцій новонародженим дітям було найвищої якості.

Для прикладу, лікарі показали іншу операційну, яку було обладнано у відділенні ще у 2008 році для того, щоб найменших новонароджених не довелось транспортувати в інші відділення для проведення операцій.  За переконаннями лікарів, стара операційна значно програє у зручності.

– Для порівняння, це операційна, яку використувовували впродовж останніх десяти років. У новому приміщенні є багато місця і кліматичне середовище, яке буде комфортним для роботи лікарів, а це все йде на користь дитині, яку оперують. Тут у нас є операційний стіл, він робочий і ще може працювати, але у новому приміщенні позаду може розташуватися анестезіолог, навколо може бути операційна бригада. Тут є лише зовнішінй підігрів. Буває дуже спекотно, особливо влітку, а лікарі стоять не одну годину за операційним столом. Я думаю, що тепер у рази покращиться комфортність праці та і, можливо, навіть покращиться якість операцій. А ті умови, які ви мали можливість спостерігати, на мою думку можуть конкурувати з провідними клініками світу, тому що таких умов, можливо, навіть у наших фахових київських клініках ми не бачили,  – розповів заступник головного лікаря з хірургічних питань Юрій Паламарчук.

 

Фото Ольги Мірошниченко