Публікації за датами

  • 26 Березня/ 17:17

    Vinnytsia

    Публікація26.03.1817:17

    Автор:Марина Однорог

    Вінницькі транспортники створили графік руху тролейбусів, облаштованих для людей з інвалідністю

Раніше людям на інвалідних візках доводилося чекати низькопідлогового транспорту інколи навіть по 30 хвилин, адже, незважаючи на наявність графіку на сайті ТТУ, вони не знали, який приїде тролейбус чи трамвай – доступний чи недоступний для них.

Тепер у розкладі руху громадського транспорту вони можуть побачити коли на потрібну зупинку прибуде адаптований для їхніх потреб трамвай, тролейбус чи автобус.

Якщо з муніципальними автобусами проблем ніколи не виникало, адже вони всі адаптовані для людей з інвалідністю, то очікування тролейбуса та трамваю перетворювалося на своєрідну лотерею.

Про те, що на сайті ТТУ тепер можна побачити який транспорт є низькопідлоговим та коли він прибуває на певну зупинку, повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці активістка із ГО «Гармонія» Сюзанна Жуковська.

– Ось настав цей радісний для мене час і думаю таких як я ще набереться з десяток, два…Вітаю всіх! Бо це дійсно була довга робота, яка дала свої результати. Дякую Сергій Моргунов за підтримку питання на комітеті доступності. Працівниками Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку. Всім громадським активістам які допомагали, підтримували і вболівали. То що ж врешті сталось? На сайті ТТУ почали з’являтись графік руху низькопідлогових тролейбусів! Я вже почала трішки звикати до цього за ці кілька вихідних, і неймовірно вдячна всім хто до цього долучився, – написала на своїй сторінці Сюзанна.

Дівчина розповіла Vежі, що помітила це нововведення десь минулого тижня.

– Позначки почали з’являтись у графіку вперше по трамваях, точно не скажу коли, але вже з рік є вони точно, а позначки по тролейбусах нещодавно, я особисто помітила минулого тижня. Здогадуюсь, що це пов’язано із дорученням міського голови, яке було дано на комітет із доступності та постійними заявками нашої ГО до департаменту щодо цього питання. Ми разом і іншими громадськими організаціями декілька років піднімали це питання, але воно не рухалося зовсім.

Інша співробітниця ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна  розповідає, що навіть не очікувала, що доручення виконають так швидко після  проведення комітету доступності. Незважаючи на те, що ще не всі маршрути на сайті детально опрацьовані, Людмила вважає це важливим кроком, адже раніше могла чекати транспорту більше, аніж 30 хвилин.

– До цього часу я та інші орієнтувались в більшості на автобуси, бо їхній графік постійний і всі автобуси, за винятком декількох подарованих Олійжиркомбінатом, з відкидними платформами, а якщо немає автобуса потрібно виїжджати за 30 хвилин десь на зупинку і чекати чи прийде низькопідлоговий, дехто дзвонить в диспетчерську ТТУ.

Вінниця доступна на 60%: як місто дотримується принципів інклюзивності

 – Надіємось на впровадження GPS-навігаторів, коли будуть запроваджувати валідатори тоді можна відстежувати в режимі реального часу де той тролейбус і чи він є взагалі на маршруті, – додала Сюзанна Жуковська.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог

Дякуємо!

Тепер редактори знають.